Informacje24 kwietnia 2017, 15:15,

Szczepienia przeciw HPV w Konstancinie-Jeziornie

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Konstancinie-Jeziornie zaprasza dziewczęta urodzone w 2004 r. i zamieszkałe na terenie gminy Konstancin-Jeziorna na bezpłatne szczepienia przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV.

SZCZEPIENIA PRZECIW HPV W KONSTANCINIE-JEZIORNIE

Spotkanie informacyjne z lekarzem

Szczepienia realizowane są w ramach „Program Profilaktyki Zdrowotnej Gminy Konstancin-Jeziorna na lata 2016 - 2018”, finansowanego ze środków gminy Konstancin-Jeziorna. Spotkanie informacyjno-edukacyjne z lekarzem na temat zakażeń HPV oraz raka szyjki macicy odbędzie się 24 kwietnia 2017 r. o godz. 17.15 w Zespole Szkół nr 3 przy ul. Bielawskiej 57 w Konstancinie-Jeziornie.

Więcej informacji udziela realizator szczepień: Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej, ul. Warecka 15 A, Konstancin-Jeziorna, tel.: 22 756 46 93, 22 754 42 02

Informacje25 kwietnia 2017, 08:00,

12. Piaseczyński Festiwal Piosenki Angielskiej w Piasecznie

25 kwietnia 2017 roku o godz. 10:00 odbędzie się 12. Piaseczyński Festiwal Piosenki Angielskiej. Miejsce: Dom Kultury ul. Kościuszki 49 Piaseczno. 25 kwietnia zapraszamy na piaseczyński finał konkursu dla wokalistów-amatorów, śpiewających piosenki w języku angielskim. Przysłuchiwać im się będzie jury, które wybierze laureatów. Najlepsi otrzymają nagrody, ufundowane m.in. przez Gminę Piaseczno. Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno. Organizatorem jest Szkoła Języków Obcych SPOT przy udziale Centrum Kultury w Piasecznie.

12. PIASECZYŃSKI FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ W PIASECZNIE

Regulamin 12 Piaseczyńskiego Festiwalu Piosenki Angielskiej
I.CELE
- propagowanie nauki języka angielskiego wśród uczniów
- rozbudzanie inicjatyw lokalnych i aktywności młodzieży wywodzącej się z małych miast i wsi
- zachęcanie uczniów do innowacyjnych sposobów nauki
- rozwijanie zainteresowań i zdolności językowych i muzycznych uczniów
- integracja środowiska piaseczyńskiego i budowanie więzi koleżeńskich
- kształtowanie i popularyzacja pozytywnych sposobów spędzania czasu wolnego
- promowanie młodych talentów
II.ORGANIZATORZY;
Szkoła Języków Obcych Spot i Centrum Kultury w Piasecznie
III. ZASADY UDZIAŁU
1. Festiwal jest konkursem dwuetapowym:
- etap pierwszy organizowany przez nauczycieli w szkołach, który wyłoni finalistów w każdej kategorii wiekowej
- finał w piaseczyńskim Centrum Kultury
2. Kategorie wiekowe:
- dzieci z klas 0-III,
- dzieci z klas IV-VI,
- młodzież gimnazjalna.
3. W festiwalu mogą brać udział soliści lub duety z zaproszonych szkół powiatu piaseczyńskiego, które przygotują i zaprezentują 1 piosenkę w języku angielskim. Laureaci nie mogą wykonywać tych samych piosenek w kolejnych latach.
4. Festiwal jest formą konkursu z nagrodami. Nagrodzeni zostaną zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii wiekowej.
IV. TERMINY
- termin zgłaszania finalistów 10.04.2017
- finał w Centrum Kultury w Piasecznie ul. Kościuszki 49 – 25.04.2017 godz. 10:00
V. ZGŁOSZENIA, KOORDYNACJA
Małgorzata Miernecka - SPOT Szkoła Języków Obcych,
ul. Staszica 24, 05-500 Piaseczno
tel. 601 551 084, 22 750-20-27
e-mail: spot@box43.pl
VI. KRYTERIA OCENY - Jury w finale oceniać będzie:
- dobór repertuaru
- poprawność wykonania pod względem językowym i muzycznym
- interpretację
- wrażenia artystyczne
VII. ORGANIZATORZY ZAPEWNIAJĄ
- dyplomy, nagrody
- nagłośnienie, fortepian
Uczestnicy muszą mieć własne podkłady lub akompaniament.
VIII. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania konkursu i zmian z przyczyn niezależnych. Decyzje jury są niepodważalne, ostateczne i nie podlegają zaskarżeniu. Wymagane jest pisemne wyrażenie zgody rodziców/opiekunów na dokumentowanie występów, przetwarzanie danych i wykorzystanie wizerunku uczestnika do celów marketingowych i promocji festiwalu. Zgłoszenie do festiwalu jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

12. PIASECZYŃSKI FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ W PIASECZNIE