Informacje11 października 2015, 15:00,

Szata z żurawich piór - Teatralna Niedziela w Górze Kalwarii

11 października 2015 roku o godz. 15.00 zapraszamy na Teatralną Niedzielę do Góry Kalwarii, podczas której będzie można obejrzeć spektakl pt.: Szata z żurawich piór. Miejsce: Kino Uciecha, ul. ks.Sajny 14 w Górze Kalwarii. Bilety: 10 zł, dzieci poniżej 3 lat wstęp wolny.

Szata z żurawich piór - Teatralna Niedziela w Górze Kalwarii

SZATA Z ŻURAWICH PIÓR - spektakl oparty na tradycyjnych ludowych baśniach japońskich, z wykorzystaniem japońskiej techniki teatru cieni.Podczas spektaklu pojawia się oryginalna japońska muzyka oraz stylizowane porcelanowe lalki w tradycyjnych kimonach. Spektakl jest realizowany w typowej dla teatru japońskiego konstrukcji narracji i dialogu połączonego z bezpośrednią akcją sceniczną. Za pomocą rekwizytów i lalek cieni oraz nastrojowej autentycznej muzyki japońskiej tworzony jest wyjątkowy klimat Kraju Wschodzącego Słońca.Porcelanowe lalki są dopełnieniem i alter ego aktorek. Łączy je nie tylko scena, ale i kostium teatralny (oryginalne kimona). Spektakl żywo pobudza wyobraźnię widza bez względu na wiek.Pokazuje, jak drobne rekwizyty ożywają w rękach aktorek, tworząc odrębne postaci. Alina Więckiewicz: adaptacja na podstawie baśni Kazuko Adachi, wykonanie Ani Polarusz (ani-rusz): reżyseria, scenografia, lalki, wykonanie. Kostiumy: oryginalne kimona japońskie.

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=9&t=9834
Informacje8 października 2015, 20:16,

Bezpieczny transport dzieci do szkoły

Gmina Piaseczno jako pierwsza w województwie mazowieckim przystąpiła do akcji Bezpieczeństwo w drodze do szkoły. Cztery pojazdy świadczące usługę dowozu dzieci niepełnosprawnych wyposażone zostały w urządzenia monitorujące.

Bezpieczny transport dzieci do szkoły

Priorytet - zdalna kontrola trzeźwości kierowcy. Zamontowany w pojeździe Alko Detector cały czas dokonuje pomiaru czy w powietrzu w kabinie kierowcy lub jego otoczeniu nie ma oparów alkoholu. W przypadku aktywacji czujnika system automatycznie alarmuje osoby odpowiedzialne za przewóz dzieci.

Bezpieczeństwo jazdy. W trosce o bezpieczeństwo monitorowany jest także styl jazdy kierowcy w tym: gwałtowne hamowania, nagłe przyspieszenia, przekroczenia dozwolonych prędkości.

Rodzice śledzą pojazd w Internecie. Od października rodzice niepełnosprawnych dzieci z gminy Piaseczno na portalu www.bezpiecznaszkola.info.pl mogą śledzić trasę pojazdu przewożącego ich dziecko. Rodzicom udostępniono aktualną pozycję pojazdu, trasę jaką przebył w okresie świadczenia usługi dowozu dzieci, godzinę wjazdu i wyjazdu z obszaru szkoły.

O akcji. Bezpieczeństwo w drodze do szkoły to inicjatywa mająca na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w drodze do i ze szkoły. Szczegóły akcji na profilu https://www.facebook.com/bezpieczenstwowdrodzedoszkoly

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=26&t=10469