Informacje20 kwietnia 2008, 00:00,

Szansa na modernizację Rynku Miejskiego Piaseczno

Kilka razy poruszaliśmy już temat odnowienia i zmodernizowania centrum Piaseczna. Konkurs na koncepcję zagospodarowania głównego placu w Piasecznie rozstrzygnięto kilka lat temu. W piątkowej gazecie Kurier Południowy, pojawiła się informacja, że realny termin rozpoczęcia prac nad Rynkiem Miejskim w Piasecznie, to koniec sierpnia lub początek września 2008 roku, a ich zakończenie planowane jest w 2009 roku.

Rynek Miejski w Piasecznie - Skwer Kisiela Piaseczno
kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Z informacji w Kurierze Południowym (nr 242) wynika, że na początku 2008 roku gmina Piaseczno, złożyła wniosek o pozwolenie na budowę. Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego, skierowało zapytanie z prośbą o konsultacje planowanych działań do konserwatora zabytków. 18 marca 2008 roku, konserwator wydał pozytywną opinię o inwestycji i sprawa wróciła do Starostwa. Na dniach, powinno pojawić się zezwolenia na budowę Skweru Kisiela / Rynku Miejskiego w Piasecznie. W budżecie gminy Piaseczno zarezerwowano na ten cel 2 mln złotych.

Projekt przebudowy Skweru Kisiela w Piasecznie, przewiduje nowe posadzki placu, latarnie parkowe oraz oświetlenie posadzkowe, poszerzenie schodów, dodatkowe ławki, kosze na śmieci oraz drobne formy architektoniczne. Zaplanowano również umożliwienie zjazdu dla wózków przy centralnych schodach od strony ulicy Kościuszki. Na skwerze ma także stanąć aranżacja z dodatkowo podświetlonymi kaskadami wodnymi. Fontanna miała powstać przed Sądem Rejonowym, ale zdecydowano, że lepszym miejscem będzie właśnie Skwer Kisiela. Całości nowego skweru, dopełniać mają krzewy i trawniki. Z niecierpliwością oczekujemy rozpoczęcia prac nad modernizacją Rynku Miejskiego w Piasecznie. Czekamy na wasze komentarze pod informacją.

Zainteresowanych tematem modernizacji Rynku Miejskiego w Piasecznie, odsyłamy do informacji powiązanych tematycznie: Rynek Miejski w Piasecznie (2007-03-27), Skwer Kisiela Piaseczno (2007-07-07), nic nie robią przy Rynku Miejskim (2008-03-21). Zachęcamy do wyrażania swojej opinii na ten temat, komentując informację lub przyłączcie się do rozmowy na forum: Rynek miejski w Piasecznie Skwer Kisiela Piaseczno.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców Piaseczno

Informacje21 kwietnia 2008, 00:00,

Światowy Dzień Ziemi KLIMAT W POTRZEBIE - Piaseczno

22 kwietnia 2008 roku, obchodzony będzie Światowy Dzień Ziemi, który w tym roku przebiegać będzie pod hasłem KLIMAT W POTRZEBIE. Dzień Ziemi, obchodzony po raz pierwszy 22 kwietnia 1970 roku w Stanach Zjednoczonych, jako projekt uniwersytecki mający pobudzić świadomość ekologiczną zwykłych obywateli i polityków. Priorytetowym założeniem tegorocznej akcji Światowego Dnia Ziemi, jest rozbudzenie zainteresowania problematyką ochrony środowiska, promowanie działań w zakresie szeroko pojętej edukacji ekologicznej jako integralnego elementu wspierającego zrównoważony rozwój. Światowy Dzień Ziemi w Piasecznie!

PIASECZNO ŚWIATOWY DZIEń ZIEMI - KLIMAT W POTRZEBIE

Kształtowanie świadomości ekologicznej, stanowi bardzo istotny element edukacji społeczeństwa. Jesteśmy współodpowiedzialni za naszą planetę, a każdy z nas może skutecznie ją chronić już na obszarze swojej nieruchomości i jej otoczenia, przyczyniając się do ograniczania zmian klimatu. Największe zagrożenia dla środowiska naturalnego stanowią: zwiększona emisja gazów cieplarnianych oraz brak segregacji odpadów. ¬ródło informacji Piaseczyński Portal Przyrodniczy: www.przyroda.edu.pl

W ramach Dnia Ziemi Urząd Miasta i Gminy Piaseczno organizuje bezpłatną zbiórkę do unieszkodliwienia zużytego sprzętu elektrycznego, elektronicznego, komputerowego, RTV i AGD. 22 kwietnia 2008 roku: 11:00-14:00 w Zalesiu Dolnym przy Al. Kasztanów 12 (na terenie Szkoły Podstawowej nr 2). 14:30-17:00 w £biskach przy ul. Chrobrego 83 (na terenie Zespołu Szkół Specjalnych Pęchery - £biska – I brama przy transformatorze). 8:00-19:00 w Głoskowie przy ul. Millenium 76 (na terenie Szkoły Podstawowej w Głoskowie). 23 kwietnia 2008 roku: 14:00-17:00 z terenu wsi Orzeszyn - Pilawa oraz Chojnów (na terenie posesji sołtysa przy ul. Klonowej 87 we wsi Orzeszyn).
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców Piaseczno