Informacje19 sierpnia 2008, 00:00,

System monitoringu w Piasecznie pomaga naszej policji

Pani Halina Kędziora-Kula Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji Piaseczno, poinformowała na stronie internetowej kpppiaseczno.policja.waw.pl, że od ponad roku działania piaseczyńskich policjantów wspiera 15 kamer monitoringu. Rozlokowane w newralgicznych z punktu widzenia bezpieczeństwa miejscach, rejestrują wszystko, co dzieje się w ich zasięgu. System monitoringu w Piasecznie, został zaplanowany jako struktura otwarta, co daje możliwość jego rozbudowy o kolejne kamery.

Niemal każdego dnia piaseczyńscy funkcjonariusze dzięki monitoringowi w Piasecznie, mogą reagować na popełniane wykroczenia i przestępstwa. Ale nie tylko możliwość zatrzymania sprawców na gorącym uczynku jest bardzo istotna, policjanci obserwując życie toczące się na ulicach mogą przewidywać niebezpieczeństwo ich wystąpienia i podejmować odpowiednie działania. Dzięki systemowi informacja o potrzebie interwencji dociera do funkcjonariuszy natychmiast i mogą oni podejmować interwencje w stosunku do osób spożywających alkohol i dopuszczających się chuligańskich wybryków, sprawców bójek, kradzieży i rozbojów.

Już od ponad roku system monitoringu pomaga piaseczyńskim policjantom w ich pracy. System monitoringu wizyjnego miejsc szczególnie zagrożonych został uruchomiony w Piasecznie 10.07.2007 r. Sfinansowano go ze środków budżetu miasta w ramach którego zainstalowanych zostało 12 kamer oraz dodatko0we trzy kamery, które zostały włączone do systemu przy zakupie których partycypowało Osiedle "Patronat". Na dzień dzisiejszy, Piaseczno monitorowane jest za pomocą 15 kamer. System został zaplanowany jako struktura otwarta, co daje możliwość rozbudowy systemu o kolejne kamery. Do końca bieżącego roku miasto planuje zainstalowanie kolejnych kilku kamer.

Obraz z kamer obserwowany jest 24 godziny na dobę przez operatorów w centrum monitoringu, które znajduje się w Komendzie Powiatowej Policji. Kamery umiejscowione są w różnych częściach miasta, w miejscach szczególnie zagrożonych przestępczością. Kamery zostały rozmieszczone w miejscach newralgicznych z punktu widzenia bezpieczeństwa mieszkańców, dlatego też lokalizacja tzw. punktów kamerowych została ustalona przez Policję, Straż Miejską przy udziale społeczności lokalnych.

System monitorowania Piaseczna sprawdza się w codziennej służbie. Jest to doskonałe narzędzie w przeciwdziałaniu przestępczości i walce z nią. Przeciwdziałanie przestępstwom i wykroczeniom, rejestracja sprawców łamania prawa, rejestracja kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego – to tylko niektóre przykłady wykorzystania kamer w działaniach Policji. Od początku roku, w blisko 100 przypadkach zarejestrowanych przez kamery monitoringu policjanci podejmowali interwencje w różnych zdarzeniach. Były to m.in. bójki, spożywanie alkoholu i chuligańskie wybryki, akty wandalizmu, usiłowanie włamania, przestępstwa narkotykowe, wykroczenia drogowe i inne.

Monitoring w Piasecznie, pozwolił też na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców i zapewnienie porządku publicznego w mieście, świadczy o tym mniejsza liczba przestępstw odnotowanych na terenie Piaseczna za 7 miesięcy br. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. W tym roku policjanci odnotowali ogółem 601 przestępstw o charakterze kryminalnym, natomiast w ubiegłym roku 707, to aż o 106 przestępstw mniej, np. znacznie spadła liczba kradzieży i kradzieży poprzez włamanie samochodu, o 16 przestępstw mniej (było 38, jest 22); rozbój, kradzież rozbójnicza i wymuszenie rozbójnicze, o 8 przestępstw mniej (było 25, jest 17).
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje20 sierpnia 2008, 00:00,

Uroczystość odsłonięcia Pomnika w Konstancinie Jeziorna

Burmistrz Miasta i Gminy Konstancin - Jeziorna oraz Światowy Związek żołnierzy Armii Krajowej zapraszają serdecznie na uroczystość odsłonięcia Pomnika upamiętniającego Bohaterów Narodowych Sił Zbrojnych z Samodzielnego Batalionu im. Brygadiera Czesława Mączyńskiego. Uroczystość odbędzie się 20 września 2008 roku, o godzinie 19:00 w Konstancinie - Jeziorna (przy Rondzie im. Jana Pawła II ). Po zakończeniu uroczystości osłonięcia Pomnika, organizatorzy zapraszają na poczęstunek w restauracji POMIDORO w Centrum Handlowym Stara Papiernia przy ulicy Wojska Polskiego w Konstancinie - Jeziornie.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Konstancin