Informacje21 listopada 2013, 00:00,

Syn starosty podejrzany o brutalny rozbój

£ukasz D. syn starosty piaseczyńskiego został aresztowany za dokonanie wraz z trzema kompanami rozboju na jednym z nastolatków z podwarszawskiego Józefosławia – dowiedział się portal tvp.info. Chłopak miał najpierw zmusić siłą 16-letniego Mikołaja K. do oddania telefonu komórkowego, a później brać udział w pozbawieniu chłopaka wolności, wywiezieniu go samochodem do lasu i pobiciu.

Syn starosty podejrzany o brutalny rozbój

Do napaści na 16-letniego Mikołaja K. z Józefosławia doszło 12 listopada, jednak do tej pory policja nie informowała o sprawie. Z ustaleń prokuratury wynika, że najpierw nastolatek miał zostać zaczepiony przez £ukasza K. i £ukasza D. Napastnicy grożąc mu pobiciem zabrali telefon komórkowy.

To nie był jednak koniec kłopotów nastolatka. Kilka godzin później napastnicy przyjechali do K. samochodem. Tym razem towarzyszyło im jeszcze dwóch kolegów: Emil Ś. I Daniel P. Cala czwórka wciągnęła Mikołaja K. do samochodu. Chłopak został wywieziony do lasu, gdzie był bity i kopany po całym ciele. Ponadto napastnicy grozili mu nożem. Domagali się od niego kilkuset złotych. Według nieoficjalnej wersji, twierdzili, że K. jest im winien te pieniądze. Gdy Mikołaj K. odzyskał wolność powiedział o wszystkim rodzicom, a ci zdecydowali o zawiadomieniu policji.

– £ukasz K. i £ukasz D. są podejrzani o dokonanie rozboju. Ponadto obu podejrzanym wraz z Danielem P. i Emilem Ś. przedstawiono zarzuty usiłowania dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz pozbawienia wolności. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zadecydował o trzymiesięcznym areszcie dla całej czwórki – powiedział tvp.info prok. Artur Wańdoch, wiceszef Prokuratury Rejonowej w Piasecznie.

£ukasz D. to syn starosty piaseczyńskiego – Jana D. We wrześniu 2013 roku starosta został uniewinniony w sprawie za składanie fałszywych zeznań przy sprzedaży nieruchomości.

źródło informacji: tvp.info
Tematy:

Informacje22 listopada 2013, 00:00,

AKCJA £APMY STARE PIASECZNO

Masz zdjęcia przedstawiające miejsca, ludzi lub piaseczyńskie wydarzenia i chcesz, aby ujrzały światło dzienne? Przyłącz się do akcji. Kocham Piaseczno to projekt, którego celem jest ocalenie wszystkiego, co wiąże się z historią naszego miasta. Zarówno tą dotyczącą wspomnień mieszkańców, tą pozostawioną w istniejącej po dziś architekturze Piaseczna, jak i tą uwiecznioną na starych zdjęciach mieszkańców miasta. Właśnie poszukiwanie starych fotografii to jedna z akcji nazwana £apmy Stare Piaseczno.

£APMY STARE PIASECZNO - KOCHAM PIASECZNO

Polega ona na pozyskaniu starych fotografii oraz upowszechnieniu ich na różnego rodzaju nośnikach, takich jak album fotograficzny czy specjalna strona www, lub na wystawie zdjęć. Jeśli macie Państwo takie zdjęcia i chcielibyście, aby ujrzały one światło dzienne, przyjdźcie do Muzeum Regionalnego w Piasecznie i dajcie nam je do zeskanowania. Zrobimy to od ręki. Każda osoba, która przekaże wykorzystaną w projekcie fotografię, otrzyma folder lub album powstały z zebranych od mieszkańców zdjęć. Liczymy na Państwa pomoc i wsparcie.

Muzeum Regionalne
pl. Piłsudskiego 10