Informacje31 grudnia 2007, 00:00,

Sylwester Nowy 2008 Rok - życzenia dla e-mieszkańców


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Najwyższy czas zacząć szykować się na sylwestrowy bal. Już za kilka godzin (o północy), niebo zaleje fala rozbłysków od sztucznych ogni, wystrzelą korki od szampana i zaczniemy hucznie obchodzić początek Nowego 2008 Roku. Zapewne wielu z Was miało dylematy, gdzie spędzić tegorocznego Sylwestra: we własnym domu, czy gdzieś poza, a jeśli poza to w lokalu, na prywatce czy pod gołym niebem?

Sylwester Witamy Nowy 2008 Rok

Od października 2007 roku, na naszym prywatnym forum e-mieszkańców powiatu piaseczyńskiego, w wątku: SYLWESTER, umieszczaliśmy oferty sylwestrowe z naszego regionu. Zapewne wielu mieszkańców skorzystało z tych ofert i przywitają Nowy Rok w imprezowej atmosferze. Urzędy Góry Kalwarii, Tarczyna oraz sąsiadującej z powiatem piaseczyńskim Warszawy, przygotowały dla mieszkańców oferty wspólnego powitania Nowego Roku. Mieszkańcy Góry Kalwarii mogą przywitać Nowy Rok przed Ratuszem. Impreza w Górze Kalwarii zaczyna się o 22:00. Mieszkańcy Tarczyna powitają wspólnie Nowy Rok na Rynku w Tarczynie (start 22:00). Niestety gminy: Piaseczno, Lesznowola, Konstancin i Prażmów, nie przygotowały wspólnych imprez sylwestrowych dla mieszkańców. Może nasi urzędnicy przeczytają naszą informację i za rok wszystkie gminy naszego regionu zorganizują dla mieszkańców - wspólnego Sylwestra Pod Chmurką. Dzięki czemu dołączymy do grona miast i gmin, które regularnie organizują dla swoich mieszkańców wydarzenia pozwalające w niepowtarzalny sposób powitać Nowy Rok.

W tym roku, po raz pierwszy po dwóch latach przerwy, sąsiadująca z nami Warszawa organizuje wielką imprezę sylwestrową. Impreza na Placu Defilad rozpocznie się już o godz. 20:00 i zakończy najwcześniej o godz. 2:30. Równo o godz. 24:00 niebo nad Pałacem Kultury i Nauki rozświetlą setki fajerwerków, które złożą się na ogromny i zapierający dech w piersiach pokaz sztucznych ogni. W programie imprezy sylwestrowej w Warszawie, przygotowano wiele niespodzianek i konkursów. Największą gwiazdą wieczoru będzie szwedzka wokalistka September. Zagrają także zespoły i artyści, którzy gwarantują doskonałą zabawę. Na dużej scenie, która zacznie funkcjonować od około godz. 21:15, pojawią się m.in. Lady Pank, T.Love, Kasia Kowalska, Tatiana Okupnik, Bracia, Feel, The Jet Set. Na małej scenie, która ruszy już o godz. 20:00, będzie można usłyszeć energetyczne rytmy miksowane przez słynnego DJ Adamusa oraz nowe wersje znanych przebojów legendarnych Beatlesów. Imprezę poprowadzi para prezenterów TVN: Marcin Prokop i Dorota Wellman. Bardziej szczegółowe informacje na temat imprezy: Zakochaj się w Sylwestrowej Warszawie, możecie przeczytać na stronie: um.warszawa.pl/sylwester

Szczęśliwego Nowego Roku życzą redaktorzy prywatnego serwisu powiatu piaseczyńskiego www.powiat-piaseczynski.info

Niezależnie od tego, gdzie i w jaki sposób będziecie witali Nowy Rok 2008, życzymy Wam świetnej zabawy sylwestrowej i wspaniałych emocji! Z ostatnią kartką kalendarza zerwij wszystkie złe nastroje, zapomnij o wszystkich nieudanych dniach, przekreśl niewarte w pamięci chwile i wejdź w Nowy Rok jak w nowej sukni wchodzi się na najwspanialszy bal świata. Niech w nadchodzącym Nowym 2008 Roku szczęście i pomyślność nigdy Was nie opuszczą, a wiara codziennie dodaje sił i energii do tworzenia i realizacji nowych pomysłów. Niech taneczny, lekki krok, będzie z Wami cały rok, Niech prowadzi Was bez stresu, od sukcesu do sukcesu. Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku! DO SIEGO ROKU!
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego blogu e-mieszkańców powiat piaseczyński
Tematy:

Napisz komentarz

Informacje31 grudnia 2007, 00:00,

Podsumowanie UMiG Góra Kalwaria inwestycji 2007 roku


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Na oficjalnej stronie Urzędu Miasta i Gminy Góra Kalwaria www.gorakalwaria.pl pojawiło się sprawozdanie z inwestycji 2007 zrealizowanych przez gminę. Poniżej możecie zapoznać się ze szczegółami. Na inwestycje realizowane w 2007 roku zaplanowano w budżecie gminy Góra Kalwaria, ponad 9 milionów złotych. Najważniejsze z nich to:

INWESTYCJE DROGOWE: zakończona została inwestycja obejmująca przebudowę ulic: Kilińskiego, Sportowej, Filipińskiej i Fabianiego w Górze Kalwarii”. Prace rozpoczęto w październiku 2006r. Zakres robót obejmował budowę kanalizacji deszczowej (o łącznej długości 2420m) w ulicy Kilińskiego, Bema, Filipińskiej, Fabianiego i Sportowej; przebudowę linii napowietrznej, kabli energetycznych, kanalizacji teletechnicznej, napowietrznej linii telekomunikacyjnej. Ciągi piesze, wjazdy bramowe (o łącznej powierzchni 7539 m2), oraz ulice: Bema, Fabianiego, cz. Filipińskiej (o łącznej powierzchni 2941m2) wykonane zostały z kostki brukowej. Nawierzchnia ulicy Sportowej i prawie całej Kilińskiego (o powierzchni 9859m2) wykonana została z masy asfaltowej. Na wybudowanie ulicy Kilińskiego pozyskano tereny od prywatnych właścicieli.

Wybudowano nawierzchnię asfaltową w ulicy Broniewskiego od skrzyżowania z ul. Staszica (z wjazdem w ul. Staszica) do ul. Pijarskiej (bez wjazdu w ulicę Pijarską) oraz ulice: Tuwima, Gałczyńskiego, Batorego i Sobieskiego (od ulicy Broniewskiego w stronę torów kolejowych) w Górze Kalwarii. Wykonano nawierzchnię o łącznej powierzchni 5590m2 oraz miejsca parkingowe o powierzchni 216m2. Zrealizowano prace związane z budową ulicy Krótkiej, bocznej Filipińskiej i miejsc postojowych przy ul. Kilińskiego w Górze Kalwarii. Wykonana została nawierzchnia w ulicy Krótkiej między ul. Filipińską a ulicą Bema z kostki brukowej o powierzchni 430m2, wraz z chodnikiem jednostronnym o łącznej powierzchni 202m2 , nawierzchnia asfaltowa w ulicy bocznej Filipińskiej o łącznej powierzchni 170m2. Wykonane zostały miejsca postojowe przy ulicy Kilińskiego z kostki brukowej betonowej o długości 24m powierzchni 60m2, chodnika z kostki betonowej o powierzchni 39m2 oraz umocniono skarpę elementami z Eko-płyty.

Wybudowano nową ulicę Papczyńskiego, chodnik oraz miejsca parkingowe przy Wieczerniku w Górze Kalwarii. Pod poszerzenie ulicy pozyskano tereny od prywatnych właścicieli działek. Wzdłuż ulicy wykonano stylowe oświetlenie uliczne wraz z przerobieniem przyłączy energetycznych.

W ramach przeprowadzanych remontów dróg wykonano dywaniki asfaltowe w miejscowościach: Dobiesz, Podosowa, Kolonia Czersk, Solec - droga na pograniczu z gminą Konstancin oraz ulica Porzeczkowa w Górze Kalwarii. Od listopada 2007 prowadzone są prace związane z budową ulicy Podleśnej w Baniosze długości 760 m, o łącznej powierzchni 5387,85 m2 wraz z chodnikiem o powierzchni 1538 m2

INWESTYCJE OŚWIATOWE: zakończono remont elewacji Szkoły Podstawowej w Baniosze rozpoczęty w 2006 r. W chwili obecnej trwają odbiory prac wchodzących w zakres remontu szkoły podstawowej w Coniewie. W ramach remontu wykonano termoizolację ścian zewnętrznych, wymianę pokrycia dachu, obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych. Wymieniono zniszczone elementy więźby dachowej. Zamontowano nowy daszek ochronny nad wejściem głównym do budynku oraz daszki nad wejściami bocznymi. Ułożono opaskę wokół obiektu.

W ramach zwiększenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży zainstalowane zostały systemy monitoringu zewnętrznego i wewnętrznego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Szkole nr 2 w Górze Kalwarii, w Zespołach Szkół: w Baniosze, Coniewie, Brześcach i Cendrowicach.

Wykonano dokumentację projektową dla zespołu boisk sportowych w Baniosze. W skład projektowanego obiektu wchodzić będą m. in. boisko do piłki nożnej o wymiarach 70 x 110 m ze sztuczną nawierzchnią z trawy syntetycznej, boisko wielofunkcyjne o wym. 22 x 44 m ze sztuczną nawierzchnią, korty tenisowe i bieżnia 4 torowa.

BUDYNKI MIESZKALNE I NOWA PRZYCHODNIA: trwają odbiory prac wchodzących w zakres przebudowy konstrukcji i pokrycia dachu budynku mieszkalnego wielorodzinnego w Górze Kalwarii przy ul. Staszica. Ze względu na bardzo zły stan rozebrano istniejące przewody kominów wentylacji grawitacyjnej i spalinowej do poziomu stropodachu i ponownie wymurowano nowe do poziomu wynikającego z projektu. Rozebrano stare pokrycie z papy. Wykonano nowe ściany szczytowe z bloczków gazobetonowych nad istniejącymi ścianami konstrukcyjnymi, które zostały otynkowane. Wykonano nową konstrukcje drewnianą dachu, na której wykonano pokrycie z blachy ocynkowanej. Zamontowano nowe obróbki blacharskie, rynny i rury spustowe. Na stropodachu ułożono termoizolację. Zakończono budowę 9 szt. boksów garażowych przy ul. Chopina w Górze Kalwarii rozpoczętą w roku ubiegłym.

Prowadzone są prace związane z remontem i przebudową istniejącego budynku Izby Chorych na terenie dawnej Jednostki Wojskowej w Górze Kalwarii. W zakres prac wchodzi m. in. przebudowa dachu i adaptacja ostatniej kondygnacji na cele użytkowe oraz przystosowanie całego obiektu na potrzeby Przychodni Zdrowia. Porycie dachu blachą stalową ocynkowaną, zmiana usytuowania klatki schodowej i montaż dźwigu osobowo - sanitarnego, montaż drewnianej stolarki drzwiowej i okiennej, wykonanie tynków wewnętrznych i zewnętrznych, ułożenie posadzek z płytek i wykładziny PCV, wykonanie instalacji wewnętrznych tj. wodno - kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, elektrycznej, komputerowej, telefonicznej oraz wykonanie wentylacji mechanicznej.

SIEć CIEPLNA: wykonano sieć cieplną w ul. Ks. Sajny, 3-go Maja oraz na terenie dawnej jednostki wojskowej w Górze Kalwarii. Sieć wykonano z przyłączami do budynku Domu Kultury, Zakładu Gospodarki Komunalnej, budynku mieszkalnego, budynku dawnej Szkoły Gastronomicznej i Warsztatów Szkolnych, Domu żołnierza, Szkoły Gastronomicznej (nowej), Przychodni Zdrowia, Archiwum, budynku Ratusza, budynku mieszkalnego wielorodzinnego o łącznej długości 2x304,2 m. Prace obejmowały również montaż węzłów cieplnych wraz z adaptacją pomieszczeń w obiektach: Domu Kultury, ZGK, Archiwum, Ratusza, budynku mieszkalnym wielorodzinnym. Wykonano ponad 1 km oświetlenia ulicznego we wsi Dobiesz - Sierzchów (Helenów).

Razem z inwestycjami powiatu piaseczyńskiego, na terenie naszej gminy, o czym pisaliśmy w informacji: Powiat Piaseczyński dla Gminy Góra Kalwaria, możemy dokonać pełnego bilansu 2007 roku w gminie Góra Kalwaria.
autor/źródło: Katarzyna Schab - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie