Informacje14 sierpnia 2012, 00:00,

Święto Wojska Polskiego z Big Band Rondo

Konstanciński Dom Kultury zaprasza wszystkich mieszkańców na koncert Big Bandu Rondo Konstancin, który zagra koncert z okazji święta Wojska Polskiego. Zespół zagra szeroki wachlarz utworów patriotycznych. Koncert odbędzie się 15 sierpnia 2012 roku o godzinie 16.00 w Amfiteatrze w Parku Zdrojowym. Zapraszamy!

ŚWIęTO WOJSKA POLSKIEGO Z BIG BAND RONDO KONSTANCIN

Big Band Rondo Konstancin zespół powstał w 2003 roku, początkowo jako orkiestra dęta przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Skolimowie, jednak ostatecznie przyjął formułę big bandu oraz nazwę Big Band Rondo Konstancin. Lata 2003 - 2005 to okres intensywnych prób, doboru repertuaru i składu osobowego. Pierwsze występy to rok 2005 i koncerty w Konstancińskim Parku Zdrojowym, jak również udział w lokalnych uroczystościach okolicznościowych. Członkowie orkiestry to zawodowi muzycy z dużym stażem i doświadczeniem artystycznym w najlepszych zespołach reprezentacyjnych i estradowych, grający na wielu instrumentach, co pozwala na modyfikację składu instrumentalnego w zależności od potrzeb, rodzaju i charakteru muzyki. Pod względem repertuaru orkiestra jest wszechstronna.

Big Band Rondo Konstancin wykonuje muzykę marszową, patriotyczną, religijną, znane i lubiane przeboje muzyki rozrywkowej, światowe przeboje klasyki big bandu oraz dixieland. Posiadamy profesjonalne nagłośnienie i własne stroje. Orkiestra bierze udział we wszystkich uroczystościach i festynach okolicznościowych na terenie gminy, zaś w sezonie letnim koncertuje w Konstancińskim Parku Zdrojowym. Występowaliśmy w wielu miastach Polski i dwukrotnie w Czeskich Hranicach. Aktualnie Big Band Konstancin liczy 18 osób.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje9 sierpnia 2012, 00:00,

Favori klasyczny kwintet dęty w Konstancinie

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na Koncerty Letnie do Amfiteatru Konstancin-Jeziorna. W najbliższą niedzielę 12 sierpnia 2012 roku o godz. 16.00, odbędzie się koncert klasycznego kwintetu dętego FAVORI. Zespół wystąpi w składzie: Sylwia Lorenc (flet), Katarzyna Soja (obój), Michał Szubarga (larnet), Paweł Borzym (fagot), Emilian Bońkowski (waltornia). Koncert odbędzie się w amfiteatrze na terenie Parku w Konstancin-Jeziorna.

FAVORI KLASYCZNY KWINTET DęTY W KONSTANCINIE

Klasyczny kwintet dęty Favori od wielu lat w niezmiennym składzie zadziwia on swoim kunsztem publiczność. Dzięki wysokiemu profesjonalizmowi chętnie współpracują z nim renomowani wokaliści. Większość repertuaru zespołu stanowią opracowania najbardziej znanych dzieł polskiej i światowej literatury muzycznej. Kwintet często uświetnia prestiżowe imprezy państwowe, koncertując między innymi w siedzibie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i instytucjach rządowych a także w salach koncertowych, widowiskowych w kościołach jak i w plenerze. Posiada bogaty repertuar .Zespół ten zaprezentuje zarówno muzykę klasyczną, miniatury muzyczne a także muzykę filmową i rozrywkową.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna