Informacje15 sierpnia 2014, 09:30,

Święto Wojska Polskiego i 94 rocznica Bitwy Warszawskiej 1920 r.

Związek Kombatantów RP i BWP - koło w Piasecznie, Starosta Piaseczyński, Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno oraz Proboszcz Parafii św. Anny w Piasecznie zapraszają na obchody Święta Wojska Polskiego oraz 94. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r., które odbędą się w najbliższy piątek 15 sierpnia 2014 roku w Piasecznie.

Święto Wojska Polskiego i 94 rocznica Bitwy Warszawskiej 1920 r.

Program uroczystości w Piasecznie:
godz. 9.30
Złożenie wieńców i zapalenie zniczy przez władze powiatu piaseczyńskiego, gminy Piaseczno oraz mieszkańców:
- Cmentarz Parafialny w Piasecznie, Kwatera Wojenna 1939 - 1945
- Ogródek Niepodległościowy, róg ul. Sienkiewicza i ul. Kościuszki
godz. 10.00
Msza św. za Ojczyznę w Kościele św. Anny w Piasecznie, z udziałem Chóru Lira
godz. 11.00
Ratusz. Hołd Pamięci pod tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego
- złożenie wiązanek i zapalenie zniczy
- przejazd Kombatantów do Żabieńca
godz. 12.00 - 15.00
Piknik Patriotyczny - Zimne Doły koło Żabieńca
- wystąpienie okolicznościowe Prezesa Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych
- wystąpienia władz samorządowych oraz gości
- złożenie wiązanek i zapalenie zniczy pod Pomnikiem "Szaniec Nieugiętych" i Leśników Mazowieckich
- "Spotkanie z Pieśnią" - wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, występ artystyczny zespołu "Kłosowianki", ognisko, poczęstunek.

Informacje21 sierpnia 2014, 09:00,

Zbiórka krwi dla mieszkanki Piaseczna

We czwartek 21 sierpnia 2014 roku przy krzyżu kościoła św. Anny w Piasecznie w godz. 9 - 13 odbędzie się zbiórka krwi dla mieszkanki Piaseczna Zofii Małek ciężko chorej na aplazję szpiku kostnego. Organizm Pani Zofii przestało produkować krew. Jest to choroba nieuleczalna w pewnym wieku i śmiertelna. Stan Pani Małek jest coraz gorszy, a każdy kolejny pobyt w szpitalu jest coraz dłuższy. Chora pani Małek co tydzień ma transfuzję krwi i płytek krwi. Dlatego tak ważny jest udział w tej akcji honorowych dawców, bo okres wakacji niestety nie sprzyja zbiórkom. Krwiodawcy są często na urlopach, a zapotrzebowanie w okresie letnim jest dużo większe niż normalnie. Grupa krwi nie ma znaczenia, ważne jest by jak najwięcej osób oddało krew i dedykowało ją na rzecz Pani Zofii Małek. Wszystkich krwiodawców zachęcamy do udziału i wsparcia zbiórki życiodajnego płynu. Zbiórkę krwi organizują: Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

Zbiórka krwi dla mieszkanki Piaseczna