Informacje19 września 2007, 00:00,

Święto Rodziny w Górze Kalwarii - zapraszamy mieszkańców


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W najbliższą sobotę, 22 września 2007 roku, o godzinie 10:00 w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP (ul. Bł. Ks. Sajny 2) odbędzie się Święto Rodziny. Uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o 10:00, a następnie w ogrodzie klasztornym odbywać się będą konkursy, zabawy, gry, ognisko, tańce, śpiewy.

Będzie zjeżdżalnia i ściana do wspinaczki. We wszystkich zabawach i konkurencjach będą liczne nagrody. Jeżeli są jakieś osoby lub instytucje, które chciałyby wesprzeć organizowane Święto Rodziny w Górze Kalwarii lub ufundować nagrody, proszeni są o kontakt z ks. proboszczem kościoła parafialnego pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. Panie proszone są także o upieczenie ciasta, które będzie rozdawane w czasie święta rodziny. Na spotkanie rodzin w ogrodzie klasztornym można zabrać ze sobą kiełbaski, będzie ognisko. Do udziału w święcie rodziny wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.

Informacja powstała na podstawie ogłoszenia parafialnego, na stronie kościoła parafialnego pw. Niepokalanego Poczęcia NMP: www.gorakalwaria.marianie.pl
autor/źródło: Redaktorzy serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria

Napisz komentarz

Informacje19 września 2007, 00:00,

Pracownia Rzeczy Różnych Synapsis w Wilczej Górze


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Pracownia Rzeczy Różnych Synapsis w Wilczej Górze zaprasza 6 października 2007 roku, o godzinie 14:00, na Otwarte Drzwi Pracowni Rzeczy Różnych. Tego dnia, będziecie mogli zobaczyć, jak powstają gliniane naczynia, witraże, czy papier czerpany i spróbować swoich sił w Różnych Rzeczach.

Pracownia Rzeczy Różnych Synapsis w Wilczej Górze
kliknij, aby powiększyć plakat Synapsis

Wszystkich mieszkańców Gminy Lesznowola oraz okolic zapraszamy na warsztaty w pracowni ceramicznej, witrażu, poligraficznej i stolarskiej. Będzie można także obejrzeć filmy i zdjęcia, a na koniec, o godzinie 16:30 odbędzie się krótki spektakl przygotowany specjalnie na tę okazję. Nie zapomnieliśmy także o poczęstunku. Zmęczonych lepieniem ceramicznych misek i czerpaniem papieru, zaprosimy na specjały z polskiego stołu.

Autobus będzie zabierać gości wzdłuż trasy:
13.15 - Mroków (przy szkole podstawowej).
13.25 - 13.30 - £azy (przy skrzyżowaniu al. Krakowskiej z ul. £ączności).
13:40 - 13.45 - Magdalenka (przy ośrodku zdrowia).
13:50 - 13.55 - Lesznowola (przy skrzyżowaniu ul. Szkolnej z ul. Słoneczną).
Autobus odwiezie gości tą samą trasą o godzinie 17:00. Dla zmotoryzowanych dostępne są miejsca parkingowe. Serdecznie zapraszamy na Otwarte Drzwi Pracowni Synapsis w Wilczej Górze. ¬ródło informacji strona: www.partnerstwo-synapsis.pl

Pracownia Rzeczy Różnych SYNAPSIS jest pierwszym w Polsce przedsiębiorstwem społecznym dla osób z autyzmem. Osoby te mogą pracować, jeśli stworzy się im do tego odpowiedzenie warunki. Pracownia Rzeczy Różnych Synapsis w Wilczej Górze to przedsiębiorstwo społeczne, czyli instytucja która działa na rynku dla realizacji celów społecznych. Powstało przy udziale środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach projektu Partnerstwo dla Rain Mana.

W Pracowni Rzeczy Różnych Synapsie Wilcza Góra działa kilka pracowni. Profil wynika z predyspozycji i ograniczeń samych osób z autyzmem, uwzględnia jednak także potrzeby i wymagania klientów. Jednym z filarów są profesjonalne usługi poligraficzne, a w ramach pracowni ceramiki, witrażu i stolarskiej powstaje rękodzieło. Specyfika autyzmu nie pozwala prowadzić masowej produkcji - zamiast tego powstają przedmioty "na miarę klienta", produkowane w ramach krótkich serii lub pojedyncze, unikatowe egzemplarze.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie