Informacje21 lipca 2016, 18:08,

Święto Policji w Piasecznie 2016

21 lipca 2016 roku w Piasecznie obchodzono doroczne Święto Policji. Na dziedzińcu Komendy Powiatowej odbył się uroczysty apel oraz wręczenie nominacji, odznaczeń i medali. Na uroczystości obecny był Przewodniczący Rady oraz cały Zarząd Powiatu Piaseczyńskiego. Jako pierwszy głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie insp. Robert Kokoszka, który podziękował lokalnym samorządom za wsparcie i dobrą współpracę. – Nowy model Policji ściśle powiązał ją z samorządem, a przede wszystkim ze społeczeństwem. Dzisiejsza Policja to instytucja sprawna, z każdym rokiem coraz lepiej odpowiadająca potrzebom i oczekiwaniom społeczeństwa – podkreślił Komendant.

ŚWIĘTO POLICJI W PIASECZNIE 2016

W okolicznościowym przemówieniu Starosta Piaseczyński Wojciech Ołdakowski podziękował policjantom za ofiarną służbę i wspomniał o nowym wyzwaniu jakim jest poczucie zagrożenia związane z islamskim terroryzmem. - Przez te 97 lat Policja chroniła nas przed różnymi zagrożeniami jednak poczucie zagrożenia z jakim mamy do czynienia obecnie jest dla nas cywilów, czymś nowym i nieznanym, a przez to, dziś w sposób szczególny potrzebujemy waszej służby, waszej czujności i profesjonalizmu – powiedział Starosta Piaseczyński. - W tym roku życzę Państwu abyście w obliczu nowych zagrożeń utrzymali to zaufanie i szacunek, którym darzą was zwykli ludzie. Życzę abyście sprostali wyzwaniom tego czasu, a ze swej strony zapewniam o pełnym wsparciu samorządu powiatowego w spełnieniu tych życzeń – zakończył starosta.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Starostwo Powiatowe w Piasecznie

Informacje24 lipca 2016, 12:00,

Kościuszki w Piasecznie zamknięta 24 lipca w związku z ŚDM 2016

W związku z organizowaną imprezą kulturalną z okazji Światowych Dni Młodzieży na rynku 24 lipca 2016 roku, w godz. 12.00-24.00 wyłączony z ruchu kołowego będzie odcinek ul. Kościuszki w centralnej części miasta Piaseczno.

KOŚCIUSZKI W PIASECZNIE ZAMKNIĘTA 24 LIPCA W ZWIĄZKU Z ŚDM 2016

Tego dnia od godz. 6.00 zamknięty zostanie wjazd na parking przy kościele św. Anny, a od godz. 12.00 przestanie być możliwy wjazd w ulicę Kościuszki ze skrzyżowania ul. Puławskiej z ul. Chyliczkowską i ul. Jana Pawła II. Brak przejazdu będzie do ul. Kościelnej.

KOŚCIUSZKI W PIASECZNIE ZAMKNIĘTA 24 LIPCA W ZWIĄZKU Z ŚDM 2016

Autobusy komunikacji zbiorowej pojadą objazdem z ul. Puławskiej w ul. Jana Pawła II i następnie Wojska Polskiego do ul. Sienkiewicza (na kierunku grójeckim) i dalej ul. Gerbera do ul. 17 Stycznia (na kierunku do Góry Kalwarii). Wyłączone będą przystanki autobusowe Urząd Miasta i Kolejka Piaseczyńska w stronę Gołkowa.

Światowe Dni Młodzieży w Piasecznie