Informacje22 lipca 2015, 13:36,

ŚWIĘTO POLICJI W PIASECZNIE 2015

W tym roku obchodzimy 96 rocznicę powołania do życia Policji – na mocy ustawy sejmowej z dnia 24 lipca 1919 r. Wczoraj na dziedzińcu Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie odbyła się uroczystość mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz wręczenia odznak i medali. W uroczystości w Piasecznie udział wziął Komendant Stołeczny Policji - insp. Michał Domaradzki, przedstawiciele władz samorządowych powiatu piaseczyńskiego na czele ze Starostą Panem Wojciechem Ołdakowskim.

ŚWIĘTO POLICJI W PIASECZNIE 2015

Uroczystość rozpoczęła się zgodnie z ceremoniałem od złożenia meldunku Komendantowi Stołecznemu Policji inspektorowi Michałowi Domaradzkiemu, o gotowości do rozpoczęcia uroczystości z okazji Święta Policji.

W dalszej części zostały odczytane rozkazy Komendanta Głównego Policji, Komendanta Stołecznego Policji i Komendanta Powiatowego Policji w sprawie nadania nominacji na wyższe stopnie służbowe, Postanowienia Prezydenta RP o nadaniu odznaczeń i Decyzji Ministra Spraw Wewnętrznych o nadaniu odznak dla policjantów z KPP w Piasecznie. Święto Policji po całym roku ciężkiej, niebezpiecznej i odpowiedzialnej służby jest szczególną okazją do wręczenia odznaczeń i awansów w stopniach wyróżniającym się policjantom.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

ŚWIĘTO POLICJI W PIASECZNIE 2015

Wśród wyróżnionych byli również przedstawiciele samorządu z powiatu piaseczyńskiego. Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych Burmistrz Góry Kalwarii Pan Dariusz Zieliński został odznaczony Srebrnym Medalem ZA ZASŁUGI DLA POLICJI, a Burmistrz Konstancina-Jeziorny Pan Kazimierz Jańczuk został odznaczony Brązowym Medalem ZA ZASŁUGI DLA POLICJI.

Wręczone nominacje, odznaczenia i wyróżnienia są podziękowaniem i wyrazem szacunku za osiągnięcia i zaangażowanie wkładane w niezwykle trudną i odpowiedzialną służbę. Służbę, która wymaga codziennych poświęceń, czasami utraty zdrowia, a nawet tego co najważniejsze życia.

ŚWIĘTO POLICJI W PIASECZNIE 2015

Komendant Stołeczny Policji insp. Michał Domaradzki złożył podziękowania za dotychczasową służbę i pracę, za wysiłek w realizacji codziennych zadań. Przekazał też serdeczne podziękowania i słowa uznania rodzinom funkcjonariuszy, których wyrozumiałość i życzliwość jest niezbędna, by dobrze wykonywać obowiązki służbowe. Podziękował również władzom samorządowym powiatu piaseczyńskiego za niezwykle owocną współpracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.

Komendant Powiatowy Policji insp. Robert Kokoszka, również podziękował policjantom za ich zaangażowanie i trud włożony w codzienną służbę. Złożył gratulacje i życzenia policjantom, którzy z roku na rok, uzyskują coraz większe poparcie i uznanie społeczne. Życzył wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom cywilnym kolejnych awansów i kolejnych udanych jubileuszy.

ŚWIĘTO POLICJI W PIASECZNIE 2015

Komendant Powiatowy w swoim wystąpieniu podkreślił też bardzo dobrą współpracę z władzami samorządowymi, z radnymi i instytucjami działającymi na terenie powiatu, która upływa w atmosferze pełnego zrozumienia i obopólnej przychylności na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu piaseczyńskiego. Komendant Powiatowy Policji odebrał wiele listów z gratulacjami i życzeniami dla policjantek, policjantów i pracowników cywilnych z okazji Święta Policji.

Obchody Święta Policji w Piasecznie zaszczycili swoją obecnością, Komendant Stołeczny Policji inspektor Michał Domaradzki, władze samorządowe powiatu piaseczyńskiego na czele ze Starostą Panem Wojciechem Ołdakowskim, Zastępca Prokuratura Rejonowego w Piasecznie Pan Artur Wańdoch, Komendant PSP w Piasecznie st. bryg. Leszek Szcześniak, komendanci straży miejskich z miast powiatu piaseczyńskiego, przedstawiciele duchowieństwa na czele z ks. Prałatem Zbigniewem Pruchnickim, przedstawiciele mediów.

ŚWIĘTO POLICJI W PIASECZNIE 2015

Z okazji zbliżającego się Święta Policji, wśród oficerów, którzy otrzymali nominacje na wyższe stopnie policyjne, na stopień inspektora został mianowany Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie Robert Kokoszka.

Na zakończenie uroczystości, Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie insp. Robert Kokoszka i zaproszeni goście, złożyli życzenia policjantom, pracownikom cywilnym Policji i ich rodzinom, życząc wszystkim sukcesów w pracy zawodowej i życiu osobistym.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=8897
Informacje24 lipca 2015, 21:45,

Koneser w Kinie Plenerowym w Konstancinie-Jeziornie

24 lipca 2015 roku o godzinie 21:45 odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Kina Plenerowego w Konstancinie, podczas którego będzie można obejrzeć film Giuseppe Tornatore pt. Koneser. Projekcja filmowa odbędzie się w Amfiteatrze Parku Zdrojowego. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!

Koneser w Kinie Plenerowym w Konstancinie-Jeziornie

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

Koneser – włoski melodramat z 2013 roku oparty na scenariuszu i reżyserii Giuseppe Tornatore. Film został wyprodukowany przez studio filmowe Warner Bros. Po śmierci rodziców Claire Ibbetson dziedziczy kolekcję dzieł sztuki o nieoszacowanej wartości. Dziewczyna zleca wycenę spadku panu Oldmanowi, szanowanemu właścicielowi domu aukcyjnego.

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=12&t=8817&start=15