Informacje31 lipca 2018, 08:00,

Święto Policji i piknik rowerowy pod nazwą Piaseczno Kocha Rower


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W sobotę 28 lipca 2018 roku na Placu Stefana Kisielewskiego w Piasecznie odbył się apel w ramach obchodów Święta Policji. Współgospodarzem tegorocznych uroczystości był Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Pan Zdzisław Lis. Na uroczystość przybyli przedstawiciele lokalnych samorządów i instytucji na co dzień współpracujących z Policją, rodziny policjantów oraz mieszkańcy powiatu.

ŚWIĘTO POLICJI I PIKNIK ROWEROWY POD NAZWĄ PIASECZNO KOCHA ROWER

Podobnie jak w ubiegłym roku, także tegoroczne obchody Święta Policji w powiecie piaseczyńskim rozpoczęły się o godz. 10.00 od uroczystej mszy świętej w kościele św. Anny w Piasecznie.

Następnie o godz. 12.00 na nowo zbudowanym Placu Stefana Kisielewskiego odbył się uroczysty apel. Złożony został meldunek Komendantowi Powiatowemu Policji inspektorowi Robertowi Chmielewskiemu przez dowódcę uroczystości nadkomisarza Jacka Anczarskiego.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

ŚWIĘTO POLICJI I PIKNIK ROWEROWY POD NAZWĄ PIASECZNO KOCHA ROWER

Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie inspektor Robert Chmielewski powitał zgromadzonych gości oraz mieszkańców. Pogratulował policjantom wyników ich często trudnej służby. Pan Komendant przypomniał szczególnie istotne z punku bezpieczeństwa wydarzenia, jakie miały miejsce w minionym roku.

Odczytano też list Komendanta Stołecznego Policji nadinspektora Pawła Dobrodzieja (…) Dziękuję za ofiarną służbę i pracę. Doceniam Wasz wysiłek i zaangażowanie wkładane w realizację codziennych obowiązków, budowanie pozytywnego wizerunku Policji oraz wytrwałość i skuteczną reakcję na naruszenia prawa.

ŚWIĘTO POLICJI I PIKNIK ROWEROWY POD NAZWĄ PIASECZNO KOCHA ROWER

Głos Zabrali również również Starosta Powiatu Piaseczyńskiego Pan Wojciech Ołdakowski, Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Pan Zdzisław Lis, a także st. bryg. Mirosław Bosiek. Prelegenci w swoich słowach wyrażali uznanie dla policyjnej służby za codzienny trud, profesjonalizm i zaangażowanie.

Podczas uroczystości wręczono odznaczenia oraz akty mianowania na wyższe stopnie policyjne . Medalem srebrnym „Za Długoletnią Służbę” odznaczeni zostali: Pani kom. Barbara Wojtoń- Malicka, podkom. Piotr Wcisło, asp. szt. Albert Frydrykiewicz oraz naczelnik wydziału wspomagającego Pani Ewa Ołdakowska.

W tym roku awanse otrzymało łącznie 78 policjantów:
- 2 w korpusie oficerów starszych,
- 4 w korpusie oficerów młodszych,
- 35 w korpusie aspirantów,
- 36 w korpusie podoficerów,
- 1 w korpusie szeregowych.

ŚWIĘTO POLICJI I PIKNIK ROWEROWY POD NAZWĄ PIASECZNO KOCHA ROWER

Po zakończeniu uroczystego apelu na pobliskim Placu Piłsudskiego rozpoczął się współorganizowany przez policjantów Festyn Miejski pod nazwą „Piaseczno Kocha Rower”. Dla najmłodszych, jak również dla dorosłych przygotowano szereg atrakcji związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym i zabawą.

Policjanci przygotowali specjalne stoiska, w których można było między innymi poznać kulisy pracy techników kryminalistyki, policjantów z ruchu drogowego, czy też oznakować swój rower przez piaseczyńskich dzielnicowych.

Za pomoc w organizacji naszego święta oraz festynu dziękujemy władzom samorządowym Miasta i Gminy Piaseczno.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje27 lipca 2018, 19:30,

Obejrzyj film Księgowy w Piaseczyńskim Kinie Plenerowym


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

27 lipca 2018 roku na skwerze Kisiela o godz. 21.30 odbędzie się czwarty z zaplanowanych w tym roku seansów filmowych w ramach cyklu Piaseczyńskie Kino Plenerowe 2018. Tego dnia zobaczymy film pt: Księgowy z 2016 roku. Gatunek: sensacyjny dramat, reżyseria: Gavin O’Connor, scenariusz: Bill Dubuque, produkcja: USA, premiera: 28 października 2016 (Polska) 6 października 2016 (świat), czas trwania filmu: 2 godz. 8 min.

OBEJRZYJ FILM KSIĘGOWY W PIASECZYŃSKIM KINIE PLENEROWYM

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Księgowy - Affleck wciela się w postać Christiana Wolffa, geniusza matematycznego, którego więcej łączy z liczbami niż z ludźmi. Pod osłoną małomiasteczkowego biura rachunkowego pracuje dla najbardziej niebezpiecznych organizacji przestępczych na świecie w charakterze niezależnego księgowego. Kiedy Wydział ds. ścigania przestępstw Departamentu Skarbu, prowadzony przez Raya Kinga (Simmons), zaczyna się nim coraz bardziej interesować, Christian podejmuje współpracę z legalnym klientem – nowoczesną firmą specjalizującą się w dziedzinie robotyki. Jej księgowa (Kendrick) wykryła niezgodność opiewającą na miliony dolarów. Jednak, kiedy Christianowi udaje się uzyskać prawdziwy obraz sytuacji finansowej firmy i zbliżyć się do odkrycia prawdy, liczba ofiar zaczyna niebezpiecznie wzrastać.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie