Informacje11 listopada 2016, 11:00,

Święto Niepodległości z Koleją Wąskotorową Piaseczno Runów

Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa zaprasza na wycieczkę koleją wąskotorową w Święto Niepodległości. Zapraszamy 11 listopada 2016 roku o godz. 11.00. Miejsce rozpoczęcia wycieczki: stacja Piaseczyńskiej Kolei Wąskotorowej przy ul. Sienkiewicza 14 w Piasecznie. Uczcijcie ten dzień spacerem do miejsca pamięci w Zalesinku oraz ogniskiem w Runowie. Zapraszamy! Trwa rezerwacja miejsc: www.kolejka-piaseczno.pl

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI Z KOLEJĄ WĄSKOTOROWĄ PIASECZNO RUNÓW

Informacje11 listopada 2016, 10:00,

Święto Niepodległości w Konstancinie-Jeziornie

11 listopada 2016 roku zapraszamy na obchody Święta Niepodległości w Konstancinie-Jeziornie. Rocznicowe uroczystości oficjalne uzupełni tradycyjny już Bieg Niepodległości oraz piknik w Parku Zdrojowym. Święto dopełnią dwa wyjątkowe koncerty w Hugonówce.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W KONSTANCINIE-JEZIORNIE

Jak co roku obchodzić będziemy w Konstancinie-Jeziornie Święto Niepodległości, i jak co roku będzie to wyjątkowe, uroczyste i barwne święto. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do uczestnictwa, gdyż to dzień radości dla wszystkich z okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Oficjalne obchody i uroczystości

Gminne uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00 mszą święta z Ojczyznę w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przy ul. Piłsudskiego 54 w Konstancinie-Jeziornie. Po mszy przedstawiciele konstancińskiego samorządu, radni, zaproszeni goście i delegacje złożą kwiaty przed pomnikami: katyńskim przy ul. Sienkiewicza, poległych żołnierzy Samodzielnego Batalionu Narodowych Sił Zbrojnych AK im. bryg. Czesława Mączyńskiego przy rondzie Jana Pawła II oraz mieszkańców Jeziorny poległych w latach 1918-1921 przy ul. Warszawskiej.

Biegi i Piknik Patriotyczny

Jak co roku najwięcej uczestników zgromadzi zapewne Bieg Niepodległości, który o godz. 12.15 wyruszy z parkingu przy ul. Warszawskiej (róg ul. Polnej), zapisy w miejscu startu od godz. 10.00. Jego uczestnicy pobiegną ulicami m.in.: Piłsudskiego i Sienkiewicza, do mety w Parku Zdrojowym. W Parku Zdrojowym od godz. 12.30 czekają atrakcje Patriotycznego Pikniku. Będzie pokaz kawaleryjski w wykonaniu Ochotniczego Szwadronu Kawalerii 1. Pułku Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego, historyczna gra terenowa Gotowi na Niepodległość, koncert zespołu „Big Band Rondo Konstancin” oraz0 wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni. Najmłodsi będą mogli pobiec w specjalnym biegu dla dzieci. A dla każdego będzie porcja wojskowej grochówki, specjalnie przygotowanej przez cztery konstancińskie restauracje. Podczas Pikniku będą także stoiska z towarami regionalnymi, rękodziełami, pamiątkami i upominkami.

Wyjątkowe koncerty

Wieczorem 11 listopada w Konstancińskim Domu Kultury rocznicę odzyskania niepodległości, będziemy obchodzić pod sztandarem humoru dwudziestolecia międzywojennego. Zaprezentowany będzie "Pogodny Listopad" - wyjątkowe widowisko aktora i reżysera Leszka Zdunia, przygotowane specjalnie z okazji Święta Niepodległości. Uzupełnieniem obchodów Święta Niepodległości będzie wyjątkowy koncert. W niedzielę 13 listopada na scenie Konstancińskiego Domu Kultury wystąpi światowej sławy japońska pianistka Yuko Kawai. Podczas recitalu usłyszymy utwory Fryderyka Chopina, m.in. Koncert fortepianowy e-moll op.11 (w wersji na fortepian solo). Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie KDK w dniach wtorek- piątek godz.12:00-18:00.

Święto Niepodległości w Konstancinie-Jeziornie
10.00 Msza św. za Ojczyznę - Kościół Wniebowzięcia NMP, ul. Józefa Piłsudskiego 54
11.15 Złożenie wieńców pod pomnikami:
11.15 pomnik przy ul. Sienkiewicza
11.30 pomnik przy rondzie św. Jana Pawła II
11.45 pomnik przy ul. Warszawskiej
12.15 Bieg Niepodległości
Bieg główny – start: parking ul. Warszawska przy UMiG Konstancin-Jeziorna; zapisy od godz. 10.00, meta w Parku Zdrojowym
Biegi dla dzieci Park Zdrojowy, zapisy od godz. 10.00, start 12.45
12.30 Piknik patriotyczny - Park Zdrojowy:
• koncert Big Band Rondo Konstancin
• wspólne śpiewanie
• gra terenowa - Gotowi na Niepodległość, zapisy w punkcie przy amfiteatrze
• degustacja grochówki wojskowej – zupy przygotowane przez CKR Konstancin, Park Cafe & rest, Gospodę Zalewajka, Catering Imperium Dobrego Smaku
14.00 Pokaz kawaleryjski - Park Ikara vis-à-vis KDK
Koncerty w Konstancińskim Domu Kultury, Hugonówka ul. Mostowa 15, wstęp wolny, wejściówki do odbioru w kasie KDK
11 listopada godz. 18.00 Pogodny listopad - program artystyczny
13 listopada godz. 18.00 Recital Chopinowski - Yuko Kawai.