Informacje3 października 2015, 19:00,

Święto Latawca w Konstancinie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


3 października 2015 roku o godz. 19.00 zapraszamy na Święto Latawca. Miejsce: Łąki Oborskie (obok targu). Wstęp wolny. Zawody o Puchar Burmistrza gminy Konstancin - Jeziorna oraz Dyrektora Mazowieckiej Organizacji LOK. Zapraszamy na Święto Latawca.

Święto Latawca w Konstancinie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Anonimowy, 16 lipca 2019
a czemu zaproszenie jest na godz 19 a na plakacie początek Święta jest od 10-tej ?
Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=12&t=882
Informacje30 września 2015, 11:00,

Pudełko życia - niesienie pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i życia mieszkańców gminy Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Burmistrz Zdzisław Lis zainicjuje 30 września 2015 roku nową akcję Gminy Piaseczno o nazwie „pudełko życia”, która ma na celu ułatwienie niesienia pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i życia mieszkańców gminy Piaseczno. Skierowana jest do osób samotnych, schorowanych, niepełnosprawnych, seniorów 65+.

Pudełko życia - niesienie pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i życia mieszkańców gminy Piaseczno

Pierwsze „pudełka życia” burmistrz Piaseczna rozda podczas inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, która zaplanowana została 30 września o godz. 11.00 w Centrum Kultury przy ul. Kościuszki 49.

„Pudełko życia” to tuba z ważnymi informacjami, którą osoby starsze, samotne powinny trzymać w swoim domu w lodówce. Pomoże ona w sytuacji, kiedy ratownicy medyczni wejdą do mieszkania i odnajdą osobę nieprzytomną lub z trudnościami komunikacyjnymi, będącymi wynikiem np. wylewu czy udaru. Ratownik, wiedząc, że „pudełka życia” są trzymane w lodówkach, szybko znajdzie pojemnik i dotrze do wszystkich ważnych informacji o pacjencie, co znacznie może przyśpieszyć właściwą pomoc.

Informacje, jakie senior podaje na specjalnej karcie włożonej do „pudełka życia”, obejmują listę chorób i przyjmowanych leków, uczuleń na leki, przebytych operacji. Wpisuje się również kontakt do rodziny czy do lekarza prowadzącego, a także miejsce trzymania dokumentacji medycznej. Można też zasugerować, czy klucze do mieszkania ratownik powinien zabrać wraz z pacjentem do szpitala, czy może oddać sąsiadowi. Ważna jest też informacja, czy w mieszkaniu są zwierzęta i kto mógłby się nimi zająć pod nieobecność seniora.

W „pudełku życia” obok karty informacyjnej znajduje się naklejka, którą należy nakleić na drzwiach lodówki. Dlaczego właśnie tu? W całym kraju prowadzona jest akcja promocyjna „pudełek życia”, która wskazuje lodówki jako to miejsce w domu, które łatwo odnaleźć, które znajduje się w prawie każdym domu, prawie zawsze w kuchni lub w przyległym pomieszczeniu.

– Pudełko może uratować życie każdemu, kto w chwili przyjazdu karetki nie jest w stanie podać podstawowych informacji o swojej chorobie, uczuleniach czy zażywanych lekach. Dlatego zachęcam serdecznie do odbierania „pudełek życia” z państwowych przychodni zdrowia zlokalizowanych na terenie gminy Piaseczno – mówi burmistrz Zdzisław Lis. – Warto przygotować rzetelne informacje, zgodnie z wytycznymi zawartymi w tubach, i pamiętać o ich aktualizowaniu – podkreśla burmistrz.

PUDEŁKO ŻYCIA DOSTĘPNE BĘDZIE BEZPŁATNIE OD PAŹDZIERNIKA W NASTĘPUJĄCYCH PUNKTACH:
- Przychodnia Rejonowa Nr 1 w Piasecznie, ul. Fabryczna 1
- Przychodnia Rejonowa Nr 2 w Piasecznie, ul. Skrzetuskiego 17
-Wiejski Ośrodek Zdrowia w Głoskowie, ul. Górna 20
- Wiejski Ośrodek Zdrowia w Zalesiu Górnym, ul. Złotej Jesieni 1
- Wiejski Ośrodek Zdrowia w Złotokłosie, ul. Runowska 1.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=11476

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie