Informacje30 kwietnia 2013, 00:00,

ŚWIęTO KONSTYTUCJI 3 MAJA W PIASECZNIE

Centrum Kultury w Piasecznie, Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego, Muzeum Regionalne w Piasecznie, Parafia Św. Anny w Piasecznie, Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie, Mila Konstytucyjna, szkoły, stowarzyszenia, organizacje kombatanckie oraz ZHP Hufiec Piaseczno zapraszają do udziału w piaseczyńskich obchodach 222. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystości odbędą się w piątek 3 maja 2013 roku na pl. Piłsudskiego w Piasecznie.

ŚWIęTO KONSTYTUCJI 3 MAJA W PIASECZNIE

O g. 13.00 w kościele Św. Anny w Piasecznie odbędzie się msza za Ojczyznę z udziałem chóru Lira, następnie na rynku reprezentanci lokalnej władzy i stowarzyszeń złożą wiązanki pod tablicą pamięci marszałka Józefa Piłsudskiego umiejscowioną na ścianie Ratusza Miejskiego. Oficjalne uroczystości zakończy utwór patriotyczny w wykonaniu Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej. Nie zabraknie też atrakcji dla rodzin, miłośników śpiewania oraz rekreacji na sportowo. Na rynku o g. 15.00 wystartuje impreza biegowa XIII Piaseczyńska Mila Konstytucyjna, a dwie godziny później odbędzie się koncert patriotyczny Witaj majowa jutrzenko w wykonaniu Klasycznego Kwintetu Dętego. O g. 18.00 zapraszamy natomiast na XIII Spotkanie z Pieśnią”, czyli wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych połączone z gawędą historyczną prof. Grzegorza Nowika. Miłośnicy śpiewania spotkają się też w Zalesiu Górnym na boisku Klubu Hubertus o g. 16.15. Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja:

ŚWIęTO KONSTYTUCJI 3 MAJA W PIASECZNIE

Święto Konstytucji 3 Maja w Piasecznie program:

13.00 - msza św. w kościele św. Anny w Piasecznie
14.00 - uroczystości przed Ratuszem
15.00 - 17.00 – XIII Piaseczyńska Mila Konstytucyjna (pl. Piłsudskiego w Piasecznie); szczegółowe informacje i zapisy: www.mila-piaseczno.pl
17.00 - Koncert "Witaj majowa jutrzenko" w wykonaniu Klasycznego Kwintetu Dętego (pl. Piłsudskiego)
18.00 - "Spotkanie z pieśnią" - pieśni patriotyczne z gawędą historyczna prof. Grzegorza Nowika (pl. Piłsudskiego w Piasecznie)
Zalesie Górne
16.15 - "Spotkanie z pieśnią" - Zalesie Górne, boisko KS "Hubertus".
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje30 kwietnia 2013, 00:00,

Konkurs fotograficzny Sportowe Piaseczno Piaseczyńska Mila Konstytucyjna 2013

3 maja 2013 roku odbędzie się 13. Piaseczyńska Mila Konstytucyjna. W tym roku po raz trzeci zostanie przeprowadzony konkurs fotograficzny: SPORTOWE PIASECZNO - PIASECZYńSKA MILA KONSTYTUCYJNA. Celem konkursu jest ukazanie sportowego charakteru Piaseczna poprzez bieg uliczny PIASECZYńSKA MILA KONSTYTUCYJNA, zintegrowanie mieszkańców Piaseczna oraz popularyzacja sportu poprzez fotografię. Bieg odbędzie się 3 maja 2013 r. w godz. 15:00 – 16:30 ulicami Piaseczna (Rynek - ul. Kościuszki- ul. Nadarzyńska – ul. Sierakowskiego – Rynek). Biuro imprezy mieścić się będzie w Przystanku Kultura - I piętro. Szczegóły biegu: Piaseczyńska Mila Konstytucyjna Piaseczno 2013 Organizatorem konkursu fotograficznego jest Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie.

Konkurs fotograficzny: Sportowe Piaseczno - Piaseczyńska Mila Konstytucyjna

Zdjęcia należy przesłać do 13 maja 2013 roku mailem na adres konkurs@powiat-piaseczynski.info. Publikacja zdjęć oraz ogłoszenie wyników nastąpi po 23 maja br. na stronach www.mila-piaseczno.pl, www.gosir-piaseczno.pl, www.piaseczno.eu, www.powiat-piaseczynski.info oraz www.sportevolution.pl po wcześniejszej ocenie przez powołane Jury. Wręczenie nagród odbędzie się 26 maja br. podczas imprezy plenerowej „Dzień Ziemi – Piknik Rodzinny” organizowanej przez Centrum Kultury Piaseczno w parku miejskim w Piasecznie. Patronat honorowy nad konkursem objął Zdzisław Lis Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno. Patronat medialny Serwis Mieszkańców Powiatu Piaseczyńskiego.

PIASECZYńSKA MILA KONSTYTUCYJNA PIASECZNO

Fundatorami nagród są Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, GOSiR Piaseczno, Centrum Kultury Piaseczno, Restauracja Pizza Hut Piaseczno oraz Fitness Klub GreenUp Piaseczno. Więcej informacji na stronach www.mila-piaseczno.pl, www.gosir-piaseczno.pl, www.piaseczno.eu, www.powiat-piaseczynski.info, www.sportevolution.pl/mila oraz pod tel. 22 716-66-00 wew. 39 lub 660-057-999 Zapraszamy! Przed wzięciem udziału w konkursie fotograficzny, prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu: regulamin konkursu Sportowe Piaseczno (.pdf). W imieniu organizatorów, zachęcam do udziału w konkursie fotograficznym.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno