Informacje30 kwietnia 2013, 00:00,

Święto Konstytucji 3 Maja w Górze Kalwarii

Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria oraz Przewodniczący Rady Miejskiej serdecznie zapraszają mieszkańców na uroczystości związane z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Uroczyste obchody odbędą się 3 maja 2013 roku i rozpoczynają się o godz. 9.40 przed Ratuszem Miejskim w Górze Kalwarii. Zapraszamy w imieniu organizatorów.

Święto Konstytucji 3 Maja

Przebieg uroczystości w dniu 3 maja 2013 r.:
9.40 - zbiórka pocztów sztandarowych oraz uczestników uroczystości przed Ratuszem Miejskim w Górze Kalwarii;
9.50 - przemarsz pocztów sztandarowych do Kościoła Parafialnego;
10.00 - uroczysta msza święta w Kościele Parafialnym;
11.00 - zbiórka na Pl. Piłsudskiego pocztów sztandarowych i delegacji z wiązankami kwiatów;
11.05 - wciągnięcie flagi państwowej na maszt;
11.05 - odegranie hymnu państwowego;
11.10 - przemówienia okolicznościowe;
11.15 - złożenie wieńców i wiązanek kwiatów przy popiersiu Marszałka Józefa Piłsudskiego;
11.25 - zakończenie uroczystości.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje29 kwietnia 2013, 00:00,

Przystanek Zalesie nr 50 Gazeta Zalesia Górnego

Przystanek Zalesie to regularnie wydawana gazetka sołecka. Ukazuje się od maja 2008 roku jako miesięcznik w nakładzie papierowym w standardowej ilości 700 szt. Jej podstawowym celem jest informowanie lokalnej społeczności o działaniach podstawowego szczebla samorządu czyli Rady Sołeckiej i inicjatywach społeczno - kulturalnych podejmowanych w Zalesiu Górnym i sąsiednich miejscowościach.

Przystanek Zalesie Bezpłatna Gazeta Sołecka Zalesie Górne

Najnowszy numer gazety Przystanek Zalesie: przystanek-zalesie-50.pdf. Zachęcamy mieszkańców, do pobrania gazetki Zalesia i zapoznania się z jej zawartością.
autor/źródło: Ewa Kamińska-Sobczak - Redaktor "Przystanku Zalesie"