Informacje21 czerwca 2015, 12:40,

Święto Góry Kalwarii 2015


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


21 czerwca 2015 roku Góra Kalwaria po raz piąty będzie fetowała swoje święto. Tym razem okazja jest szczególna, bowiem miasto obchodzi swoje 345-lecie. W programie imprezy przewidziano m.in. występ Wilków. Miejsce: plac manewrowy byłej Jednostki Wojskowej. Święto Góry Kalwarii potrwa trzy dni. Piątek i sobota upłyną w tanecznym i sportowym klimacie. Z inicjatywy Młodzieżowej Rady Gminy w nocy z 19 na 20 czerwca w kinie Uciecha odbędzie się nocna projekcja filmowa. Obejrzymy wówczas trzy seanse filmowe, których motywem jest taniec: „Step Up1”, „Step Up2” oraz „Tango”. Następnego dnia, 20 czerwca, podczas czterogodzinnych warsztatów tanecznych, można będzie nauczyć się podstaw różnych stylów tańca – od regionalnego szota po hip-hop (będzie też jazz i breakdance).

Święto Góry Kalwarii 2015

Sportowych atrakcji też nie zabraknie. W piątek amatorzy pływania mogą przez cały dzień bezpłatnie korzystać z basenu, zaś w sobotę odbędzie się Młodzieżowy Turniej Piłkarski Nadstal Cup. Święto łączy zabawę z wiedzą historyczną. Ci, którzy chcieliby poznać dzieje naszego miasta, mogą w sobotę o godz. 10.00 wybrać się na wycieczkę po Górze Kalwarii z przewodnikiem. Główne atrakcje zaplanowano na niedzielę. Po mszy świętej nastąpi symboliczne przekazanie klucza do bram miasta. Odbędzie się też parada historyczna, w której wezmą udział uczniowie szkół z gminy Góra Kalwaria. Zobaczymy: drużyny wojów Mieszka I, dworzan królowej Bony, mieszczan przeniesionych wprost z XVIII w., budowniczych mostów w Górze Kalwarii (czyli lata 50. XX w.). A na scenie – nasi lokalni artyści. Wystąpią zespoły ludowe: Wólkowianki, Kalwarki i Urzeczeni. We współczesny klimat wprowadzą nas pokazy taneczne Bartka, Szkoły Tanecznej Emotion oraz grupa hip-hopowa. Zagrają: zespół Antek i ekipa. Gorące rytmy samby odtworzy grupa perkusyjna. Nie zabraknie pokazów sztuk walki: Tang Soo Do, karate i capoeiry. Nie zapomniano o najmłodszych, dla których przygotowano moc atrakcji: dmuchańce, animacje plastyczne, malowanie buziek, występy klaunów i wiele innych. Kulminacją imprezy będzie koncert zespołu Wilki, który rozpocznie się o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy na Święto Góry Kalwarii 2015.

Przeczytaj też: Oni zaśpiewają dla nas: Ona tańczy dla mnie. Już w ten Weekend!

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=9&t=5387
Informacje21 czerwca 2015, 16:00,

YOUTH CONCERT W KONSTANCINIE


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

21 czerwca 2015 roku o godz. 16:00 zapraszamy na koncert, który nawiązuje do cyklicznej imprezy YOUTH FESTIVAL, organizowanej od roku 2008 z udziałem młodzieżowych zespołów z miast europejskich. W tym roku publiczność konstancińskiego amfiteatru będzie miała okazję zobaczyć Youth Festiwal, podczas którego zaprezentują się zespoły kameralne złożone z uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej w Konstancinie-Jeziornie oraz zaproszonych gości. Miejsce: Amfiteatr Park Zdrojowy, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny.

YOUTH CONCERT W KONSTANCINIE

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=12&t=1524

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie