Informacje11 czerwca 2016, 10:00,

Święto Gminy Lesznowola 2016

11 czerwca 2016 roku zapraszamy na festyn Święto Gminy Lesznowola 2016! Zapraszamy na błonia przed Urzędem Gminy w Lesznowoli, gdzie odbędą się centralne obchody. Początek imprezy o godz. 15:00. Prowadzący: Jacek Kawalec ORGANIZATORZY: Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola, Gminny Ośrodek Kultury, Centrum Sportu w Gminie Lesznowola, Gminna Biblioteka Publiczna, Zespół Obsługi Placówek Oświatowych w Lesznowoli, Gminne Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej: OSP Mroków, OSP Nowa Wola, OSP Zamienie; Mazowiecki Związek Pracodawców w Gminie Lesznowola.

ŚWIĘTO GMINY LESZNOWOLA 2016

Przeczytaj też: Upływa termin zapłaty podatku

Na dużej scenie wystąpią m.in. Big Band dla Frajdy, Arka Noego, Kabaret DNO, Marika i Andrzej Piaseczny. Psia Szkoła z Mysiadła zaprezentuje pokaz tresury psów, które uczestniczą w zajęciach organizowanych przez Szkołę. Pieska będzie można również zaadoptować- akcję adopcji poprowadzi Lecznica Weterynaryjna z ul. Łabędziej w Mysiadle/Piasecznie przy wsparciu Fundacji NiezłyPies. Na godzinę 17.45 zaplanowano konkurs Wiedzy o gminie, w którym, jak co roku, można wygrać cenne nagrody. Tegoroczne obchody gminnego święta zakończymy w gorącej atmosferze - po koncercie Andrzeja Piasecznego zaprosimy na spektakl Teatru Ognia pt."Szkockie harce".

Jednak zanim to nastąpi będzie można bawić się do woli:
- w wesołym miasteczku i strefie gier sportowych;
- przy lekturze - w Lesznowolskim Ogrodzie Książki;
- pod okiem ratowników z FALCK i lekarzy w Białym Miasteczku Medycznym;
- twórczo na warsztatach: plastycznych, ceramicznych, druku na tkaninie, czerpania papieru;
- ze szczudlarzami i Minionkami;
- posilając się zupkami serwowanymi przez Strażaków i Mazowiecki Związek Pracodawców w Gminie Lesznowola;
- biorąc udział w konkursie ekologicznym (wiesz jak prawidłowo segregować śmieci - otrzymasz koszulkę);
- gotując razem z przyjaciółmi - pod okiem mistrza kuchni firmy KAMIS;
- podjadając miodek i gawędząc z pszczelarzami.

ŚWIĘTO GMINY LESZNOWOLA 2016

PROGRAM na scenie Święto Gminy Lesznowola 2016:
15.00 - Big Band dla Frajdy
15.20 - Powitanie - Wójt Maria Jolanta Batycka-Wąsik, Jacek Kawalec
15.30 - Wręczenie nagród sportowych - Legia MTB Maraton, Mini Mistrzostwa Europy ActiveJet 2016
16.00 - Koncert - ARKA NOEGO
17.00 - Zaadoptuj zwierzaka - Przychodnia Weterynaryjna Łabędzia i Fundacja NiezłyPies
17.15 - pokaz tresury psów - Psia Szkoła z Mysiadła
17.45 - Konkurs wiedzy o gminie
18.20 - Kabaret DNO
19.30 - Koncert - MARIKA
21.00 - Koncert - Andrzej Piaseczny
22.15 - Teatr Ognia.

ŚWIĘTO GMINY LESZNOWOLA 2016

Sport to zdrowie, więc zapraszamy na sportowe imprezy towarzyszące:
- Legia MTB Maraton - Górki Piaskowe przy ul. Brzozowej w Magdalence
- Turniej piłkarski Mini Mistrzostwa Europy ActiveJet 2016 - kompleks boisk w Nowej Woli
- Międzynarodowe zawody zdalnie sterowanych ślizgów elektrycznych - staw w Nowej Woli, impreza dwudniowa 11-12.06.
- Finał Lesznowolskiej Ligi Piłki Siatkowej - hala sportowa w Zespole Szkół Publicznych w Lesznowoli.

Informacje11 czerwca 2016, 15:00,

Carcassonne - piaseczyńskie eliminacje do Mistrzostw Polski

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno wraz ze sklepem "Giermek" zapraszają na eliminacje do Mistrzostw Polski w Carcassonne. Zawody odbędą się 11 czerwca (sobota) 2016 roku o godzinie 15:00. Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zapisów.

CARCASSONNE - PIASECZYŃSKIE ELIMINACJE DO MISTRZOSTW POLSKI

Zapisy w godzinach pracy:
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno, ul. Kościuszki 49
telefon: (22) 756 73 58