Informacje28 maja 2014, 21:15,

ŚWIĘTO GMINY LESZNOWOLA 2014

W imieniu Organizatorów zapraszamy na ŚWIĘTO GMINY LESZNOWOLA, które odbędzie się 31 maja 2014 roku. Festyn rozpocznie się o godz. 15.00 występem Lesznowolskiej Orkiestry Symfonicznej na błoniach przed Urzędem Gminy Lesznowola przy ul. Gminnej Rady Narodowej 60. Gwiazdy kolejno: Arka Noego, Cuba de Zoo, Feel. Podczas dnia przewidziane są atrakcje sportowe - już od rana w różnych miejscach wg. harmonogramu, a także podczas festynu zapewniamy animacje dla dzieci, wesołe miasteczko, konkursy, warsztaty artystyczne, adopcję psów, stoiska gastronomiczne i wiele, wiele innych.

ŚWIĘTO GMINY LESZNOWOLA

DUŻA SCENA zapraszamy o godz. 15.00 na błonia przed Urzędem Gminy w Lesznowoli, gdzie wystąpią dla Państwa zespoły: Arka Noego, Cuba de ZOO oraz Gwiazda Wieczoru – zespół FEEL. Z uwagi na przypadający w niedzielę Dzień Dziecka, szczególnie dużo atrakcji przygotowaliśmy dla najmłodszych - wesołe miasteczko i strefa gier zręcznościowych z nagrodami, klaun, szczudlarze, malowanie buziek i rączek. Będą także warsztaty ceramiczne, plastyczne, tworzenia biżuterii i wiele, wiele innych atrakcji

Przeczytaj też: Upływa termin zapłaty podatku

ŚWIĘTO GMINY LESZNOWOLA

SPORT w tym roku zmieniona została formuła festynu – zamiast dwóch dni - sportowego i artystycznego organizatorzy zapraszają na jednodniowe Święto Gminy, co nie oznacza, że zabraknie emocji sportowych. Wprost przeciwnie – zaczną się już od samego rana! Piłka nożna Na stadionie sportowym w Lesznowoli zostaną rozegrane „Mini Mistrzostwa Świata ALNOR CUP 2014”. Na turniej piłkarski zaprasza organizator - Stowarzyszenie Miłośników Piłki Nożnej FC Lesznowola, a o puchar będą walczyły drużyny z rocznika 2003/2004. O tym, w barwach jakiego kraju zagrają zadecyduje losowanie. Poza emocjami sportowymi, organizatorzy przygotowali również pokazy Freestyle Football i Strett Soccer w wykonaniu grupy MEKKA STRETT! Zawody potrwają do ok. godz. 16.00, a wręczenie nagród nastąpi na dużej scenie na błoniach przed Urzędem Gminy, ok. godz. 17.30. Szczegóły w załączonym pliku - do pobrania na dole strony.

ŚWIĘTO GMINY LESZNOWOLA

Kolarstwo W Magdalence przygotowaliśmy gratkę dla miłośników dwóch kółek - zawody rowerowe z cyklu Legia MTB Maraton! W magdaleńskim lesie w ramach zawodów kolarskich Legia MTB Maraton przeprowadzone zostaną Mistrzostwa Gminy Lesznowola w Kolarstwie MTB. W ramach zawodów odbędą się trzy biegi dystansowe: MINI - 1 runda - trasa o długości 13 km, MEGA - 3 rundy po 13 km (łącznie 39 km) i GIGA - 5 rund po 13 km (łącznie 65 km). Biuro zawodów, star i meta zlokalizowane będą przy ulicy Brzozowej w Magdalence - zapisy od godz. 9.00. Informacje organizacyjne znajdują się na stronie współorganizatora Mistrzostw: www.legia-mtbmaraton.pl

Informacje28 maja 2014, 21:40,

20-lecie Teatru z Zielonej w Szkole Marzeń

Zapraszamy na dwudziestolecie Teatru z Zielonej w Szkole Marzeń, które odbędzie się 31 maja 2014 roku o godz. 17.00. Miejsce: Prywatna Szkoła Podstawowa nr 72, ul. Zielona 14, Piaseczno. Teatr PROJEKT 72 powstał 20 lat temu w Szkole Marzeń. Początkowo grało w nim 8 osób. Z czasem i szkoła i grupa rozrosła się. Grupa działająca przy ul. Okrężnej została przy nazwie Projekt 72, a grupa w nowym budynku przy ul. Zielonej przyjęła nową nazwę ZGRAJA Z ZIELONEJ.

20-LECIE TEATRU Z ZIELONEJ W SZKOLE MARZEŃ

Teatr Projekt 72 i Zgraja z Zielonej założone i prowadzone przez Annę Kolanowską. Od początku swego istnienia nierozerwalnie związane są z działaniami Centrum Kultury w Piasecznie współtworząc wiele wydarzeń kulturalnych w naszym mieście takich jak Piaseczyńskie Teatralia Sobótkowe , Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Bajkowe Niedziele i inne. Teatr reprezentował też wielokrotnie nasze miasto w licznych przeglądach i festiwalach w całej Polsce zdobywając laury i przynosząc chlubę nie tylko szkole. Wśród absolwentów jest wielu aktorów, scenografów, dziennikarzy, ludzi którzy na stałe związali swoje życie ze sztuką. Gorąco zapraszamy wszystkich, którzy choć chwilę byli w naszym teatrze i tych, którzy go po prostu lubią.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

20-LECIE TEATRU Z ZIELONEJ W SZKOLE MARZEŃ