Informacje26 listopada 2016, 20:00,

Świetliki - koncert w Piasecznie

26 listopada 2016 roku o godz. 20:00 zapraszamy na koncert zespołu Świetliki. Miejsce: Domu Kultury ul. Kościuszki 49, Piaseczno. Wstęp: 15 zł. Bilety do nabycia tylko w kasie biletowej.

ŚWIETLIKI - KONCERT W PIASECZNIE

Świetliki - mówią o sobie zespół brutalnych doświadczeń. Krakowskie Świetliki istnieją od 1992 roku. Przez lata grupa utrwaliła swój własny, niepowtarzalny styl muzyczny, grając koncerty w całej Polsce i zapisując się na dobre w świadomości wielu słuchaczy. Członkowie zespołu Świetliki: Marcin Świetlicki (od 1992 do dziś) - głos, Grzegorz Dyduch (od 1992 do dziś) - gitara basowa, kontrabas, gitara, Marek Piotrowicz (od 1992 do dziś) - perkusja, Tomasz Radziszewski (od 1992 do dziś) - gitara, Zuzanna Iwańska (od 2011 do dziś) - altówka, Michał Wandzilak (od 2012) - klawisze.

Marcin Świetlicki to nie tylko wokalista zespołu, a jednak przede wszystkim poeta, wyśpiewujący własne wiersze, zdobywca wielu nagród literackich w tym m.in. Nagrody Kościelskich czy Nagrody Literackiej Gdynia. "Sromota" to szósty album zespołu nagrany/wydany po ośmiu latach przerwy albo jak kto woli, mentalno-spirytualnych wakacji.

Informacje30 listopada 2016, 08:00,

Park Zachodni w Piasecznie - miejsce dla dzieci i dorosłych

Odnowiony teren zielony przy al. Róż w Piasecznie to kolejna, po Górkach Szymona i parku przy ul. Ogrodowej, realizacja przestrzeni do wypoczynku dla mieszkańców naszej gminy.

PARK ZACHODNI W PIASECZNIE - MIEJSCE DLA DZIECI I DOROSŁYCH

Obszar usytuowany pośród bloków podzielono na dwie części. W zeszłym roku od strony szkoły gmina zrealizowała plac zabaw dla dzieci. Teraz po drugiej stronie skweru zostały wykonane nowe alejki z oświetleniem i małą architekturą. Nowy układ komunikacji z kostki brukowej łączy się w jedną całość z wcześniej zrealizowaną strefą. Odnowiona część parku zyskała altanę i osiem stolików rekreacyjnych wraz z certyfikowanymi urządzeniami sprawnościowymi dla osób dorosłych. Ta strefa przeznaczona jest do wypoczynku i integracji mieszkańców osiedla. Usadowiona pośrodku ażurowa altana wkrótce zyska ławeczki, dzięki czemu seniorzy będą mogli się w niej spotykać i rozmawiać. Cień i komfort w altanie mają zapewnić pnące róże obsadzone dookoła niej. Utworzone placyki wypoczynkowe dla seniorów są wyposażone m.in. w stoliki szachowe oraz urządzenia do rekreacji ruchowej, takie jak stepper, rowerek, prostownik pleców czy sternik. Nowe nasadzenia krzewów ozdobnych i róż cieszą oko spacerujących, a bezpieczeństwo ma podnieść niskie oświetlenie wraz z planowanym monitoringiem. Koszt wykonania drugiej części parku wyniósł ponad 350 tys. zł.

PARK ZACHODNI W PIASECZNIE - MIEJSCE DLA DZIECI I DOROSŁYCH

– Przejęcie przez gminę od Spółdzielni „Jedność” tego zdegradowanego obszaru dało nam możliwość stworzenia doskonałego miejsca do wypoczynku – mówi Daniel Putkiewicz, I zastępca burmistrza. – Obiekt jest otwarty dla wszystkich, nie tylko dla mieszkańców osiedla, i stanowi jeden z elementów naszej koncepcji czterech parków.