Informacje26 września 2014, 19:30,

Świeczowisko z Parasolem w Piasecznie

Centrum Kultury Piaseczno zaprasza mieszkańców na ŚWIECZOWISKO, czyli przy herbacie oraz świecach granie i śpiewanie, które odbędzie się 26 września 2014 roku, o godzinie 19.30 w Przystanku Kultura w Piasecznie (Plac Piłsudskiego 9). Wstęp wolny. Zapraszamy mieszkańców na Świeczowisko z Parasolem w Piasecznie.

Świeczowisko z Parasolem w Piasecznie

Informacje27 września 2014, 15:00,

Pobiegną ku pamięci Tomasza Hopfera

Konstancin-Jeziorna uczci pamięć Tomasza Hopfera - doskonałego dziennikarza, znanego komentatora telewizyjnego oraz lekkoatlety. W najbliższą sobotę 27 września 2014 roku ścieżka zdrowia w Chojnowskim Park Krajobrazowym otrzyma jego imię. Z tej okazji zostanie odsłonięty pamiątkowy kamień, a sportowcy pobiegną na dystansie 5 km.

Pobiegną ku pamięci Tomasza Hopfera

Uroczystość nadania ścieżce zdrowia imienia Tomasza Hopfera odbędzie się w sobotę (27 września). Tego dnia, w przededniu 36. PZU Maratonu Warszawskiego, o godz. 15.00 zostanie odsłonięty kamień upamiętniający tego wybitnego sportowca, doskonałego dziennikarza i popularnego komentatora. Chwilę później wystartuje I bieg jego imienia. Zawodnicy będą mieli do pokonania pięciokilometrową trasę. Na sobotnią uroczystość zapraszają Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna i Andrzej Cieślawski, przewodniczący Rady Miejskiej.

Tomasz Hopfer był mieszkańcem Konstancina-Jeziorny. Urodził się 24 kwietnia 1935 r. w Warszawie, zmarł 10 grudnia 1982 r. Reprezentant Polski w biegach sprinterskich i średniodystansowych, dwukrotny mistrz Polski w sztafecie 4x400 metrów, twórca Maratonu Warszawskiego. Po zakończeniu kariery sportowej komentator TVP i prezenter, m.in. znanego i lubianego w latach 70. programu Studio 2. Inicjator telewizyjnej akcji „Bieg po zdrowie”. Przez pewien okres był redaktor naczelnym redakcji sportowej TVP.