Informacje12 kwietnia 2007, 00:00,

Świeczowisko poświęcone twórczości Jacka Kaczmarskiego

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie zaprasza w najbliższy piątek 13 kwietnia 2007 roku, o godzinie 19:00 do sali Ośrodka Kultury na Świeczowisko. Świeczowisko, czyli przy herbacie i świecach granie i śpiewanie, poświęcone będzie twórczości Jacka Kaczmarskiego. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Informację otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z Ośrodka Kultury w Piasecznie w ramach naszej współpracy (współpracują z nami).

Jacek Kaczmarski to polski poeta, prozaik, piosenkarz, twórca tekstów piosenek. Postać powszechnie kojarzona z etosem pierwszej Solidarności oraz stanem wojennym okresem, kiedy jego liryka, rozpowszechniana w nieoficjalnych wydawnictwach, identyfikowana była jako głos antykomunistycznej opozycji. W opinii społecznej utrwalił się wizerunek Jacka Kaczmarskiego, jako barda z gitarą śpiewającego "protest-songi", choć jego twórczość wykraczała poza ten stereotyp. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej: www.kaczmarski.art.pl
autor/źródło: Katarzyna Borkowska - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje13 kwietnia 2007, 00:00,

Informacje o remoncie Puławskiej w serwisie Gazeta.pl

W warszawskim serwisie informacyjnym Gazeta.pl ukazały się informacje o remoncie Puławskiej (Warszawa - Piaseczno), które udało się ustalić redaktorom serwisu. W naszym serwisie umieścimy ciekawsze fragmenty informacji. Wczoraj (11 kwietnia) drogowcy zatwierdzili w końcu projekt zastępczej organizacji ruchu na czas remontu jedynej arterii łączącej oba miasta.

Gazeta.pl dowiaduje się, że najpierw ma być zamknięta jezdnia w stronę stolicy. Wcześniej wykonawca musi zbudować zastępczy przejazd, który powstanie na pasie zieleni rozdzielającym obie jezdnie. Te prace zaczną się w weekend lub na początku przyszłego tygodnia. Choć drogowcy zapewniają, że podczas całej przebudowy kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy w każdym kierunku, nie uda się uniknąć większych korków niż obecne. Wszystko przez to, że będzie tam dość wąsko, a na dodatek ruch mogą utrudniać maszyny budowlane. (...)

(...) Na razie urzędnicy zdecydowali nieco ulżyć mieszkańcom Józefosławia. To coraz bardziej rozbudowujące się osiedla między Lasem Kabackim a Piasecznem, gdzie wyprowadziło się wielu warszawiaków. żeby umożliwić ominięcie remontowanego odcinka Puławskiej, władze miasta zleciły utwardzenie dwóch uliczek - Ogrodowej i Wilanowskiej, którymi można wydostać się w kierunku Warszawy. (...)

Całość przeczytacie w informacji: miasta.gazeta.pl/warszawa

Osoby zainteresowane poprzednimi informacjami w naszym prywatnym serwisie informacyjnym na temat przebudowy Puławskiej, zachęcamy do zapoznania się z informacjami: przebudowa Puławskiej.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu powiat piaseczyński Piaseczno