Informacje16 listopada 2011, 00:00,

Świeczowisko, czyli przy herbacie świecach granie śpiewanie

Centrum Kultury Piaseczno zaprasza mieszkańców na ŚWIECZOWISKO, czyli przy herbacie oraz świecach granie i śpiewanie, które odbędzie się 18 listopada 2011 roku, o godzinie 19.00 w sali Centrum Kultury, przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp wolny. Zapraszamy mieszkańców na Świeczowisko w Piasecznie.

Świeczowisko

Tym razem, będzie trochę inaczej i będzie kilka niespodzianek w programie: o godz. 19.00 – EPUZER – monodram Jakuba Wlazło ( w połowie sali), o godz. 19.45 – zespół pod kierunkiem Magdy Sobienieckiej, natomiast o godz. 20.00 – Parasol Poetica.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Informacje9 listopada 2011, 00:00,

Piaseczno - rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

Starostwo Powiatowe w Piasecznie, Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Centrum Kultury w Piasecznie, Parafia Św. Anny w Piasecznie, Akcja Katolicka, Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna, Weterani Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych, Związek Kombatantów RPiBWP koło w Piasecznie, Związek Harcerstwa Polskiego serdecznie zapraszają na uroczystości z okazji 93. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy piątek 11 listopada 2011 roku w Piasecznie.

UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI 93. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEG£OŚCI PRZEZ POLSKę

Program uroczystości w Piasecznie:

9.30 Rozpoczęcie uroczystości (przed Ratuszem w Piasecznie), Hymn Narodowy - Piaseczyńska Orkiestra Dęta i Chór "Lira", wystąpienia okolicznościowe oraz złożenie wiązanek.
10.00 - msza św. Za Ojczyznę z udziałem chóru "Lira", Kościół Św. Anny w Piasecznie.
11.00 - 14.00 Imprezy i atrakcje w ramach obchodów Święta Niepodległości (Pl. Piłsudskiego). Pokaz kulinarny z degustacją "Marszałek od kuchni" (kuchmistrz Grzegorz £apanowski) .
11.00 - 12.30 Podniebna flaga - happening dla dzieci oraz zabawy z lat międzywojennych. Ścieżka edukacyjna dotycząca Marszałka Piłsudskiego. Wojskowa grochówka.
12.30 VII Spotkanie z Pieśnią. Pieśni patriotyczne z gawędą historyczną prof. Grzegorza Nowika.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno