Informacje21 kwietnia 2008, 00:00,

Światowy Dzień Ziemi KLIMAT W POTRZEBIE - Piaseczno

22 kwietnia 2008 roku, obchodzony będzie Światowy Dzień Ziemi, który w tym roku przebiegać będzie pod hasłem KLIMAT W POTRZEBIE. Dzień Ziemi, obchodzony po raz pierwszy 22 kwietnia 1970 roku w Stanach Zjednoczonych, jako projekt uniwersytecki mający pobudzić świadomość ekologiczną zwykłych obywateli i polityków. Priorytetowym założeniem tegorocznej akcji Światowego Dnia Ziemi, jest rozbudzenie zainteresowania problematyką ochrony środowiska, promowanie działań w zakresie szeroko pojętej edukacji ekologicznej jako integralnego elementu wspierającego zrównoważony rozwój. Światowy Dzień Ziemi w Piasecznie!

PIASECZNO ŚWIATOWY DZIEń ZIEMI - KLIMAT W POTRZEBIE

Kształtowanie świadomości ekologicznej, stanowi bardzo istotny element edukacji społeczeństwa. Jesteśmy współodpowiedzialni za naszą planetę, a każdy z nas może skutecznie ją chronić już na obszarze swojej nieruchomości i jej otoczenia, przyczyniając się do ograniczania zmian klimatu. Największe zagrożenia dla środowiska naturalnego stanowią: zwiększona emisja gazów cieplarnianych oraz brak segregacji odpadów. ¬ródło informacji Piaseczyński Portal Przyrodniczy: www.przyroda.edu.pl

W ramach Dnia Ziemi Urząd Miasta i Gminy Piaseczno organizuje bezpłatną zbiórkę do unieszkodliwienia zużytego sprzętu elektrycznego, elektronicznego, komputerowego, RTV i AGD. 22 kwietnia 2008 roku: 11:00-14:00 w Zalesiu Dolnym przy Al. Kasztanów 12 (na terenie Szkoły Podstawowej nr 2). 14:30-17:00 w £biskach przy ul. Chrobrego 83 (na terenie Zespołu Szkół Specjalnych Pęchery - £biska – I brama przy transformatorze). 8:00-19:00 w Głoskowie przy ul. Millenium 76 (na terenie Szkoły Podstawowej w Głoskowie). 23 kwietnia 2008 roku: 14:00-17:00 z terenu wsi Orzeszyn - Pilawa oraz Chojnów (na terenie posesji sołtysa przy ul. Klonowej 87 we wsi Orzeszyn).
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców Piaseczno

Informacje21 kwietnia 2008, 00:00,

Piaseczyński Przyrodniczy Konkurs Fotograficzny Piaseczno

Piaseczyński Portal Przyrodniczy www.przyroda.edu.pl organizuje PRZYRODNICZY KONKURS FOTOGRAFICZNY. Celem konkursu fotograficznego, jest popularyzacja zdrowego stylu życia (spacery z aparatem) i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych oraz fotograficznych. Tematyka zdjęć powinna być ściśle powiązana z przyrodą. Organizator zaprasza do wzięcia udziału - wszystkich chętnych, bez względu na wiek.

PRZYRODNICZY KONKURS FOTOGRAFICZNY

Piaseczyński Portal Przyrodniczy planuje wybierać zdjęcia tygodnia oraz zdjęcia miesiąca. Przy edycji tygodniowej, będą wybierane 3 najlepsze zdjęcia, które zajmą I, II i III miejsce, oraz zostaną umieszczone na łamach Piaseczyńskiego Portalu Przyrodniczego. Przy edycji miesięcznej konkursu, wśród zdjęć tygodniowych zostanie wybrane najlepsze zdjęcie, którego autor otrzyma książkę o tematyce przyrodniczej. Przyrodnicze zdjęcia (max 3 szt.), wraz z opisem należy przesyłać na adres: qrak@o2.pl Więcej informacji znajdziecie na Piaseczyńskim Portalu Przyrodniczym: www.przyroda.edu.pl Zapraszamy do wzięcia udziału w piaseczyńskim przyrodniczym konkursie fotograficznym.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców Piaseczno