Informacje7 kwietnia 2008, 00:00,

Światowy Dzień Poezji w Bibliotece Publicznej Piaseczno

W tym roku już po raz ósmy obchodzimy Światowy Dzień Poezji (World Poetry Day) święto poezji i poetów proklamowane przez UNESCO w 1999 roku, obchodzone pierwszego dnia wiosny. Jego celem jest promocja pisania, czytania, publikowania i nauczania poezji. W Polsce świętujemy ten dzień od 2001 roku. Uroczyste obchody Światowego Dnia Poezji, odbędą się w Domu Literatury w Warszawie 10 kwietnia 2008 roku.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie zaprasza 11 kwietnia 2008 roku, o godzinie 10:00, do czytelni Biblioteki przy ul. Kościuszki 49, gdzie odbędzie się spotkanie z poezją współczesną. Gośćmi będą poeci litewscy, zaś gospodarzem Aleksander Nawrocki (poeta, prozaik, tłumacz, redaktor naczelny Poezji Dzisiaj). Informację otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z piaseczyńskiego Ośrodka Kultury (współpracują z nami). Serdecznie zapraszam na Światowy Dzień Poezji w Bibliotece Publicznej w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców Piaseczno

Informacje8 kwietnia 2008, 00:00,

Debata: Patriotyzm wczoraj i dziś - konfrontacja pokoleń

Harcerze ZHR z Piaseczna oraz Starostwo Powiatowe w Piasecznie zapraszają na debatę panelową: Kto ty jesteś? Patriotyzm wczoraj i dziś - konfrontacja pokoleń. Debata panelowa, odbędzie się w najbliższą sobotę 12 kwietnia 2008 roku, o godzinie 12:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Piasecznie (ul. Chyliczkowska 14, Piaseczno). Patronat honorowy nad debata objął: Starosta Piaseczyński Jan Dąbek. Zapraszamy mieszkańców na debatę: Patriotyzm wczoraj i dziś - konfrontacja pokoleń (plakat).
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców Piaseczno