Informacje24 lipca 2016, 08:00,

Światowe Dni Młodzieży Góra Kalwaria 2016

Parafia pw Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Górze Kalwarii zaprasza na Światowe Dni Młodzieży Góra Kalwaria 2016. Zachęcamy do zapoznania się z programem wydarzeń w trakcie ŚDM w parafii. Strona wydarzenia http://sdmgorakalwaria.wix.com/sdmgk

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY GÓRA KALWARIA 2016

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY GÓRA KALWARIA 2016

Informacje19 lipca 2016, 10:00,

Tęcza i Lesznowolska Orkiestra Symfoniczna wystąpią dla pielgrzymów ŚDM 2016

Zespoły działające pod skrzydłami Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli z wielką radością powitają polską pieśnią i muzyką przybyłych z całego świata. Zespół Śpiewaczy TĘCZA pod kier. dr Tomasza Nowaka i Grzegorza Toporowskiego oraz Lesznowolska Orkiestra Symfoniczna pod batutą Mariusza Kolinko, wystąpią dla miłych gości z innych krajów, którzy brać będą udział w Światowych Dniach Młodzieży 2016 w Krakowie.

TĘCZA I LESZNOWOLSKA ORKIESTRA SYMFONICZNA WYSTĄPIĄ DLA PIELGRZYMÓW ŚDM

Przed wyjazdem do Krakowa na światowe spotkanie z Papieżem, pielgrzymi spędzą kilka dni w gościnnej Gminie Lesznowola, poznając polskie zwyczaje, okoliczne zabytki, obiekty sakralne i przyjaznych ludzi. Zamieszkają w dwóch lesznowolskich Parafiach - w Magdalence i w Starej Iwicznej, gdzie opiekę nad nimi roztoczą Duchowni, Wolontariusze oraz Parafianie przy ogromnym wsparciu Wójta i Samorządu Gminy Lesznowola wraz z instytucjami.

Dla GOK Lesznowola zaszczytnym zadaniem jest zaprezentowanie obcokrajowcom tak pięknej polskiej kultury w wykonaniu naszych rodzimych, lesznowolskich grup wokalno-muzycznych. Zespół Śpewaczy Tęcza zaprezentuje stare pieśni ludowe oraz religijne, występując na terenie kościoła w Magdalence podczas uroczystego powitania we wtorek 19.07.2016 oraz podczas uroczystego pożegnaniia pielgrzymów w Starej Iwicznej w dn. 24.07.2016. Lesznowolska Orkiestra Symfoniczna wystąpi w Magdalence podczas powitania.

Informacje szczegółowe dotyczące planu działań z okazji Światowych Dni Młodzieży w lesznowolskich Parafiach:
- Parafia pw. Św. Marii Magdaleny w Magdalence sdm2016magdalenka.pl
- Parafia pw. Zesłania Ducha Świętego w Starej Iwicznej www.duchswiety.org

Przeczytaj też: Czy woda w gminie Lesznowola jest bezpieczna do picia?