Informacje7 września 2016, 19:20,

Światowa premiera filmu Baraż kręconego w Piasecznie

Miło nam poinformować, że film „Baraż” w reżyserii Tomasza Gąssowskiego, zakwalifikował się do Konkursu Filmów Krótkometrażowych 32. edycji Warszawskiego Festiwalu Filmowego, jednego z piętnastu największych festiwali filmowych w Europie. Podczas imprezy produkcja będzie miała swoją światową premierę.

ŚWIATOWA PREMIERA FILMU BARAŻ KRĘCONEGO W PIASECZNIE

Film Bagaż opowiada historię Mieszkającego w małej, podwarszawskiej miejscowości z żoną i synkiem 38-letni Zygi. Mężczyzna przed kilkoma laty z powodów honorowych opuścił założoną przez jego ojca Wisełkę - lokalny klub, w którym grał przez całe swoje piłkarskie życie. Teraz Zyga jest bezrobotny, a jego głównym zajęciem jest wychowywanie zakochanego w piłce 10-letniego syna Witka. Zyga próbuje wyjaśniać Witkowi na czym polegają zasady, którymi rządzi się świat. Okazuje się jednak, że sam nie do końca się do nich stosuje, co nie uchodzi uwadze sprytnego chłopca.

Tomasz Gąssowski ur. 1963 w Warszawie ukończył reżyserski program Studio Prób w Szkole Wajdy. W 2016 roku, na podstawie rozwijanego podczas tego kursu scenariusza, nakręcił, w ramach programu „30 minut” Studia Munka, swój debiutancki film BARAŻ.

Film Baraż, do którego zdjęcia kręcono na terenie Piaseczna, otrzymał wsparcie Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno.

Informacje4 października 2016, 10:00,

Starostwo Powiatowe oraz Powiatowy Urząd Pracy w Piasecznie zapraszają na konferencję pn. "Analiza ilościowa potencjału przedsiębiorczości w kontekście powołania Centrum Przedsiębiorczości w Powiecie Piaseczyńskim", podsumowującą wyniki badań lokalnego rynku pracy. Konferencja odbędzie się 4 października 2016 roku, w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Piasecznie, przy ul. Chyliczkowskiej 14, w godz. 10.00 – 13.00

ANALIZA ILOŚCIOWA POTENCJAŁU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W KONTEKŚCIE POWOŁANIA CENTRUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W POWIECIE PIASECZYŃSKIM

Zgłoszenia przyjmuje Powiatowy Urząd Pracy w Piasecznie:
• Tel. (22) 750-27-87
• E-mail d.wagrodzka@puppiaseczno.com
• Osobiście w pokoju nr 1 w siedzibie PUP ul. Szkolna 20

Zgłoszenia przyjmowane są do 27 września do godz. 15.00. Liczba miejsc ograniczona.