Informacje24 grudnia 2017, 09:00,

Świąteczne życzenia na Boże Narodzenie i Nowy 2018 Rok


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W związku z tym chcielibyśmy życzyć mieszkańcom powiatu piaseczyńskiego: świąt pachnących choinką, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, pełnych niespodziewanych prezentów od Mikołaja - świąt Bożego Narodzenia dających radość i odpoczynek, oraz nadzieję na Nowy 2018 Rok, żeby był jeszcze lepszy niż ten, co właśnie mija...

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA NA BOŻE NARODZENIE I NOWY 2018 ROK

Życzymy Wam, aby wszystkie dni w roku były tak piękne i szczęśliwe, jak ten jeden wigilijny wieczór, aby przy świątecznym stole nie zabrakło Wam światła i ciepła rodzinnej atmosfery, aby w Waszych domach pojawiła się radość, szczęście, życzliwość, wzajemne zrozumienie i spełnienie marzeń. Aby w dniu Wigilii ogarnęło Was ciepło wigilijnej świecy, a jej blask zamienił się w żywe iskierki w oczach. Aby samotność odeszła w niepamięć a Wasza twarz i twarze bliskich Wam osób zawsze były rozpromienione uśmiechem, bez trosk, problemów, smutków, i aby w Waszym życiu były obecne same dobre myśli oraz wiara i nadzieja na lepsze jutro... Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia i Do Siego Roku!

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje25 grudnia 2017, 07:00,

Święta Bożego Narodzenia


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Boże Narodzenie, to święto religijne (w tradycji chrześcijańskiej) upamiętniające narodziny Jezusa Chrystusa. Święto to obchodzone jest 25 grudnia (wg kalendarza gregoriańskiego). W kościołach, które nadal stosują kalendarz juliański (np. prawosławie), święto to obchodzone jest w późniejszym terminie (styczeń).

ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA 2017

Święto to jest jednym z najstarszych świąt chrześcijańskich. Początki jego świętowania sięgają III wieku naszej ery, chociaż dokładna data nie jest jednoznaczna. Dzień 25 grudnia był uważany za dzień szczególny również w tradycjach pogańskich np. w starożytnym Rzymie w tym dniu czczone było bóstwo słońca.

Świętowanie Bożego Narodzenia poprzedzone jest Wigilią (24 grudnia), której punktem kulminacyjnym jest uroczysta kolacja, tradycyjnie spożywana w gronie rodziny i przyjaciół.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie