Informacje17 grudnia 2015, 05:00,

Świąteczne Klimaty - pokonkursowa wystawa prac dzieci i młodzieży

Od 6.12.2015 do 10.01.2016 zapraszamy mieszkańców do oglądania świątecznej wystawy prac dzieci i młodzieży z terenu Gminy Piaseczno pt.: Świąteczne Klimaty. Miejsce: Muzeum Regionalne, Pl. Piłsudskiego 10, Piaseczno.

ŚWIĄTECZNE KLIMATY - POKONKURSOWA WYSTAWA PRAC DZIECI I MŁODZIEŻY

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=1582&start=45
Informacje9 grudnia 2015, 08:00,

Rozbudowa i remont Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalesiu Dolnym

W środę 9 grudnia 2015 roku, burmistrz Zdzisław Lis oraz prezes firmy Frapol Grzegorz Mars podpisali umowę na rozbiórkę, rozbudowę i modernizację części budynku Szkoły Podstawowej nr 2. Etap rozbiórki i rozbudowy części budynku w tym wykonanie nowego skrzydła z salą sportową, łącznika i zagospodarowania terenu rozpocznie się jeszcze w grudniu tego roku, modernizacja części nadziemnej powinna rozpocząć się w połowie 2016 r.

ROZBUDOWA I REMONT SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W ZALESIU DOLNYM

Budynek szkoły, który wybudowany został w 1956 r. czekają gruntowne zmiany. Remontu oraz poprawki adaptacyjne, a przede wszystkim budowa nowoczesnej hali sportowej, oraz innych pomieszczeń, rozplanowanych w nowym skrzydle budynku.

Zakres prac remontowych przewiduje nie tylko osuszenie i zaizolowanie ścian fundamentowych, wykonanie cokołów i opasek z kostki betonowej wokół całego budynku oraz adaptację pomieszczeń piwnicznych na potrzeby szatni przeznaczonej dla 200 uczniów, ale także gruntowną odnowę sanitariatów i zamontowanie platformy umożliwiające komunikację osobom niepełnosprawnym. Dzięki połączeniu jednej z obecnych sal lekcyjnych z pomieszczeniem gospodarczym znajdzie się miejsce na stołówkę.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

ROZBUDOWA I REMONT SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W ZALESIU DOLNYM

W wyniku modernizacji otworzy się przestrzeń, na której zaprojektowano budynek nowoczesnej hali sportowej oraz dwukondygnacyjny budynek łączący starą cześć szkoły z nową halą.

Na parterze nowej części szkoły zaprojektowano między innymi pokój nauczycielski, gabinet pielęgniarski, w północnej części budynku wydzielono pomieszczenia przeznaczone dla oddziału przedszkolnego. Na piętrze ulokowano pomieszczenia Biblioteki Publicznej, nowe sale lekcyjne i sanitariaty. Projekt przewiduje również zamontowanie windy, która zapewni komunikację między piętrami nowej i starej części szkoły.

ROZBUDOWA I REMONT SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W ZALESIU DOLNYM

Nowa część szkoły wraz z salą gimnastyczną będzie miała blisko 2243 mkw., tak więc rozbudowa powiększy cały kompleks szkolny dwukrotnie w stosunku do stanu obecnego. W części zachodniej działki zaprojektowano wielofunkcyjne boisko, obok boiska powstanie bieżnia i skocznia do skoku w dal.

W części północno-zachodniej powstanie nowy, ogrodzony plac zabaw wyposażony w małe urządzenia rekreacyjno-edukacyjne. Od strony wjazdu z ul. Bukowej usytuowana zostanie wiata zaprojektowana na 100 rowerów. Cały teren szkolny zyska nowe ogrodzenie wraz z nowymi furtkami i bramami wjazdowymi.

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=11382