Informacje29 czerwca 2013, 00:00,

Świat Tanga w wykonaniu Sentido Del Tango


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Konstanciński Dom Kultury zaprasza na koncert Świat Tanga w wykonaniu zespołu Sentido del Tango, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 30 czerwca 2013 roku o godz. 16.00 w Amfiteatrze w Parku Zdrojowym, Konstancin-Jeziorna. Zespół wystąpi w składzie: Piotr Kopietz - bandoneon, akordina, Gabriela Machowska-Kopietz - fortepian, Mateusz Szemraj - gitara, gościnnie: Maria Roma Klatka (Ro-Mari) - śpiew, Monika Sitek i Bartek Strożek - pokaz tanga. W programie kompozycje m.in.: A. Piazzolli, C. Gardela, M. Rodrigueza, A. Villoldo, P. Kopietz, H. Warsa, J. Petersburskiego. Zapraszamy na koncert Świat Tanga w Konstancinie.

ŚWIAT TANGA W WYKONANIU ZESPO£U SENTIDO DEL TANGO

Argentyńskie tango to pasja, której bliskie doświadczenie staje się inspiracją do tworzenia muzyki pełnej ekspresji, zmysłów i nostalgii. Tango uwodzi intensywnością i niepowtarzalnym stylem, tworzy specyficzny rodzaj intymności i klimat, który w sposób szczególny wyraża się w wydaniu kameralnym. Takie też proponuje zespół Sentido del Tango, który łączy brzmienia bandoneonu, fortepianu i gitary oraz specyficznego, niepowtarzalnego śpiewu (w gościnnym wykonaniu Ro-Mari). Zespół sięga po to, co w repertuarze tangowym najlepsze: utwory dawnych mistrzów klasyki oraz niezrównanego Astora Piazzolli. Wzbogaca go jednak o własne kompozycje oraz przedwojenne tanga polskie. Wykonania zespołu Sentido del Tango to spektakle muzyczne kierowane zarówno do koneserów jak i tych, którzy pierwszy krok do „Świata Tanga” mają jeszcze przed sobą. Muzycy współpracę rozpoczęli podczas studiów na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Zafascynowani Tangiem Argentyńskim, a w szczególności twórczością Astora Piazzolli stworzyli zespół Sentido del Tango. Wykonują muzykę w klimacie Tango Nuevo i klasyczne tanga argentyńskie we własnych aranżacjach oraz kompozycje własne. Swój skład, nierzadko poszerzają o dodatkowe instrumenty oraz sięgają po taniec i słowo dążąc w ten sposób do osiągania jedności Sztuk. W 2011 r. zespół wydał płytę pt. „Retrato”.


Gabriela Machowska-Kopietz – muzyk i pedagog. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu i kameralistyki fortepianowej oraz absolwentka Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Studiowała również w Conservatoire Royal de Bruxelles w Belgii. Stypendystka Ministra Kultury RP. Współpracowała m.in. z The Jacques Thibaut String Trio oraz The Talich String Quartet. Współtworzy wiele zespołów i projektów muzycznych, a ponadto koncertuje jako solistka.

Piotr Kopietz – muzyk, aranżer i kompozytor. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Studiował ponadto w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii. Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych i kilkakrotnym stypendystą Ministra Kultury RP. Należy do grona kilku muzyków w Polsce koncertujących na narodowym instrumencie argentyńskim – bandoneonie oraz jedynym na francuskiej akordinie. Współtworzy wiele zespołów i projektów muzycznych oraz współpracuje z Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie. Jako muzyk sesyjny nagrywa muzykę klasyczną i rozrywkową dla radia, telewizji, teatru i filmu.

ŚWIAT TANGA W WYKONANIU ZESPO£U SENTIDO DEL TANGO

Mateusz Szemraj – muzyk – gitarzysta, lutnista. Gra na różnego rodzaju instrumentach strunowych, głównie szarpanych – są to gitary; klasyczna, akustyczna, elektryczna, bezprogowa oraz instrumenty etniczne, oud, rubab, sarod, cymbały, ngoni. Współtworzy kilka grup i projektów muzycznych: Mosaic (koncerty m.in. na festiwalach Ethno Port i Skrzyżowanie Kultur), Hanimal, Nisza, Wielbłądy. Wykonuje muzykę filmową i teatralną. Studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Laureat kilku ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych oraz dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Sztuki.

Maria Roma Klatka (Ro-Mari) – muzyk, wokalistka, pedagog. W wieku sześciu lat rozpoczęła naukę gry na skrzypcach, a śpiewu uczyła się m.in. u Elżbiety Zapendowskiej. Maria była finalistką programu „Szansa na Sukces” i Konkursów Piosenki Aktorskiej (2003 i 2009). Występowała m.in. w musicalu „Metro” oraz z Lutosławski Quartet, śpiewając tanga argentyńskie i polskie. Studiowała na Uniwersytecie Warszawskim i w Londyńskiej Guildhall Scholl of Music & Drama. Oprócz śpiewu Ro-Mari realizuje swoją drugą pasję tj. działalność muzyczno-teatralna z małymi artystami pełnosprawnymi i sprawnymi inaczej. W fundacji „Muzyka jest dla Wszystkich” reżyseruje i prowadzi koncerty w ramach projektu „Smykofonia”. Powołała do życia „The Strange World Project” i współtworzy „Scenę Elffów” gdzie organizuje autorskie spektakle dla dzieci.


Monika Sitek i Bartek Strożek – tancerze i instruktorzy tańca. Od 2008 roku tworzą dynamiczny i profesjonalny duet taneczny. Biorą udział w pokazach oraz festiwalach tanga (ostatnio m.in. „Improwizacje Tangowe 2011”). Wykorzystując wieloletnie doświadczenie z zakresu różnorodnych technik tanecznych, prowadzą warsztaty i regularne kursy tańca. Tanga argentyńskiego uczyli się m.in. u: Eugenii Parilla i Mariano „Chicho” Frumboli, Ariadny Naveiry i Fernanda Sancheza, Luny Palacios i Aonikena Quirogi, Roberto Herrery.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Napisz komentarz

Informacje27 czerwca 2013, 00:00,

RODZINNY PIKNIK SPORTOWY Z£OTOK£OS


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

30 czerwca 2013 roku LKS Perła Złotokłos organizuje rodzinny piknik sportowy na stadionie Perły w Zotokłosie, który startuje w konkursie pn. Orlik dla Wszystkich 2013, organizowanym przez Ministra Sportu i Turystyki. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji m.in.: rozgrywki piłkarskie, gry i zabawy sportowe, pokazy strażackie. Będzie również grillowanie i inne smakołyki. Zapraszamy na niedzielny Piknik Sportowy w Złotokłosie.

RODZINNY PIKNIK SPORTOWY W Z£OTOK£OSIE

Organizatorzy: LKS Perła Złotokłos, przy współpracy z OSP Złotokłos, Sołectwem i Zespołem Szkół Publicznych w Złotokłosie zapraszają na dzień sportu i integracji lokalnej. Dla uczestników konkursów sportowych nagrody ufundowali: Gmina Piaseczno, RSP Złotokłos, PS Bank. Klub Perła Złotokłos wspiera i jest członkiem programu piaseczyńskiej Karty Dużej Rodziny. Stąd na pikniku dostępne będą ulotki promujące Kartę. Zapraszamy na stadion Perły Złotokłos przy ul. Traugutta 10.
autor/źródło: Urszula Leśniak
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie