Informacje22 maja 2014, 18:10,

SUPPORT oraz THE CRUNCH zagrają na koncercie KONTAKT w Piasecznie

Centrum Kultury Piaseczno zaprasza mieszkańców na koncert KONTAKT, podczas którego wystąpią zespoły: SUPPORT oraz THE CRUNCH. Koncert odbędzie się 23 maja 2014 roku o godz. 19.00 w sali Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp wolny! KONTAKT to nowa inicjatywa Centrum Kultury w Piasecznie. Celem projektu jest promowanie lokalnej twórczości ? na terenie powiatu jest wielu grających amatorów, którzy nie mają okazji na zaprezentowanie się szerszej publiczności. Zapraszam na szósty Kontakt!

SUPPORT ORAZ THE CRUNCH ZAGRAJĄ NA KONCERCIE KONTAKT W PIASECZNIE

Korzenie Supportu sięgają roku 2006, kiedy to w obskurnym mieszkaniu na warszawskim Wrzecionie grupa inicjatywna postanowiła wyrazić muzyką negatywne emocje po występie naszych na Mundialu w Nieczech. Skład zespołu wykrystalizował się w roku 2012 i Support rozpoczął naznaczoną wieloma koncertami (min. przed Kultem i Maleo Reggae Rockes) drogę ku nagraniu pierwszej płyty. "Korporacja", bo o niej mowa, ujrzała światło dziennie w lutym 2014. Niektórzy twierdzą, że Support to kolejny zespół, który bierze narkotyki, wywołuje skandale obyczajowe i rozbija się sportowymi samochodami? Otóż NIE! Ale pracują nad tym... Zespół tworzą: Tomek Dunowski - bas, wokal, Kuba Mamrot – gitara, Paweł Remez – gitara, Bartosz Giża – bębny.

The Crunch powstał w grudniu 2012 roku. Zespół gra własną muzykę; jest to rock, inspirowany klasyką tego gatunku, pochodzącą za lat 60-tych i 70-tych. Zespół nagrał w sierpniu 2013 r. płytę “Arytmia” (Studio “Demontażowania”). Od tamtego czasu powstało też kilka teledysków, ilustrujących materiał zawarty na krążku. The Crunch pracuje obecnie nad drugą płytą, zatytułowaną “Dyferencja” i ewoluuje w stronę nieco dynamiczniejszych i ostrzejszych brzmień. Grupa planuje nagrywanie “Dyferencji” na drugą połowę lata 2014. Zespół tworzą: Tymoteusz Wójcik – perkusja, Michał Komorowski - wokal, bas, Albert Sadowski - wokal, gitara.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje22 maja 2014, 18:28,

Piaseczyńskie Dni Techniki w Zespole Szkół Nr 1 w Piasecznie

23 i 24 maja 2014 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Piasecznie, ul. Szpitalna 10 odbędą się II Piaseczyńskie Dni Techniki. Zapraszamy na dwa dni atrakcji, nauki i zabawy dla wszystkich. Głównym celem Piaseczyńskich Dni Techniki jest promowanie kształcenia technicznego, a także promocja potencjału uczniów oraz firm związanych z branżą techniczną lub zainteresowanych lokalnym rynkiem pracy. Organizator: Zespół Szkół Nr 1 w Piasecznie. Szczegółowe informacje, można przeczytać na stronie internetowej: www.dnitechniki.zs1piaseczno.pl

PIASECZYŃSKIE DNI TECHNIKI W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W PIASECZNIE

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Program Piaseczyńskich Dni Techniki:

23.05.2014, piątek, godz. 11.30 - 15.00
- podsumowanie Powiatowego Konkursu Technicznego
- udział pracodawców w kształceniu zawodowym – współpraca z InterCars i Cyfrowym Centrum Serwisowym
- skecz w wykonaniu młodzieży
- o konkursie „Mój zawód – moja pasja”
- loteria fantowa
- stoisko – zasady rekrutacji, co warto wiedzieć o Zespole Szkół Nr 1
- prezentacje – prace konkursowe uczniów Zespołu Szkół Nr 1 "Mój zawód-moja pasja"
- zwiedzanie pracowni szkolnych
- stoiska wyższych uczelni: Politechnika Warszawska, Szkoła Główna Służby Pożarniczej, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki – program IT Szkoła, Wyższa Szkoła Promocji ML prezentacja oferty edukacyjnej uczelni oraz prezentacja filmów reklamowych, stworzonych przez studentów podczas zajęć
- techniki kryminalistyczne - stoisko Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie
- występy szkolnego zespołu muzycznego
- stoiska firm i instytucji
- wokół robotyki: Zmagania robotów - Koło Robotyki "Lego" – walki robotów minisumo i wyścigi robotów Linefollower, Linefollower LEGO oraz Freestyle
- zabawa z kinectem

24.05, sobota, godz. 10.00 - 18.00
Cały dzień zabawy i nauki na terenie szkoły - Piknik rodzinny "Baw się techniką", m.in.:
- warsztaty gry na afrykańskich bębnach djembe
- występy zespołów tanecznych i muzycznych oraz podsumowanie konkursu Mój zawód - moja pasja
- muzyka z DJ-ami
- loteria fantowa
- Stowarzyszenie Wiadukt
- otwarta akcja plastyczna "Od rytmu do obrazu"
- Cyfrowe Centrum Serwisowe
- By wiatr w polu był ci wodą na młyn
- Strefa malucha (gry, zawody, zabawy, dmuchańce), odkryj talent malucha
- pokazy i turniej kickboxing’u prowadzone przez Mariusza Niziołka i jego uczniów P
- pokazy zapaśnicze
godz. 12.00 - 13.00 warsztaty
- klocki lego dla najmłodszych
- zabawa z kinectem, zobacz jak można zaprogramować
- warsztaty lutowania
- Arduino - warsztaty praktyczne
- Moje własne aplikacje na Androida
- kablowanie nie dla skarżypyt
- jak stworzyć projekt w 3D
- auto-sam – czyli to co ze swoim samochodem możesz zrobić sam
- czystość = długowieczność ...Twojego komputera
- heavy metal dla praktycznych – czyli harce przy tokarce
- kreacja reklamowa od pomysłu do realizacji Pokaż więcej
- rozwiązywanie krótkich psychotestów na wszelkie możliwe przypadłości umysłu ludzkiego, układanie kolorowej mozaiki, klocków, układanek itp. (dla wszystkich grup wiekowych), konkurs na ułożenie najdowcipniejszego podpisu do obrazków A. Mleczki.