Informacje4 lutego 2014, 00:00,

Sukces Zespołu Szkół Nr 1 w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Technikum Nr 1, popularny Wiadukt, znalazł się wśród renomowanych szkół według tygodnika Perspektywy. Ten prestiżowy periodyk przyznał placówce tytuł 'Brązowej Szkoły 2014'. W zestawieniu przygotowanym przez redakcję szkoła zajęłą 17. miejsce na Mazowszu i 126. miejsce w ogólnopolskim rankingu maturalnym techników oraz 220. miejsce w ogólnym rankingu techników. Absolwenci gimnazjów, którzy kontynuują naukę w "Wiadukcie" poprawiają swoje wyniki zarówno z matematyki, jak i języka polskiego. Potwierdza to wskaźnik Edukacyjnej Wartości Dodanej - pokazujący zmianę wyników uczniów, od egzaminu gimnazjalnego do matury, na tle rówieśników. Dzięki pracy uczniów i nauczycieli Zespół Szkół Nr 1 jest najlepszą szkołą o profilu technicznym w okolicy.

Sukces Zespołu Szkół Nr 1 w Piasecznie
autor/źródło: Starostwo Powiatowe w Piasecznie
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje5 lutego 2014, 00:00,

Piosenki z dobrym tekstem - zaproszenie na recital Katarzyny Żak w Starej Iwicznej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli serdecznie zapraszają na recital Katarzyny Żak w Starej Iwicznej. Koncert pt. "Piosenki z dobrym tekstem", odbędzie się w najbliższy czwartek 6 lutego 2014 roku o godz. 18.30 Miejsce: świetlica GOK Lesznowola w Starej Iwicznej, ul. Nowa 6 (II piętro windą). Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy na spotkanie muzyczne z Katarzyną Żak w Starej Iwicznej.

Piosenki z dobrym tekstem - zaproszenie na recital Katarzyny Żak w Starej Iwicznej

Recital muzyczny w wykonaniu Katarzyny Żak. Na występ składają się utwory poetyckie najwybitniejszych polskich poetów i kompozytorów: Wojciecha Młynarskiego (m.in. „Kasia-Blues”, „Miód ze słodkich róż”, „Koza u rena” – z płyty „Młynarski – Jazz”); Agnieszki Osieckiej (m.in. „Okularnicy”, „Sztuczny miód”, „Szpetni czterdziestoletni”); Jana Jakuba Należytego („Nie znam nudy” i „Czas młodości”). Całość przeplatana jest opowieściami i anegdotami. Koncert jest pełen pozytywnej energii, ale jednocześnie zmusza widza do refleksji.

KATARZYNA ŻAK

Katarzyna ŻAK - aktorka teatralna i filmowa. Uwielbiana przez widzów za pełną ciepła i naturalności postać Solejukowej w serialu „Ranczo”. Jednakże mało kto wie, że Katarzyna Żak jest także znakomitą wokalistką oraz że ma na swoim koncie wydane dwie płyty… Te płyty to “Młynarski – Jazz”, na której znajdują się standardy jazzowe z polskimi tekstami Wojciecha Młynarskiego i “Kolędy na cały rok” z tekstami Bogdana Leobla i muzyką Włodzimierza Nahornego. Chociaż trudno oderwać się od roli Solejukowej z serialu Rancho, to jednak podczas recitalu możemy poznać Katarzynę Żak jako wokalistkę, której zainteresowania muzyczne związane są z jednej strony tekstem literackim, z drugiej zaś kompozycjami około jazzowymi i jazzowymi. Nie bez przyczyny zatem w jej repertuarze znajdują się przede wszystkim utwory znakomitych poetów: Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Jana Jakuba Należytego, do których muzykę napisali nieprzeciętni kompozytorzy m.in.: J. Abramow, K. Paszek, S. Krajewski, H. Wars. Spotkanie z Katarzyną Żak w roli głównej – to spotkanie nieprzeciętne, interesujące, zróżnicowane; miejscami nostalgiczne, miejscami zabawne. Zdolności wokalne w połączeniu z talentem aktorskim gwarantują znakomity efekt sceniczny ku zadowoleniu publiczności. Zapraszamy na Piosenki z dobrym tekstem Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego, w wykonaniu Katarzyny Żak. Strona: www.katarzynazak.pl

autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Lesznowola

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie