Informacje23 maja 2012, 00:00,

Sukces załogi z Piaseczna w Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Znaczącym sukcesem zakończył się występ piaseczyńskiej załogi Włodzimierz Grajek / Piotr Brakowiecki podczas pierwszej eliminacji Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych 2012. Zawody zostały rozegrane wokół miasta Kapuvar położonego w zachodnich Węgrzech. Zawodnicy teamu Newspeed.pl oprócz startu w RMPST rywalizowali w cyklu Pucharu Europy Centralnej w Rajdach Cross Country (FIA-CEZ). W zawodach wystartowało 37 załóg z Węgier, Czech, Słowacji, Polski i Niemiec. W klasyfikacji Mistrzostw Polski rywalizowało 19 zespołów. Po pierwszym etapie liczącym 38km odcinków specjalnych Grajek i Brakowiecki wysunęli się na prowadzenie wśród polskich załóg i zajmowali doskonałe szóste miejsce w Pucharze Europy Centralnej. Sobotni etap składał się z pięciu odcinków specjalnych o długości ok. 185km. Trudna wyboista trasa dała się we znaki zawodnikom i ich samochodom. Najgroźniejsi rywale Grajka i Brakowieckiego: Adam Małysz z Rafałem Martonem mieli problemy z instalacją elektryczną i zdefektowanymi oponami. Ponadto, wiele polskich załóg popełniło błędy nawigacyjne za co otrzymały 15 minut kary. Po drugim etapie zawodnicy Newspeed.pl utrzymali pozycję z piątku i pełni optymizmu przystępowali do ostatniego niedzielnego etapu, który liczył ok. 110km OS-ów.

Sukces załogi z Piaseczna w 1. rundzie Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych 2012
Fot. Tomasz Brzeziński

Włodzimierz Grajek: „Mając ponad 17,44min. przewagi nad drugimi w klasyfikacji Zbigniewem i Ryszardem Więcławkami oraz 18,29min. nad Dariuszem i Małgorzatą żyłami jako główny cel postawiliśmy dojechanie do mety na dotychczasowych pozycjach. Piotrek, który po raz pierwszy w swojej czternastoletniej karierze miał szansę wygrać eliminację Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, co chwila przypominał mi, żebym szanował samochód i nie jechał zbyt szybko. Generalnie trasa rajdu podobała mi się, a samochód, oprócz drobnych problemów z elektroniką pod koniec drugiego etapu, spisał się bardzo dobrze. Przy okazji chciałem bardzo podziękować £ukaszowi, Markowi i Wojtkowi, którzy dbali o sprawność techniczną naszego auta.”

Piotr Brakowiecki: „Z Włodkiem w rajdzie startowałem po raz pierwszy. Głównym celem było zgranie załogi w warunkach bojowych i oswojenie się z prędkościami, które oferuje samochód superprodukcyjny (grupa T1). Jako, że wcześniej przez wiele lat startowałem produkcyjnym Mitsubishi Pajero (grupa T2) różnica w prędkościach jest bardzo duża i przez cały czas musiałem być bardzo skoncentrowany. Oczywiście nie obyło się bez drobnych potknięć, które nie miały jednak wpływu na wynik końcowy. Dla uświadomienia powiem, że na dziurawej prostej, na której osobowym BMW jechaliśmy ok. 50km/h, pasażerami trzęsło dość mocno i prosili o zwolnienie, rajdówka mknęła z prędkością 160km/h. Jestem ogromnie wdzięczny Włodkowi za to, że dzięki niemu po raz pierwszy stanąłem na najwyższym stopniu podium eliminacji mistrzostw Polski samochodów terenowych i mam nadzieję na dalszą skuteczną jazdę w sezonie 2012.”

Ostatecznie załodze Grajek/Brakowiecki udało się dotrzeć do mety i utrzymać znakomitą pierwszą lokatę w Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych i szóstą w Pucharze Europy Centralnej. Było to możliwe dzięki naszym wiernym sponsorom W. Grajek Export-Import – importerowi kwiatów ciętych, zieleni dekoracyjnej i kwiatów doniczkowych (www.grajek.com.pl), J.van VLIET Transport oraz www.odwodnienia.net – systemowi odwodnień igłofiltrami i studniami depresyjnymi, www.regenracjastudni.pl – systemowi ekologicznej pneumoimpulsowej regeneracji studni głębinowych.

1 eliminacja Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych 2012

Klasyfikacja Generalna:
1/ Włodzimierz Grajek / Piotr Brakowiecki – SAM 08 BMW 4h21’41”
2/ Dariusz żyła / Małgorzata żyła – Mitsubishi Pajero +19’03”
3/ Martin Kaczmarski / Bartłomiej Boba – Bowler Nemesis +20’03”

1 eliminacja Pucharu Europy Centralnej 2012

Klasyfikacja Generalna:
1/ Erik Korda / Peter Czegledi – Nissan Navarra 3h55’06”
2/ Zdenek Porizek / Marek Sykora – Hummer +4”
3/ Balazs Szalay / Laszlo Bunkczi – Opel Antara +4’16”
6/ Włodzimierz Grajek / Piotr Brakowiecki – SAM 08 BMW +26’35”
autor/źródło: Informacja prasowa zespołu Newspeed
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje23 maja 2012, 00:00,

EKONIEDZIELA SPORTÓW WALKI PIASECZNO


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W niedzielę 27 maja 2012 roku w godzinach 12.00 - 14.00 na Rynku w Piasecznie przy Przystanku Kultura, odbędzie się kolejna edycja warsztatów ekologiczno-sportowych – tym razem EKONIEDZIELA SPORTÓW WALKI. EkoNiedziela to warsztaty sportowo- ekologiczne, cykliczne, odbywające się raz w miesiącu, w każda ostatnią niedziele danego miesiąca. Organizatorem warsztatów jest Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna. Główne założeniami warsztatów to przede wszystkim upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży nawyków zdrowego stylu życia oraz kształtowanie aktywnej postawy wobec przyrody.

EKONIEDZIELA SPORTÓW WALKI W PIASECZNIE

EkoNiedziela Sportów Walki program:

- PUCHAR KADETÓW KLUBU X-FIGHT Piaseczno w formule Semi-Contact
– Turniej na pałki piankowe dla dzieci i rodziców (kategorie wzrostowe)
- nauka podstawowych technik kick-boxingu prowadzona przez instruktorów klubu „X-FIGHT Piaseczno ”przy współpracy firmy DECATHLON PIASECZNO
– goście specjalni Mariusz Niziołek Mistrz Świata w kick-boxingu, Robert Matyja Mistrz Europy w kick-boxingu
- MAGICZNE KLOCKI MUBABAO - zajęcia plastyczne prowadzone przez Michała Malinowskiego - Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści,
- EUROKONKURS PO ANGIELSKU – Szkoła Języków Obcych „SPOT” Piaseczno
- STUDIUJ W PIASECZNIE – doradztwo w dziedzinie podwyższania kwalifikacji zawodowych Wyższa Szkoła Gospodarki Euroregionalnej studia w Piasecznie,
- konkurs ekologiczny pn. ZBIÓRKA KARTONÓW PO żYWNOŚCI P£YNNEJ regulamin na www.pfe.waw.pl

Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna – organizator cyklu EkoNiedziel – zaprosiła instruktorów kick-boxingu z klubu X-FIGHT oraz firmę DECATHLON do przeprowadzenia zajęcia sportowych dla najmłodszych . W programie także Puchar Kadetów klubu. Gościem specjalnym EkoNiedzieli będzie Mistrz Świata w kick-boxingu Marcin Niziołek, oraz Mistrz Europy w tej dyscyplinie – Robert Matyja.

Dla dzieci i ich rodziców zorganizowany zostanie Turniej na pałki piankowe, a zajęcia plastyczne pt. „Magiczne klocki Mubabao” poprowadzi Michał Malinowski z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści. Osoby zainteresowane podnoszeniem swoich kwalifikacji będą mogły zasięgnąć informacji na temat oferty Wyższej Szkoły Gospodarki Euroregionalnej oraz skorzystać z doradztwa zawodowego. Szkoła Języków Obcych SPOT przeprowadzi dla dzieci ekokonkursy w języku angielskim o tematyce sportowej, pod nazwą "Przygotuj się do EURO - tydzień języków".

Serdecznie zapraszamy na najbliższą EkoNiedzielę i zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie „Zbiórka kartonów po żywności płynnej” – regulamin dostępny jest na www.pfe.waw.pl Po trzech EkoNiedzielach prowadzą: w kategorii najlepsza rodzina p. Mirosław Galbarski, najlepszy przedszkolak Alicja Nieśmiałek, najlepszy uczeń SP Wiktoria Kaszubowska. Konkurs zostanie rozstrzygnięty na czerwcowej „EkoNiedzieli”. Warsztaty są bezpłatne. Dla wszystkich uczestników zajęć organizator przewidział pamiątkowe upominki. Kontakt i informacje: tel. 660-057-999, www.pfe.waw.pl

Partnerzy: Gmina Piaseczno, Centrum Kultury w Piasecznie, GOSiR Piaseczno, Piotr Kandyba, KS” X-FIGHT” Piaseczno, Hufiec ZHP Piaseczno, Restauracja Fryderyk, Nadleśnictwo Chojnów, Decathlon, Szkoła Języków Obcych „SPOT” Piaseczno, Wyższa Szkoła Gospodarki Euroregionalnej w Józefowie oddział Piaseczno.
Patronat medialny: Kurier Południowy, ITV Piaseczno, Serwis Mieszkańców Powiatu Piaseczyńskiego, Gazeta Piaseczyńska, Radio Mazowsze.
autor/źródło: Katarzyna Kondraciuk - Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie