Informacje5 września 2019, 12:03,

Sukces naszych Łuczników. 4 medale Mistrzostw Polski dla KS Hubertus

Wielki sukces osiągnęli zawodnicy sekcji łuczniczej Klubu Sportowego Hubertus z Zalesia Górnego (gmina Piaseczno) zdobywając 4 medale w Mistrzostwach Polski Młodzików rozegranych w dniach 24-25 sierpnia w Głuchołazach.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Gratulujemy!

Czołowemu zawodnikowi Hubertusa Jakubowi Kultysowi zabrakło jednego punktu do zdobycia złotego medalu w generalnej klasyfikacji indywidualnej. Kuba zdobył srebrny medal w tej klasyfikacji i również srebrny medal w klasyfikacji ogólnej zdobyła drużyna KS Hubertus występująca w składzie: Jakub Kultys, Jan Stempniewski i Wiktor Ciopciński.

W konkurencji strzelania na 30 m. bezapelacyjnie wygrał Kuba Kultys i tym samym zdobył złoty medal w tej konkurencji. Z kolei w strzelaniu na 50 m. miłą niespodziankę sprawił Janek Stempniewski, który bijąc swój rekord życiowy zdobył brązowy medal. Janek zajął w klasyfikacji generalnej bardzo wysokie, piąte miejsce.

Wielkie gratulacje dla łuczników Hubertusa i ich trenera Pawła Solińskiego!

autor/źródło: UM Piaseczno

Informacje5 września 2019, 11:32,

Znęcał się nad rodziną. W jego domu policja znalazła broń palną i amunicję

Policjanci z wydziału prewencji z Piaseczna zatrzymali 62- letniego mężczyznę podejrzewanego o znęcanie się nad osobą najbliższą. W jego mieszkaniu dzielnicowi zabezpieczyli trzy sztuki broni i amunicję. Obecnie sprawdzana jest jej legalność.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Policja sprawdza legalność broni i amunicji

Przed godziną 23.00 policjanci z wydziału prewencji patrolujący ulice miasta, zostali przez oficera dyżurnego wezwani do pilnej interwencji. Pod wskazanym adresem mundurowi zatrzymali 62- letniego mężczyznę, który jak wynika z przyprowadzonych ustaleń, już od dłuższego czasu mógł on znęcać się nad jednym z członków swojej rodziny.

Dalsze czynności wykonane przez piaseczyńskich dzielnicowych, doprowadziły do ujawnienia trzech sztuk broni palnej oraz amunicji. Sprawę przejęli policjanci z wydziału dochodzeniowo- śledczego. Zatrzymany mężczyzna może teraz usłyszeć zarzut znęcania się nad osobą najbliższą. Natomiast przedmiotem bieżących badań jest także legalność broni i amunicji którą posiadał.

autor/źródło: KPP Piaseczno