Informacje23 marca 2007, 00:00,

Sukces kick boxerów KS Piaseczno w Dublin Irish Open

Kolejne sukcesy naszych kick boxerów KS Piaseczno, tym razem w Dublin Irish Open. Zawody odbyły się 3 i 4 marca 2007 roku. Dublin Irish Open to największy europejski turniej w formułach semi i light-contact. Udział w nim wzięli reprezentanci ponad 30 państw między innymi: USA, Niemcy, Szwajcaria, Włochy, Norwegia Anglia, Irlandia, Grecja i Belgia, które słyną z wysokiego poziomu zawodników. Nasza reprezentacja wystawiła 22-osobową drużynę, która zdobyła aż 8 medali.

W formule light-contact Nie zawiedli nas starzy mistrzowie - Mistrz Europy Przemysław Ziemnicki i V-ce Mistrz Świata Mariusz Niziołek. Przemysław Ziemnicki nie dał szans swoim przeciwnikom, niemal z marszu zdobywał złoty medal w kategorii wagowej -70kg pokonując w finale reprezentanta USA. Mariusz Niziołek, który dzięki swym umiejętnościom i doświadczeniu równie łatwo znalazł się w finale kategorii wagowej -85kg musiał niestety zrezygnować z walki z powodu kontuzji, zdobywając tym samym srebrny medal.

kick boxerzy

Pierwsze miejsce kategorii +65 kg w Turnieju Zielonych Pasów zajęła zdobywczyni Pucharu Świata Juniorów Anna Słowik. W light-contacie świetnie zawalczyła także Katarzyna Bucholc, która choć nie przywiozła medalu to zyskała bardzo wiele cennego doświadczenia. W fomule semi-contact w Turnieju Czarnych Pasów najbliżej pozycji medalowej znalazł się Piotr Bąkowski przegrywając pojedynek ćwierćfinałowy z reprezentantem Anglii. Dobrą formę zaprezentował także Robert Szcześniewski ustępując jednym punktem w kategorii wagowej -74 V-ce Mistrzowi Świata Kristianowi Boujibarowi.

W turnieju drużynowym nasza reprezentacja w składzie Krzysztof Zakrzewski, Przemysław Ziemnicki, Mariusz Niziołek, Robert Szczesniewski i Krystina Szytenchelm zmierzyła się z amerykańską, niepokonaną US All Star, która jak zwykle dotarła do finału zdobywając złoty medal.

W rywalizacji Zielonych Pasów w kategorii wagowej -65kg brązowy medal wywalczyła Dominika Apanasewicz (zawodniczka kategorii -50kg), która na tym turnieju łącznie stoczyła aż 10 pojedynków. W Turnieju Zielonych Pasów Mężczyzn najlepiej wypadł Rafał Prażmo, który zdobył srebrny medal w kategorii wagowej -70kg. Trzecie miejsce tej samej kategorii zajął także nasz zawodnik Tomasz Gmurzyński.

Turniej Irish Open był drugim startem międzynarodowym naszej drużyny w tym sezonie i jest zapowiedzią dalszego wzrostu formy przed nadchodzącymi turniejami. Jeszcze w marcu nasi zawodnicy wezmą udział Otwartym Pucharze Austrii i Mistrzostwach Polski Light-contact.

źródło informacji: www.kspiaseczno.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje23 marca 2007, 00:00,

Wspólny bilet na kolej i komunikację w Piasecznie

Czy w prywatnych autobusach będzie można kasować te same bilety, co w komunikacji miejskiej? Nie wyklucza tego Zarząd Transportu Miejskiego, który rozpoczął rozmowy z przewoźnikami. (...) ZTM zamierza teraz rozmawiać z przewoźnikami, którzy dojeżdżają do stolicy z innych podwarszawskich miejscowości, m.in. z Legionowa, Piaseczna czy Pruszkowa. - Jeśli udałoby się porozumieć, wspólny bilet z liniami prywatnymi mógłby wejść w życie w drugiej połowie roku - ocenia Igor Krajnow, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

Ze wspólnego biletu na kolej i komunikację miejską na razie można korzystać tylko na terenie Warszawy, co komentatorzy uznali za duży sukces pierwszych stu dni prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz. Stopniowo miał być jednak rozszerzany o miejscowości podwarszawskie. (...)

(...) O lepszym wykorzystaniu kolei myślą też w Piasecznie. Niedługo autobusem lub samochodem będzie się tam dojeżdżać w koszmarnych korkach, bo zaczyna się przebudowa ul. Puławskiej na rogatkach stolicy. - Przesiadka do pociągów dla wielu mieszkańców Piaseczna byłaby bardzo dobrym rozwiązaniem. Problem w tym, że są one już strasznie przepełnione. Chcemy, żeby Koleje Mazowieckie uruchomiły dodatkowe kursy. Mamy już zarezerwowane pieniądze na wspólny bilet - mówi Daniel Putkiewicz z biura prasowego piaseczyńskiego magistratu. Czy kolej puści do Piaseczna dodatkowe pociągi i kiedy zacznie działać wspólny bilet? Tego na razie nie wiadomo.

Fragmenty powyższych informacji pochodzą z serwisu informacyjnego gazeta.pl. Więcej szczegółowych informacji na ten temat przeczytacie na stronie: informacja z dnia 2007-03-23 + informacja z dnia 2007-03-13.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno