Informacje4 sierpnia 2011, 00:00,

Stwórz strategię rozwoju Ośrodka Kultury Góra Kalwaria

Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii przymierza się do napisania wspólnie z mieszkańcami Góry swojej strategii rozwoju. Prace przygotowawcze już trwają, przy tej okazji Państwa spotkaliśmy - na dniach Góry bądź na targu. Pragniemy zaprosić Państwa do włączenia się w kolejne działania! Najbliższe spotkanie odbędzie się 8 sierpnia 2011 roku, w poniedziałek o godz. 17.00 w Ośrodku Kultury. Dla porządku jeszcze kilka informacji o przedsięwzięciu, do którego Państwa zapraszamy: Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii – oprócz podobnych instytucji w Nadarzynie i Milanówku – bierze udział w projekcie Zoom na domy kultury. Strategie rozwoju, realizowanym przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” ze środków Fundacji im. S. Batorego.

Celem projektu jest stworzenie strategii rozwoju Ośrodka Kultury, ale co bardzo ważne przy jak największym udziale mieszkańców miasta i gminy. Strategia powstaje w toku warsztatów, na które zaproszeni są wszyscy zainteresowani (pierwsze odbyły się 20 czerwca oraz 1 i 2 lipca), kolejne spotkania i warszaty będą odbywały się aż do końca listopada! Można dołączyć się w dowolnym momencie, choć oczywiście im wcześniej tym lepiej. W chwili obecnej, w grupie która uformowała się do tej pory, prowadzona jest diagnoza lokalna. Chodzi o to, by planując przyszłość OK nie bazować tylko na tym, co sądzą pracownicy samego Ośrodka Kultury oraz Urzędu Miasta, ale by jak najwięcej usłyszeć od samych mieszkańców o ich potrzebach i oczekiwaniach. W ramach diagnozy odbyła się już akcja na targu, w ciągu kolejnych tygodni będą kolejne działania badawcze. Ich wymyślanie dopiero trwa, zapraszamy więc do ich współtworzenia! Nad realizacją diagnozy lokalnej czuwa Marta Olejnik, socjolożka z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, specjalistka od partycypacyjnych i animacyjnych metod badań społecznych.

Po przeprowadzeniu diagnozy lokalnej i jej podsumowaniu rozpocznie się intensywna praca nad tworzeniem strategii. Dołożymy starań, by praca ta była ciekawa i twórcza. Warsztaty będzie prowadziła doświadczona animatorka, Karolina Pluta, od lat związana z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych "ę", ale też była pracowniczka domu kultury w £omiankach, a więc osoba dobrze znająca realia domu kultury w niewielkim mieście. Na koniec, na przełomie listopada i grudnia, strategia będzie omawiana z burmistrzem i radą miasta. Ostatecznie planowane jest, że strategia zostanie przyjęta uchwałą przez radę i dołączona do strategicznego dokumentu jakim jest Lokalny Plan Rewitalizacji.

Bardzo serdecznie zapraszamy do współtworzenia Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii! Prosimy też rozsyłać to zaproszenie do mieszkańców Góry Kalwarii i okolicy - pragniemy by jak najwięcej osób zadecydowało o planach na przyszłość Ośrodka Kultury. Do zobaczenia.
autor/źródło: Marta Olejnik - Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" www.e.org.pl

Informacje29 lipca 2011, 00:00,

Mistrzostwa Juniorów w Szachach Szybkich Błyskawicznych

W dniach 30-31 lipca 2011 roku w Centrum Kongresowym w Warszawie, przy ul. Bobrowieckiej 9 odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich. Poniedziałek, 1 sierpnia będzie dniem zmagań w Szachach Błyskawicznych. Imprezy te już od lat są wizytówką masowości szachów. Nie ma innych zawodów , w których w jednym miejscu i czasie zmaga się na raz 700 zawodników z całej Polski.

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW W SZACHACH SZYBKICH B£YSKAWICZNYCH

W tym roku, szczególną uwagę zwraca grupa chłopców do lat 12. W niej będzie grał Mikołaj Winiarski z Konstancina-Jeziorny, który reprezentuje UKS Szachylice. Mikołaj jest aktualnym mistrzem Polski w Szachach Klasycznych w tej grupie wiekowej. Szybsze tempo gry powoduje, że wyniki są bardziej przypadkowe, więc tym bardziej ściskajmy kciuki za każdego naszego reprezentanta. W sumie jedenaścioro dzieci z terenu Gminy Piaseczno będzie uczestniczyć w tej imprezie:

Chłopcy:
do lat 8 Jan Golecki, Kacper Lewicki,
do lat 10 Patryk Chylewski, Mateusz Rylski,
do lat 12 Stanisław Gajda, Mikołaj Winiarski,
do lat 18 Stanisław Praczukowski, Bartłomiej Rózycki.
Dziewczęta:
do lat 10 Jadwiga Golecka, Pola Mościcka,
do lat 12 Weronika Soćko.

Wyniki można śledzić na: www.mpj2011.sp-11.suwalki.pl i www.chessarbiter.com
autor/źródło: Dariusz Różycki - Prezes UKS Szachylice