Informacje29 czerwca 2017, 16:00,

Stryjeńska Diabli nadali - Angeliki Kuźniak - Dyskusyjny Klub Książki Konstancin-Jeziorna


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


29 czerwca 2017 roku o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Konstancinie. Podczas najbliższego spotkania porozmawiamy o książce Angeliki Kuźniak: Stryjeńska Diabli nadali. Miejsce: KDK ul. Mostowa 15 (Hugonówka), Konstancin-Jeziorna.

STRYJEŃSKA DIABLI NADALI - ANGELIKI KUŹNIAK - DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI KONSTANCIN-JEZIORNA

Dyskusyjny Klub Książki (DKK) to grupa osób, w różnym wieku, lubiących czytać i spotykających się, aby porozmawiać o przeczytanej książce. Spotkania nie mają ściśle określonej formy, są otwarte dla wszystkich i każdy, kto chce podzielić się swoimi wrażeniami z przeczytanej książki, jest mile widziany. DKK potwierdza tezę, że nie trzeba być krytykiem czy literaturoznawcą, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Spotkania w ramach DKK to okazja do poznania nowych ludzi, a przede wszystkim nowych autorów i książek. Spotkania odbywają się raz w miesiącu, w czwartki. Wstęp wolny! Zapraszamy do DKK.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

Zofia Stryjeńska była malarką na śmierć i życie, budziła podziw i zawiść, zaznała wielkiej sławy i nędzy. A w tle jej życia krótka, chwiejna niepodległość, elity kulturalne międzywojennej Polski – Iwaszkiewicz, Lechoń, Tuwim, Pawlikowska-Jasnorzewska, Boy, Witkacy, a zaraz potem Hitler i Stalin. O czym rozmawiała cyganeria warszawska, krakowska, zakopiańska, paryska? Co ich łączyło z Zofią Stryjeńską? Z kim się artystka przyjaźniła? Czego się bała? Jak wyglądał jej związek z wybitnym architektem Karolem Stryjeńskim? Gdzie piła wódkę i jakie wznosiła toasty? O czym milczała? Jak na jej decyzje wpływało macierzyństwo? To tylko kilka z setek wnikliwych pytań, które zadaje Angelika Kuźniak, pozwalając nam w Zofii Stryjeńskiej zobaczyć człowieka z krwi i kości, a w jej rozterkach ponadczasowe dylematy.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje30 czerwca 2017, 17:30,

Joryj Kłoc - Rynek Muzyczny Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

30 czerwca 2017 roku o godz. 19:30 zapraszamy na Rynek Muzyczny do Piaseczna, gdzie wystąpi zespół Joryj Kłoc. Miejsce: Rynek, Plac Piłsudskiego w Piasecznie. Wstęp wolny!

JORYJ KŁOC - RYNEK MUZYCZNY PIASECZNO

Zespół Joryj Kłoc pochodzi ze Lwowa i tworzy go czterech pozytywnie zakręconych chłopaków, którzy łączą w swej muzyce wszystko to czego, wydawałoby się, połączyć nie można. Muzycy eksperymentują z tradycyjnymi ukraińskimi pieśniami, sprawdzając jednocześnie wytrzymałość takich instrumentów jak bęben huculski, lira korbowa, altówka i gitara. Sami określają swą twórczość jednym zdaniem „Daj Boże Eto Hip Czort Hop”.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Nawet najbardziej wytrwali, nie są w stanie stać w bezruchu przy ich muzyce, która niejednokrotnie zaskakuje energią i interpretacją. Nazwa zespołu pochodzi tajnego języka (argo) zamkniętych bractw legendarnych ukraińskich lirników i kobzarzy. Samo słowo „joryj” oznacza „stateczny”, „poważny”, ale także „szalony”, „nieokiełznany”, „niewyżyty”. A „kłoc” oznacza „kawałek”, „kęs”, ale także ” mędrzec”, „mężczyzna”, „starzec”. Ta różnorodność w rozumieniu nazwy, oddaje charakter zespołu: połączenie statecznych pieśni i tradycji ukraińskich lirników z niekiełznaną energią młodych muzyków, co gwarantuje, że ich koncert to absolutnie niesamowite i zaskakujące przeżycie.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie