Informacje11 października 2017, 17:10,

Strefa płatnego parkowania w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Wkrótce uruchomiony zostanie w centrum Piaseczna system płatnego parkowania. Zainstalowanych zostało już 8 urządzeń do pobierania opłat, na razie jednak parkowanie jest bezpłatne.

STREFA PŁATNEGO PARKOWANIA W PIASECZNIE

Dobra informacja dla osób chcących załatwić w centrum miasta najpilniejsze sprawy jest taka, że parkowanie przez pierwsze 45 minut będzie darmowe. – To pokazuje, że naszą intencją nie jest obciążanie mieszkańców dodatkowymi opłatami, a chęć rozwiązania problemów z zaparkowaniem samochodu poprzez stworzenie systemu rotacyjnego – mówi burmistrz Zdzisław Lis. Decyzja o stworzeniu strefy podjęta została na wniosek kupców i osób prowadzących działalność gospodarczą. – Dziś obserwujemy, że większość miejsc postojowych wzdłuż ul. Kościuszki jest zajmowana w dni powszednie przez samochody osób dojeżdżających do pracy, którzy zostawiają swoje auta na 8 godzin, blokując dojazd do lokali użytkowych i punktów handlowych – dodaje burmistrz.

Z myślą o tych osobach przygotowywane są alternatywne, darmowe miejsca postojowe. W chwili obecnej trwa procedura przetargowa na wykonanie ok. 100 takich tymczasowych miejsc przy ul. Nadarzyńskiej. – Parking ten wykonany będzie z geokraty i powstanie już w listopadzie, następnie przygotujemy miejsce na kolejne 100 samochodów na gminnej działce przy ul. Kilińskiego – wyjaśnia Daniel Putkiewicz, I Zastępca Burmistrza. – W pierwszym etapie będziemy mieli więc łącznie z parkingiem na ul. Sierakowskiego trzy miejsca, gdzie będzie można bez opłat zostawić samochód na dłużej. Docelowo planujemy budowę parkingów wielopoziomowych – dodaje wiceburmistrz.

STREFA PŁATNEGO PARKOWANIA W PIASECZNIE

Zainstalowane parkomaty wydzierżawione są od firmy MBS Computergraphik za Błonia, która obsługiwać będzie system od strony technicznej. Pierwsze 45 minut, raz na dobę będzie darmowe, zaś pierwsza płatna godzina kosztować będzie 2,5 zł. To oznacza, że np. wrzucając 1 zł możemy stać 1:09. Kierowca będzie musiał wpisać numer rejestracyjny pojazdu, odebrać bilet i umieścić go w widocznym miejscu za szybą w samochodzie.

– Opłat dokonywać będzie można zarówno bilonem, jak i przy użyciu kart płatniczych – wyjaśnia Wiesław Sokołowski z Wydziału Infrastruktury i Transportu Publicznego. – Planujemy również umożliwienie uiszczania opłat poprzez aplikację mobilną – dodaje. Kierowca, który nie zapłaci za parkowanie lub będzie miał przeterminowany bilet musi liczyć się z karną opłatą w wysokości 30 zł jeśli dokona jej w ciągu 48 godzin, lub 50 zł jeśli nie zmieści się w tym terminie. Co ciekawe, będzie możliwa dopłata do już ważnego biletu jak również dokonanie opłaty karnej bezpośrednio w parkomacie za pomocą karty płatniczej.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

STREFA PŁATNEGO PARKOWANIA W PIASECZNIE

Strefa płatnego parkowania będzie obejmowała:
– ulicę Kościuszki zaczynając od ul. Kościelnej aż do ul. Wschodniej,
– łącznik przed urzędem między ul. Kościuszki a ul. Sierakowskiego,
– ul. Sierakowskiego wzdłuż placu Kisiela,
– ulicę Rynkową.

Płatne parkowanie obowiązywać będzie w dni powszednie w godz. 8.00-18.00
Pierwsze 45 min. – 0,00 zł
za pierwszą godzinę – 2,50 zł
za drugą godzinę – 3,00 zł
za trzecią godzinę – 3,50 zł
za czwartą i każdą kolejną godzinę – 2,50 zł

UMiG Piaseczno

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje14 października 2017, 12:00,

Drugi Biblioteczny Turniej PlayStation FIFA 17


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Biblioteka Główna zaprasza po raz drugi na Biblioteczny Turniej PlayStation FIFA 17. Tym razem rozgrywki e-sportowe rozgrywane będą 14 października 2017 r. o godzinie 14:00 w siedzibie Biblioteki przy ul. Tadeusza Kościuszki 49 w Piasecznie. Zapisy: telefonicznie (22) 756 73 58 e-mail – wypozyczalnia@biblioteka-piaseczno.pl

DRUGI BIBLIOTECZNY TURNIEJ PLAYSTATION FIFA 17

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie