Informacje2 marca 2017, 10:00,

Strefa płatnego parkowania?


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


We wtorek 28 lutego w urzędzie miasta odbyło się pierwsze spotkanie na którym radni oraz kierownictwo urzędu dyskutowali z przedsiębiorcami ze ścisłego centrum Piaseczna na temat możliwości wprowadzenia strefy płatnego parkowania na fragmencie ul. Kościuszki , wokół skweru Kisiela oraz na ul. Rynkowej.

STREFA PŁATNEGO PARKOWANIA?

Taka strefa mogłaby być panaceum na problem notorycznego braku miejsc postojowych wzdłuż głównych arterii w mieście. Przedsiębiorcy od dawna wskazują, że samochody parkujące przez wiele godzin wzdłuż sklepów i punktów usługowych utrudniają dostęp dla klientów.

Dlatego warto zastanowić się na strefą parkowania, gdzie np. pierwsze kilkadziesiąt minut byłoby darmowe, z myślą o osobach, które załatwiają sprawy w urzędach bądź dokonują zakupów. Wprowadzenie rotacyjności miejsc zwiększyłoby liczbę potencjalnie korzystających osób.

Obecnie wzorem innych miast rozważane jest uruchomienie takiej strefy. W pierwszym etapie mógłby to być ciąg ulicy Kościuszki od rynku do ulicy Nadarzyńskiej, miejsca postojowe na odcinku ul Sierakowskiego wzdłuż skweru Kisiela wraz z łącznikiem przy urzędzie miasta oraz wzdłuż ul. Rynkowej.

W trakcie spotkania kupcy zwrócili uwagę, że wytyczenie strefy na zbyt krótkim odcinku może spowodować, że jeszcze trudniej będzie znaleźć wolne miejsce w obszarze nie objętym płatnym parkowaniem, a gdzie również już dziś utrudniony jest dostęp do lokali usługowych. Dlatego rozważyć należy rozszerzenie strefy na cały ciąg ulicy Kościuszki.

Według dokonanej analizy, roczny koszt takiej strefy wyniósłby ok. 287 tys. zł. Celem samorządu nie jest chęć zysku, tylko uporządkowanie parkowania w mieście. Nic nie jest jeszcze postanowione, temat jest wciąż przedmiotem analiz. Konieczna jest identyfikacja skali udziału mieszkańców i kupców w obszarze strefy, uzgodnienie parametrów, propozycja stawek za czas parkowania czy abonamentów.

Na stronie internetowej urzędu pod linkiem Ankieta umieszczona została ankieta z pytaniami dotyczącymi strefy płatnego parkowania. Odpowiedzi na pytania oraz swoje sugestie wysyłać można też do końca marca na adres mailowy konsultacje@piaseczno.eu

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje4 marca 2017, 11:00,

III Bieg Żołnierzy Niezłomnych


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

4 marca 2017 roku odbędą się obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w ramach których odbędzie się III Bieg Żołnierzy Niezłomnych. Celem biegu jest upamiętnienie Żołnierzy Niezłomnych, którzy działali na terenach Rzeczpospolitej w latach 1944-1947. Jedna z tras będzie miała długość 1963 metry, dla upamiętnienia daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego. Przyczyną ich działań była próba narzucenia siłą nowego ustroju politycznego w Polsce i oderwanie Kresów Wschodnich przez ZSRR. Niestety zwyciężyły Siły Bezpieczeństwa, co doprowadziło do umocnienia w Polsce reżimu komunistycznego. Żołnierzy spotkały represje za podjętą próbę walki o wolność Polski. Wielu z nich straciło życie, dlatego naszą powinnością jest utrzymywanie pamięci o nich.

BIEG ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH

III Bieg Żołnierzy Wyklętych zawodnicy:
8-15 lat bieg na dystansie 1963 m
wiek 15+ bieg na dystansie 5000 m

Program:
11.00 - rejestracja zawodników w budynku LO ul. Wiejska 2, Łazy
12.00 - uroczyste powitanie
12.15 - zapalenie znicza przy Pomniku Polskiego Państwa Podziemnego
12.45 - START biegu
ok. 15.00 - zakończenie i wręczenie pamiątkowych medali

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
12.15 - prelekcja i spotkanie z p.Tadeuszem Płużańskim (możliwość zakupu książek)
18.00 - uroczysta msza św. w kościele św. Marii Magdaleny w Magdalence w intencji Żołnierzy Niezłomnych
19.00 - przedstawienie teatralne pt. INKA w wykonaniu Grupy Teatralnej Związku Strzeleckiego Rzeczpospolitej "Jesteśmy"

Organizatorzy i Sponsorzy:
Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Łazach - Magdalence www.magdalenka.edupage.org
Rzymsko-katolicka parafia pw. św. Marii Magdaleny w Magdalence
Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola
Centrum Sportu w Gminie Lesznowola
Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli.

Przeczytaj też: Czy woda w gminie Lesznowola jest bezpieczna do picia?

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie