Informacje10 czerwca 2019, 16:00,

Strefa kobiet pozytywnie zakręconych w Konstancinie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


10 czerwca 2019 roku  o godz. 18.00 w ramach Strefy Kobiet Pozytywnie Zakręconych odbędzie się spotkanie nt. Tańców Izraelskich - są to tańce ludowe, powstałe mniej więcej w tym samym czasie co państwo Izrael, choć pierwsze choreografie narodziły się już w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Taniec ten miał być swoistym katalizatorem do tworzenia kultury nowego-starego kraju. Miał wyrazić idee wspólnoty i połączyć to, co do tej pory było rozproszone. Z diaspory naród izraelski miał wkroczyć w erę jedności. I to wszystko wyrażało się w tańcu. Podobnie jak nowe państwo Izrael czerpie ze starożytnej krainy Abrahama, tak tańce izraelskie nawiązują swoimi krokami do liturgicznego tańca żydowskiego. Tak jak różnorodność kultur, z których przybywali pierwsi osadnicy Izraela łączyła się w całość, tak i w jeden taniec izraelski zostały zamknięte wszystkie style taneczne Europy i świata. Z tego względu w tańcu izraelskim odnajdujemy inspiracje czerpane zarówno z żydowskiej kultury tańca: Żydów europejskiej Diaspory i Żydów z Jemenu, jak i lokalnej mi.in. arabskiej, a także bogatego folkloru Bałkanów i Europy Środkowej i Wschodniej. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Serdecznie zapraszamy.

Strefa kobiet pozytywnie zakręconych w Konstancinie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Warsztaty są być może najlepszą formą przedstawienia tańca izraelskiego, ponieważ dają możliwość doświadczenia go, w przeciwieństwie do występów, których można być wyłącznie widzem. Dają możliwość doświadczenia radości tańca w grupie, w kręgu, radości ruchu i rytmu – całym ciałem i duszą. Radości przemiany przez taniec. Ludzi nieśmiałych i czasami wciąganych na siłę do kręgu po pięciu minutach nie sposób już z niego wyrwać. W ciągu następnych przybywa ich coraz więcej. W każdej chwili widać radość, jaką przynosi im nauka pierwszych kroków w rytm oryginalnej muzyki. Entuzjazm i energia, które się wyzwalają podczas warsztatów tańca izraelskiego trwają dużo dłużej, niż do końca zajęć.
Spotkanie poprowadzi:
Julia Nowakowska – zawodowo: absolwentka biotechnologii i psychologii, pracująca w obszarze IT. Pasjonatka kultury Izraela, a przede wszystkim tańca izraelskiego. Od 13 lat tańczy w zespole SNUNIT, prowadzonym przez Monikę Leszczyńską. Brała udział w wielu międzynarodowych warsztatach, prowadzonych przez instruktorów z Izraela, a także wielokrotnie współorganizowała takie warsztaty w Polsce (m.in. Machol Vistula). Jako wolontariuszka Ministerstwa Spraw Socjalnych Izraela, spędziła rok w Jerozolimie, pracując z niepełnosprawnymi dziećmi. Miłośniczka podróży, dobrej książki i ostrej kuchni.

Gospodynią i pomysłodawczynią Strefy Kobiet Pozytywnie Zakręconych jest Alicja Stankiewicz, psycholog, trenerka.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje10 czerwca 2019, 07:00,

Muzyczne warsztaty rodzinne w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

10 czerwca 2019 roku o godz. 9.00 odbędą się Muzyczne Warsztaty Rodzinne - Wszechnica Rodzica i Muzykalnia. Prowadzenie - Aleksandra Maślanka.W programie: wspólne muzykowanie dla rodziców i maluszków w wakacyjnym, gordonowskim klimacie. Dla rodziców i dzieci do 4 r.ż. Wstęp wolny. Miejsce: Przystanek Kultura, pl. Piłsudskiego 9 (II piętro, sala 45). Serdecznie zapraszamy.

Muzyczne warsztaty rodzinne w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie