Informacje20 października 2016, 10:00,

Strażnicy Miejscy wezmą udział w Zaczytaj się w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


20 października 2016 roku o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie z cyklu "Zaczytaj się w Piasecznie". Miejsce: Oddział Biblioteki dla dzieci i młodzieży przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie. Tym razem odwiedzą nas Strażnicy Miejscy: Pan Jacek Brudzewski i Pan Rafał Skalski. Zapraszamy do udziału w wydarzeniu!

Strażnicy Miejscy Zaczytaj się w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje19 października 2016, 10:13,

Spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

19 października 2016 roku w godz. 11:00 - 13:00 odbędzie się Spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Piasecznie. Miejsce: Domu Kultury ul. Kościuszki 49 Piaseczno. Uniwersytet Trzeciego Wieku działa w formie "uniwersytetu otwartego". Stawiamy na aktywizację psychofizyczną i społeczną osób starszych. Zapraszamy na cykl warsztatów i spotkań z artystami.

Spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Piasecznie

Godz. 11.00
"Irlandzkie impresje" Justyna Mazurek-Schramm

Irlandia - położona na krańcach Europy Zielona Wyspa, fascynuje swoją starożytną historią, kulturą podbijającą serca ludzi na całym świecie, krajobrazami nieskażonymi ludzką ręką przyciągającymi co roku setki tysięcy turystów z całego świata. Prezentacja "Irlandzkie impresje" to podróż przez Irlandię, spotkanie z jej literaturą, historią tak podobną do polskiej historii. To sięgnięcie do korzeni irlandzkiego tańca i muzyki znanych na całym świecie. A także znalezienie wspólnych polskich i irlandzkich ścieżek. Justyna Mazurek-Schramm, absolwentka Instytutu Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, w latach 2006-2012 przedstawiciel irlandzkiej agendy rządowej ds. turystyki - Tourism Ireland - w Polsce. Współzałożyciel Fundacji Kultury Irlandzkiej, współautor przewodnika po Irlandii i Irlandii Północnej wydawnictwa Pascal. Koordynator projektów edukacyjnych w Fundacji. Miłośnik jazdy konnej, mama dwóch uroczych dziewczynek."

Godz.12.45
„Religie świata - Prawosławie”

Wykład rozpoczynający cykl o religiach świata. Wykład wygłosi Ks. Adam Misijuk wikariusz prawosławnej parafii św. Jana Klimaka na Woli, wykładowca historii Kościoła Powszechnego w Prawosławnym Seminarium Duchownym w Warszawie; Joanna Samojlik, koordynator UTW, tel.798 248 859

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie