Informacje13 lipca 2015, 16:58,

Straż Graniczna zatrzymała nielegalne papierosy w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


800 000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej ujawnili w aucie prowadzonym bez uprawnień przez 44-letniego mężczyznę, funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej z Lesznowoli. W miniony czwartek (09.07.2015) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Lesznowoli w ramach realizacji zadań służbowych w miejscowości Góra Kalwaria zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Iveco, którym podróżował 44-letni ob. Polski. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca auta nie posiadał uprawnień do jego kierowania.

Przeczytaj też: Muzyczny Hyde Park w Józefosławiu

W toku dalszych sprawdzeń funkcjonariusze ujawnili w przestrzeni ładunkowej samochodu ponad 800 000 szt. papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wstępnie towar oszacowano na 530 000 złotych. Kierowca samochodu przyznał się, że jest właścicielem ładunku. Odpowie za popełnienie przestępstwa karno-skarbowego.

Straż Graniczna zatrzymała nielegalne papierosy w Górze Kalwarii

st. chor. SG Dagmara Bielec-Janas Rzecznik Prasowy Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej

Straż Graniczna zatrzymała nielegalne papierosy w Górze Kalwarii

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=7&t=11275
Informacje13 lipca 2015, 17:19,

Obiekt z Konstancina-Jeziorny nagrodzony w konkursie Fasada Roku 2014


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Konkurs Fasada Roku od kilku lat nadal cieszy się niesłabnącą popularnością. W tym roku do rywalizacji stanęło aż 168 budynków, z których Jury wybrało 5 zwycięzców i przyznało 8 wyróżnień. Wśród zwycięzców znalazł się również obiekt z Konstancina-Jeziorny, który okazał się najlepszy zarówno w opinii Jurorów, jak i w głosowaniu Internautów.

Obiekt z Konstancina-Jeziorny nagrodzony w konkursie Fasada Roku 2014

Do ósmej edycji konkursu zakwalifikowanych zostało 168 najbardziej prestiżowych obiektów, na elewacji których zastosowano kompletną technologię Baumit, tj. system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem. Budynki walczące o miano Fasady Roku 2014 oceniane były w tym roku aż w pięciu kategoriach konkursowych.

W pierwszej kategorii „budynek jednorodzinny nowy” – znalazło się 15 obiektów, w drugiej – „budynek wielorodzinny nowy” – 61 zgłoszonych realizacji, w trzeciej – „budynek po rekonstrukcji i adaptacji” – 46 obiektów, w czwartej – „budynek niemieszkalny” – 30 realizacji, a w piątej – „budynek po renowacji” – zostało zgłoszonych 16 obiektów. Laureatów w konkursie Fasada Roku 2014 wyłoniło grono Jurorów, złożone z wybitnych architektów, osób zawodowo związanych z budownictwem i architekturą oraz przedstawicieli mediów branżowych, niekwestionowanych autorytetów w swoich dziedzinach. Tegorocznym obradom przewodniczył dr inż. arch. Andrzej Poniewierka, przedstawiciel Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów.

Mając na uwadze wysoki i bardzo wyrównany poziom zgłoszonych do konkursu realizacji, wybranie najlepszych oraz najbardziej wyjątkowych elewacji, stanowiło nie lada wyzwanie dla Kapituły Konkursu. Wśród tegorocznych fasad wyróżniają się nie tylko ciekawe połączenia kolorystyczne, ale również przykuwające wzrok zestawienia tynków strukturalnych z innymi materiałami. Pracę oceniano na wszystkich płaszczyznach i nagradzano autorów najciekawszych projektów – nowo budowanych, jak i poddawanych modernizacji, budynków mieszkalnych oraz użyteczności publicznej, które - współistniejąc - wpływają na otaczający nas krajobraz. Jurorzy zwracali szczególną uwagę na zastosowane kolory i struktury na elewacji oraz ich kreatywne łączenie. Nagradzano realizacje podkreślające charakter budynku oraz te, które w naturalny sposób wpisują się w otoczenie i nie burzą harmonii przestrzeni, w jakiej się znajdują.

Obiekt z Konstancina-Jeziorny nagrodzony w konkursie Fasada Roku 2014

W pierwszej kategorii – budynek jednorodzinny nowy – o miano najpiękniejszej Fasady Roku 2014 rywalizowało 15 obiektów. Opiniując zakwalifikowane do konkursu projekty, Jury zwracało szczególną uwagę na niebanalne operowanie kolorem, strukturą oraz ich wyważone łączenia. Wysoko oceniano również techniki mające na celu podkreślenie walorów oraz tektoniki bryły, zaakcentowanie detali, jak również dopasowanie architektury budynku do otaczającej go zabudowy. Jednomyślną decyzją Jury najlepiej w te kryteria wpisał się nowoczesny budynek mieszkalny przy ul. Saneczkowej 28 w Konstancinie-Jeziornie koło Warszawy zgłoszony przez Beczak&Beczak Architekci - Magdalena Beczak. Uznanie Jurorów wzbudziło umiejętnie wykorzystane boniowanie systemu ociepleń. Efektowne pionowe i poziome podziały, ciekawa tekstura i popielaty kolor tworzą spójną całość, która doskonale współgra z bryłą, nawiązując do kamiennej elewacji i tym samym znakomicie podkreślając monumentalny charakter budowli. Prace wykonawcze na rzecz prywatnego inwestora zrealizował Zakład Remontowo-Budowlany, Józef Wróbel. Warto nadmienić, że obiekt z Konstancina-Jeziorny otrzymał również wyróżnienie Internautów, którzy tradycją ubiegłych lat mogli głosować na swoich faworytów poprzez oficjalną stronę konkursu www.fasadaroku.pl

„Ósmą edycję konkursu Fasada Roku 2014 mamy już za sobą. Architekci, projektanci, wykonawcy i inwestorzy, zgłosili swoje projekty do konkursu i podzielili się z nami efektami swojej pracy. W każdej edycji nie brakuje nieprzeciętnych i perfekcyjnych realizacji, stąd trudność w ocenianiu i wybraniu tych najlepszych. Dlatego Jury nagrodziło oraz wyróżniło te obiekty, które zasługują na szczególną uwagę. Odpowiedzialność zdawała się tym większa, że rywalizacja toczyła się nie tylko o prestiżowy tytuł i główną nagrodę w wysokości 10 000 zł, ale również możliwość udziału w międzynarodowej odsłonie konkursu – Baumit Life Challenge. Realizacje, które zwyciężyły w swoich kategoriach na poziomie krajowym wpisane zostają automatycznie na listę obiektów, walczących w przyszłym roku na arenie międzynarodowej o kolejną prestiżową nagrodę – tytuł Europejskiej Fasady Roku” - mówi Aleksandra Gilewska – Manager ds. Marketingu w firmie Baumit.

Przeczytaj też: Bezpłatne konsultacje specjalistów. Skorzystaj z Białych Sobót

Obiekt z Konstancina-Jeziorny nagrodzony w konkursie Fasada Roku 2014

Baumit jest wspólną marką dwóch austriackich, rodzinnych koncernów z branży budowlanej – Schmid Industrieholding oraz Wietersdorfer Gruppe. Łączy je ponad 110-letnia tradycja i bogate doświadczenia w dziedzinie produkcji materiałów budowlanych. Już teraz przedstawicielstwa handlowe, filie lub zakłady produkcyjne Baumit znajdują się w 30 krajach Europy oraz w Chinach. Firma obecna jest w Polsce od 21 lat, gdzie posiada trzy zakłady produkcyjne: w Pobiedziskach k. Poznania, Łowiczu oraz Bełchatowie. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, Baumit zdobył w zakresie produkcji i sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych, (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje także m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych, materiały do renowacji zabytków, a także jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie.

Strony: www.fasadaroku.pl / www.baumit.com / www.facebook.com/BaumitPolska

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=10&t=11276

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie