Informacje11 listopada 2013, 00:00,

Stopnie w szkole - pomagają czy hamują rozwój kreatywności ucznia - APM w Konstancinie

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na wykłady Akademii Pozytywnego Myślenia, które prowadził będzie Jacek Galus - trener rozwoju osobistego. Najbliższy wykład odbędzie się 13 listopada 2013 roku o godz. 18.00 w filii KDK przy ul. Sobieskiego 6, Konstancin-Jeziorna. Podczas spotkania padną odpowiedzi m.in. na pytanie: stopnie w szkole - pomagają czy hamują rozwój kreatywności ucznia? Wstęp wolny. Zapraszamy na wykład Akademii Pozytywnego Myślenia w Konstancinie-Jeziornie.

autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje8 listopada 2013, 00:00,

Obchody Święta Niepodległości w Konstancinie

Kazimierz Jańczuk - burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna i Andrzej Cieślawski - przewodniczący rady miejskiej zapraszają na obchody Święta Niepodległości, które rozpoczną się już w sobotę (9 listopada 2013 roku). Główne uroczystości zaplanowano jednak na poniedziałek (11 listopada 2013 roku). W programie m.in. Bieg Niepodległości i piknik w Parku Zdrojowym.

Obchody Święta Niepodległości w Konstancinie

Gminne obchody 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zainauguruje w sobotę (9 listopada) spotkanie z cyklu "Wieczór Polaków", na które zapraszamy o godz. 17 do Konstancińskiego Domu Kultury. Główne obchody Święta Niepodległości odbędą się w poniedziałek (11 listopada).Uroczystości rozpoczną się od złożenia przez władze gminy i delegacje kwiatów pod pomnikami: przy ul. Sienkiewicza (godz. 11), rondzie im. Jana Pawła II (godz. 11.30) oraz przy ul. Warszawskiej, gdzie dodatkowo odczytany zostanie apel poległych.

W samo południe wystartuje Bieg Niepodległości. Zawodnicy (zapisy uczestników - od 12 lat - w miejscu startu) pobiegną między innymi ulicami: Warszawską i Piłsudskiego. Meta tradycyjnie w Parku Zdrojowym, gdzie od godz. 12. 30 rozpocznie się piknik rodzinny.

O patriotyczną atmosferę zadba m.in. Big Band Rondo Konstancin. Na dzieci czekają konkurencje sportowe (zapisy od godz. 10.30 przy amfiteatrze), a wszystkich rozgrzeje pyszna wojskowa grochówka.

Gminne obchody Święta Niepodległości zakończy msza św. w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Konstancinie-Jeziornie - o oprawę artystyczną nabożeństwa zadba Szkoła Muzyczna w Konstancinie-Jeziornie - po której o godz. 19 zapraszamy na "Koncert Polski". Na sobotnie i poniedziałkowe uroczystości zapraszają: Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna oraz Andrzej Cieślawski, przewodniczący rady miejskiej.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna