Informacje24 października 2009, 00:00,

STOLICZKU NAKRYJ SIę - Bajkowa Niedziela Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno w ramach Bajkowej Niedzieli dla Maluchów przygotował spektakl dla dzieci pod tytułem: STOLICZKU NAKRYJ SIę, w wykonaniu Teatru Gagatki Beatki Ojcowie i Matki. Bajkowa Niedziela odbędzie się w najbliższą niedzielę 25 października 2009 roku, o godzinie 16:00 w sali Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp na spektakl kosztuje 10 zł (dzieci) oraz 5 zł (dorośli). Zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziców na Bajkową Niedzielę w Piasecznie.

BAJKOWA NIEDZIELA PIASECZNO

Teatr Gagatki Beatki Ojcowie i Matki, to teatr rodziców z Zalesia Dolnego, których połączyła wspólna pasja, jaką jest teatr. Na początku grupa realizowała przedstawienia dla własnych dzieci, obecnie wystawiają spektakle dla małych widzów w całym kraju. Stoliczku nakryj się, to znana bajka Braci Grimm, scenariusz do przedstawienia napisali jednak aktorzy z "Gagatków". Ciekawostką jest oprawa muzyczna, bo piosenki zawarte w bajce, to znane i lubiane melodie GOLEC uORKIESTRY, użyte za zgodą zespołu.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje25 października 2009, 00:00,

RATUJMY ZABYTKI - 1 listopada odbędzie się kwesta

Powstały w 2000 r. Społeczny Komitet Renowacji Cmentarza Parafialnego w Piasecznie, jak co roku w Dniu Wszystkich Świętych, w godzinach 8.00 - 16.00 na cmentarzu komunalnym i parafialnym w Piasecznie przeprowadzi kwestę na rzecz renowacji zabytkowych grobów cmentarza parafialnego. Zapraszamy mieszkańców Piaseczna do udziału w kweście, zapraszamy tez wolontariuszy chcących pomóc w zbiórce pieniędzy.

Dotychczasowe działania podjęte przez komitet przyniosły wymierne efekty i pozwoliły przywrócić cmentarzowi parafialnemu właściwą mu rangę, który z obiektu zaniedbanego i często profanowanego ponownie stał się miejscem kultu, szacunku i pamięci historycznej. Piaseczyński cmentarz parafialny założono w 1796 r. Do rejestru zabytków został wpisany w roku 1991. Na jego terenie znajduje się wiele zabytkowych, a zaniedbanych grobów. Najstarszy pochodzi z 1805 r. Komitet Renowacji Cmentarza Parafialnego pragnie te zabytki uratować. W imieniu Komitetu, przewodniczący Zbigniew Mucha, tel. 602184511, email. jamucha@o2.pl
autor/źródło: Zbigniew Mucha - Komitet Renowacji Cmentarza Parafialnego w Piasecznie