Informacje11 stycznia 2012, 00:00,

Starostwo Powiatu - Posiedzenie Zespołu Ekspertów Powiatu Piaseczyńskiego ds. Transportu Publicznego

9 stycznia 2012 r. w Starostwie Powiatowym odbyło się III posiedzenie Zespołu Ekspertów Powiatu Piaseczyńskiego ds. transportu publicznego. W spotkaniu udział wzięli: Zastępca Burmistrza Tarczyna Grażyna Wiśniewska-Sas, Burmistrz Konstancina-Jeziorny Kazimierz Jańczuk. Naczelnik Wydziały w UMiG Piaseczno Włodzimierz Rasiński, Doradca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno Arkadiusz Strzyżewski, Główny Specjalista UMiG Piaseczno Waldemar Duszewski, Podinspektor w UG Lesznowola Adrianna Hodyra, Pełnomocnik Starosty inspektor Marian Winiarski.

Celem spotkania było wypracowanie strategii negocjacji z Zarządem Transportu Miejskiego dotyczące obniżki dopłat do cen wspólnego biletu. Dyskusja szczegółowa skoncentrowana była wokół:
1. przeprowadzenia badań umożliwiających zebranie informacji o preferencjach transportowych mieszkańców powiatu, tygodniowej częstotliwości podróżowania, wyboru środka podróży, akceptowalnej ceny biletu, prawa do posiadania ulg ustawowych, w tym ulgi dla seniora.
2. uzyskania od ZTM uzasadnienia: podwyżek dopłat do wspólnego biletu, podziału kosztów dla linii 700, 800 , N (50% ZTM i 50% zainteresowany samorząd), podziału kosztów dla linii uzupełniających L (20% ZTM i 80% zainteresowany samorząd).

W trakcie spotkania stwierdzono, że rozmowy z dyrektorem ZTM Leszkiem Rutą - zaplanowane na 11 stycznia 2012 roku w siedzibie Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie - powinny służyć przedstawieniu wspólnej dla samorządów gminnych i powiatu wizji komunikacji publicznej. Ponieważ budżety jednostek samorządu terytorialnego są już obecnie zamknięte, to kwestię analiz i kalkulacji kosztów obsługi transportowej mieszkańców gmin tworzących powiat piaseczyński należy rozpatrywać w kontekście planów na rok 2013.

Zwrócono także uwagę na konkretne zalecenia zdefiniowane podczas VII Konwentu Wójtów, Burmistrzów i Starosty w Górze Kalwarii. Przedstawiciele gmin otrzymali od Pełnomocnika Starosty wzory dokumentów dotyczących utworzenia międzygminnego związku, który miałby zajmować się rozwiązywaniem problemów transportowych. Gminy miały określić cele i zadania takiego związku. Miały także - na podstawie wypisów z Ustaw o samorządach gminnym i powiatowym oraz projektów uchwał rad gmin - przygotować podstawę utworzenia związku. Pełnomocnik Starosty przypomniał również o rezultatach konsultacji przeprowadzonych z samorządem gminy £omianki. Zwrócił przy tym uwagę na fakt, że gminy powiatu piaseczyńskiego mają doświadczenie w budowie sieci transportu uzupełniającego (L).
autor/źródło: źródło: www.piaseczno.pl

Informacje12 stycznia 2012, 00:00,

Dzień Otwarty w Strefie Filmu i Rozrywki Nowa Iwiczna

Strefa Tańca i Ruchu zaprasza na Dzień Otwarty Strefy Filmu i Rozrywki, który odbędzie się w najbliższą sobotę 14 stycznia 2012 roku o godz. 16.00. Miejsce: Strefa Tańca i Ruchu przy ul. Krasickiego 7D w Nowej Iwicznej (www.strefa-rt.pl). Jeśli nie wyjeżdżacie na ferie zimowe i chcesz się dobrze bawić, przyjdźcie na dzień otwarty do STiR.

DZIEń OTWARTY W STREFIE FILMU I ROZRYWKI NOWA IWICZNA

Program sobotniego spotkania:

16:00-17:30 Turniej Gier Xbox Kinect.
18:00-19:30 Karaoke.
20:00 Seans filmowy.