Informacje12 lutego 2019, 17:00,

Stanisław Milczyński ps. Gryf - Klub Historyczno-Patriotyczny Konstancin


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


12 lutego 2019 roku o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Klubu Historyczno-Patriotycznego w Konstancinie, poświęcone lokalnemu bohaterowi majorowi Stanisławowi Milczyńskiemu ps. „Gryf”. Był on żołnierzem Kampanii Wrześniowej 1939 i Powstania Warszawskiego. Zmarł w 2016 roku. Urna z jego prochami spoczywa we wspólnej mogile powstańczej na Cmentarzu Wojennym w Powsinie. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15 Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Stanisław Milczyński ps. Gryf - Klub Historyczno-Patriotyczny Konstancin

Klub powstał z inicjatywy mieszkańców, w ramach budżetu obywatelskiego. Jego działalność to otwarte spotkania, których celem jest przybliżanie historii Polski i jej bohaterów, ze szczególnym uwzględnieniem historii Konstancina-Jeziorny i okolic. Spotkania będą miały urozmaiconą formę: filmy, wystawy, prelekcje historyków, kombatantów i świadków wydarzeń historycznych. W ramach klubu będą przygotowywane również krótkie reportaże filmowe o miejscach lub ludziach ważnych w gminie Konstancin-Jeziorna w kontekście historycznym. Spotkania odbywają się co miesiąc, w każdy drugi wtorek miesiąca. Koordynatorem Klubu jest Witold Rawski.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje18 lutego 2019, 07:00,

Rekrutacja do szkół na terenie gminy Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

18 lutego 2019 roku rusza rekrutacja do klas pierwszych. Kandydaci zamieszkali w obwodzie szkoły, do której aplikują, przyjmowani są z urzędu na podstawie zgłoszenia, zaś rodzice dzieci, które chcą rozpocząć naukę w szkole spoza swojego obwodu, będą musieli złożyć wniosek.

Rekrutacja do szkół na terenie gminy Piaseczno

CEM foto Łukasz Wyleziński

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Rekrutacja odbędzie się w formie elektronicznej. Aby dokonać zgłoszenia lub złożyć wniosek należy wejść na stronę oswiata.piaseczno.eu w zakładkę Rekrutacje 2019/2020.
Nowa szkoła – CEM
Rekrutacja do klas I nowej Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Jana Pawła II 55 odbędzie się również w formie elektronicznej, a prowadzona będzie przez Szkołę Podstawową nr 5 w Piasecznie. Możliwe będzie również przyjęcie zgłoszenia lub wniosku wraz z załącznikami w formie papierowej. W takim wypadku dokumenty należy złożyć w sekretariacie Szkoły Podstawowej Nr 5 im. K. K. Baczyńskiego w Piasecznie przy ul. Szkolnej 14.

Oddziały sportowe
15 marca 2019 roku rozpocznie się rekrutacja do oddziałów sportowych (klasy IV – VII) oraz dwujęzycznych (klasy VII). Informacja o nowo tworzonych oddziałach sportowych oraz dwujęzycznych będzie zamieszczona na stronach tworzących te oddziały szkół. Rekrutacja odbędzie się w formie papierowej poprzez zgłoszenie lub złożenie wniosku do prowadzącej nabór szkoły.
Rekrutacja obejmuje jedynie dzieci zamieszkałe na terenie gminy Piaseczno.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie