Informacje27 lutego 2018, 19:30,

Stand-up - Sebastian Rejent i Maciek Adamczyk w Górze Kalwarii

27 lutego 2018 roku o godz. 20.30 zapraszamy do Góry Kalwarii na Stand-up Sebastian Rejent i Maciek Adamczyk. Miejsce: Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, Białka 9. Wstęp 30 zł.

STAND-UP - SEBASTIAN REJENT I MACIEK ADAMCZYK W GÓRZE KALWARII

Maciek Adamczyk - jeden z bardziej doświadczonych komików w Polsce, stand-upem zajmuje się od 7 lat. Niech nie zwiedzie was jego wieloletni staż - mimo walki z głupotą i zakłamaniem na samym froncie, nie nabawił się cynizmu czy zgorzknienia. W swoich występach szuka ze stoickim spokojem absurdów, słabostek i wad rodzaju ludzkiego, wyciągając je na światło dzienne, ale jednocześnie serwując im kubek dobrego kakao. Od lat tworzy teksty komediowe na tematy tak różne jak zagadnienia prawniczej legislacji czy istota polsko-niemieckich Dni Węgorza. Doświadczenie tekściarskie uzupełnia prowadzeniem imprez, audycji radiowych i samochodów, także pola jego zainteresowań są równie obszerne jak jego podmiejska działka (jest możliwość zamówienia dyni). Właśnie w toku cierpliwej pracy na małoroli Maciek nauczył się otwartości, spokoju i pogody ducha. Jeśli połączymy to z wnikliwym umysłem, naostrzonym w ramach zawodowego rozśmieszania ludzi, otrzymamy człowieka z którym warto usiąść pod liściem, a odpocząć sobie. Komedia Maćka Adamczyka to sycąca strawa dla duszy, na pewno nie odejdziecie od stołu zawiedzeni.

Sebastian Rejent - komik, miłośnik komedii stand-upowej i pracy twórczej. Uwielbia stać na scenie, często też się po niej porusza. Pisał, występował, współpracował m. in. z Comedy Central, Grupą ATM, agencją artystyczną Antrakt i agencją reklamową Saatchi & Saatchi. Od lat, niczym w skeczu Monty Pythona, szuka żartu idealnego, jeszcze mu się to nie udało, natomiast trzykrotnie żartem sprawił, że ktoś się posikał ze śmiechu... i nie było to dziecko.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje1 marca 2018, 11:00,

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca 2018 roku zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu piaseczyńskiego do udziału w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizatorzy: Powiat Piaseczyński, Gmina Piaseczno, Parafia św. Anny w Piasecznie, Centrum Kultury w Piasecznie, Zespół Szkół Zawodowych im. Marszałka Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii, Extreme Warrior Park, Grupa Historyczno-Edukacyjna "Szare Szeregi".

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

W tym roku zainauguruje je Pierwszy Bieg Żołnierzy Niezłomnych: Grochowa-Piskórka, który wystartuje równo o północy ze środy na czwartek. Jego trasa pobiegnie przez Las Chojnowski – od startu koło Grochowej do mety w Piskórce, przy skrzyżowaniu ul. Głównej z Jagodową. – Zapraszamy wszystkich do uczczenia pamięci Niezłomnych – zachęca Starosta Piaseczyński Wojciech Ołdakowski. – Długość trasy wynosi 1963 metry i jest to dystans symboliczny. W 1963 roku we wsi Majdan ujęto Józefa Franczaka, pseudonim „Laluś”, ostatniego Żołnierza Wyklętego – tłumaczy starosta.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Na trasie będzie można spotkać przeszkody zarówno naturalne, jak i techniczne - takie jak zasieki i noszenie drewnianego bala. Na części odcinka może pojawić się błoto oraz woda. Bieg zakończy się złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy przy krzyżu w Piskórce, upamiętniającym poległych w 1944 roku. Zapisy na stronie: extremewarriorpark.pl/bieg-zolnierzy-niezlomnych Regulamin biegu do zapoznania się po kliknięciu w link: regulamin pierwszego biegu żołnierzy niezłomnych (pdf).

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Równo w południe w Domu Kultury w Piasecznie rozpocznie się pokaz filmu „Czy warto było tak żyć” – filmowej opowieści o Stanisławie Sojczyńskim "Warszycu", twórcy Konspiracyjnego Wojska Polskiego walczącego po wojnie z komunistycznym zniewoleniem.

O godz. 14:00 w kościele św. Anny w Piasecznie rozpocznie się msza św. w intencji Żołnierzy Wyklętych. Po niej, na dziedzińcu przed kościołem, rozpoczną się oficjalne uroczystości z udziałem przedstawicieli władz lokalnych, kombatantów, służb mundurowych, młodzieży szkolnej i mieszkańców. Po Apelu Pamięci nastąpi złożenie wiązanek pod tablicą pamiątkową. Zapraszamy!

Biuro Promocji Powiatu Piaseczyńskiego