Informacje6 marca 2014, 00:00,

Stachursky Show Aftershow koncert z okazji Gminnego Dnia Kobiet w Łazach


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola oraz GOK Lesznowola zapraszają na koncert z okazji Gminnego Dnia Kobiet, podczas którego wystąpi Jacek Stachursky Show & Aftershow. Koncert odbędzie się 9 marca 2014 roku o godz. 17.00. Miejsce: Sala sportowa ZS w Łazach, ul. Ks. Słojewskiego 1. Wstęp wolny. Zapraszamy na koncert Jacka Stachursky.

STACHURSKY SHOW AFTERSHOW KONCERT Z OKAZJI GMINNEGO DNIA KOBIET

Stachursky, czyli Jacek Łaszczok, gwiazda polskiej sceny pop-dance, pochodzi z Czechowic-Dziedzic. Talent odziedziczył po ojcu, jazzowym perkusiście. Choć tata wybrał dla syna karierę saksofonisty, ten w wieku 13 lat postanowił grać na gitarze. Najpierw był liderem rockowego zespołu Eve Boys. Jako solista zadebiutował w 1994 roku, gdy nagrał piosenkę "Taki jestem". Utwór zdobył dużą popularność nie tylko w Polsce, ale także w polonijnych dyskotekach w Chicago. W lutym 1995 roku ukazała się pierwsza płyta artysty, zatytułowana właśnie "Taki jestem". Niespełna rok później premierę miał nagrany we Włoszech album "1996". Płyta, nad której powstaniem czuwał producent Carlo Fath, przyniosła przebój "Jak w niebie", który często można usłyszeć na koncertach Jacka. Jego kolejne płyty ukazywały się praktycznie co roku i odnosiły komercyjne sukcesy: "Urodziłem się aby grać" (1997), "Stachursky Mega Dance Mix" (1997), "1999" (1998), "Moje najlepsze piosenki" (1999), "1" (2000), "Live 2001" (2001), "Finał" (2002), "Moje najlepsze piosenki 2" (2003) i "Trwam" (2005). W marcu 2008 roku do rąk fanów trafił kolejny krążek wokalisty - "Wspaniałe polskie przeboje", na który złożyły się covery utworów polskiej muzyki rozrywkowej z repertuaru między innymi Zbigniewa Wodeckiego, Lady Pank czy Róże Europy. Wydawnictwo w krótkim czasie pokryło się złotem. W czerwcu następnego roku artysta wydał płytę "Stachursky 2009", tym razem z długo oczekiwanym autorskim materiałem, na który złożyło się dwanaście przebojowych piosenek w klimacie dance i pop. Longplay promował singiel "I nie mów nic’". Stachurski oficjalnie sprzedał w Polsce prawie 700 tysięcy kaset i płyt CD. Artysta ma także na koncie współpracę z zachodnimi gwiazdami muzyki dance, między innymi z Fun Factory oraz z DJ-em Bobo. Rocznie gra ponad 70 koncertów w Polsce i za granicą - występował w USA, Niemczech oraz w Azji (Laos, Birma i Tajlandia). W latach 2000, 2001 i 2002 występował na Festiwalu w Opolu, gdzie został uhonorowany nagrodą Superjedynki. W roku 1999 wokalista był bardzo blisko otrzymania Fryderyka w kategorii muzyki tanecznej, jednak tę kategorię zlikwidowano. We wrześniu 2006 roku został laureatem Słowika Publiczności 43. międzynarodowego festiwalu w Sopocie (Sopot Festival).

autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Napisz komentarz

Informacje7 marca 2014, 00:00,

Otwarcie Pracowni Filmoteki Szkolnej Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

10 marca 2014 roku o godz. 11.00 w Liceum Ogólnokształcącym im. Pierwszej Dywizji Kościuszkowskiej w Piasecznie (ul. Chyliczkowska 17), odbędzie się uroczyste otwarcie pierwszej Pracowni Filmoteki Szkolnej. Otwarcie Pracowni poprzedzi konferencja prasowa z udziałem m.in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego, Minister Edukacji Narodowej Joanny Kluzik-Rostkowskiej, dyrektor PISF Agnieszki Odorowicz oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty Karola Semika. Po konferencji prasowej planowany jest wykład profesora Sławomira Bobowskiego (Uniwersytet Wrocławski) dla nauczycieli z piaseczyńskich szkół i liceów. Z kolei uczniowie wezmą udział w spotkaniu i dyskusji z aktorem Robertem Więckiewiczem (m.in. „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, „Pod Mocnym Aniołem”, „W ciemności”).
OTWARCIE PRACOWNI FILMOTEKI SZKOLNEJ W PIASECZNIE

PRACOWNIE FILMOTEKI SZKOLNEJ to kolejna inicjatywa, za pośrednictwem której Polski Instytut Sztuki Filmowej upowszechnia edukację filmową w szkołach, wspomaga nauczycieli w procesie dydaktycznym i realizowaniu działań filmowych angażujących młodzież i lokalne społeczności. W ramach adaptacji na Pracownię Filmoteki Szkolnej, każda sala klasowa zostanie dostosowana do projekcji filmów, wyremontowana i wyposażona w profesjonalny sprzęt: projektor i ekran, system nagłaśniający oraz podłączenie do Internetu, umożliwiające odtwarzanie filmów on-line. Do końca czerwca PISF otworzy Pracownie Filmoteki Szkolnej w każdym województwie. Informacja: Pracownia Filmoteki Szkolnej (pdf)

Szczegółowych informacji na temat programu Filmoteka Szkolna udziela Agata Sotomska: agata.sotomska@pisf.pl, tel. (22) 42 10 559 lub 695 363 351.
autor/źródło: Paulina Bez - Polski Instytut Sztuki Filmowej
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie