Informacje21 października 2015, 16:00,

Środy, czyli hece w bibliotece w Filii Biblioteki w Zalesiu Górnym

Zapraszamy wszystkie dzieci chętne do wspólnej zabawy w ramach spotkań pt.: Środy, czyli hece w bibliotece. Miejsce: Filia Biblioteki w Zalesiu Górnym przy ul. Wiekowej Sosny 4. W każdą środę od 16:00 do 18:00

Środy, czyli hece w bibliotece w Filii Biblioteki w Zalesiu Górnym

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=11529
Informacje16 października 2015, 16:53,

Narzędzia hydrauliczne dla OSP Chojnów

W ostatnim czasie został zakupiony przez Gminę Piaseczno nowy zestaw hydraulicznych narzędzi ratowniczych firmy Lukas dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Chojnowie, przy wsparciu finansowym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Jednostka OSP Chojnów zlokalizowana jest w pobliżu drogi krajowej Nr 79, drogi wojewódzkiej Nr 873 oraz drogi powiatowej Nr 2816W, które charakteryzują się dużym natężeniu ruchu, a co za tym idzie istnieje potencjalne zagrożenie wystąpienia znacznej ilości wypadków drogowych. Jednostka do chwili obecnej posiadała nie kompletny zestaw hydrauliczny. Doposażenie zestawu w nowoczesne narzędzia hydrauliczne z różnorodnymi końcówkami roboczymi w istotny sposób podniesie zdolność działania jednostki w szczególności w wypadkach komunikacyjnych z udziałem samochodów osobowych jak i ciężarowych. Różne końcówki robocze narzędzi hydraulicznych znacznie zwiększają możliwość dotarcia do poszkodowanych w pojazdach, maszynach i konstrukcjach. Ze względu na znaczne natężenie ruchu kołowego w bezpośredniej bliskości miejsca bazowania jednostki pełny zestaw narzędzi hydrauliczny pozwoli na równoległe prowadzenie działań ratowniczych i uwalnianie poszkodowanych, co znacznie skróci czas niesienia pomocy.

Zakup narzędzi hydraulicznych z przeznaczeniem do wsparcia działań ratowniczo-gaśniczych dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Chojnowie dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w formie dotacji w kwocie 15000 zł.

Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno