Informacje30 stycznia 2022, 07:32,

Sprawdzamy wartości odżywcze ryżu w porównaniu z innymi produktami zbożowym

Sprawdziliśmy kaloryczność ryżu. Jeśli chcesz wiedzieć jak ten produkt wypada w prównaniu z innymi produktami zbożowym to koniecznie czytaj dalej.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Ryż - kalorie i wartości odżywcze

Ryż zawiera 130 kcal na 100g.

Przykładowo garść ryżu (35 g) to około 46 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 2% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Jednocześnie ryż zawiera 2.69g białka, 28.17g węglowodanów oraz 0.28g tłuszczy. Czy to dużo czy mało dowiesz się porównująć te ilości z ilością wartości odżywczych w innych produktach zbożowych. Spójrz na tabele poniżej.

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Rice (white) Compares)

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Artykuł partnerski27 stycznia 2022, 07:16,

Pielęgniarstwo - zawód dający dobre perspektywy na przyszłość

Wybór kierunku studiów to bardzo trudne zadanie, przed którym stoją maturzyści. Choć obecnie uczelnie proponują różnorodne ścieżki kształcenia, to decydując się na konkretną, warto sprawdzić, jakie perspektywy daje. W ostatnim czasie ogromne odnotowuje się ogromne zapotrzebowania na pielęgniarzy i pielęgniarki, którzy w celu uzyskania prawa do wykonywania zawodu, muszą ukończyć studia na kierunku pielęgniarstwo.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Jak wyglądają studia na kierunku pielęgniarstwo?

Studia pielęgniarskie odbywa się w systemie bolońskim, co oznacza, że są one podzielone na dwa stopnie. Absolwent studiów pierwszego stopnia uzyskuje tytuł licencjata, natomiast drugiego stopnia - magistra. Aby dostać się na studia pierwszego stopnia, należy posiadać świadectwo maturalne, a więc uzyskać pozytywne wyniki z obowiązkowych egzaminów. W przypadku uczelni państwowych należy spełnić także dodatkowe warunki, jednak Mazowiecka Uczelnia Medyczna przyjmuje kandydatów na podstawie kolejności zgłoszeń, dzięki czemu na studia mogą zdecydować się nawet osoby, które nie podchodziły do egzaminu maturalnego z biologii czy chemii. Więcej informacji na temat rekrutacji można uzyskać na stronie https://wam.edu.pl/studia-licencjackie-pielegniarstwo/ , tymczasem informacje o studiach drugiego stopnia znajdują się tutaj: https://wam.edu.pl/pielegniarstwo-studia-ii-stopnia-magisterskie/. Studia na kierunku pielęgniarstwo nastawione są przede wszystkim na praktyczną naukę zawodu. Studenci bazują na wiedzy, którą zdobywają w ramach zajęć na uczelni, lecz od razu mają możliwość wykorzystania jej w praktyce, pracując z pacjentem.

Dlaczego warto studiować pielęgniarstwo?

Nie ulega wątpliwości, że pielęgniarstwo to bardzo przyszłościowy kierunek. Obecnie na rynku brakuje osób, które posiadają uprawnienia do wykonywania tego zawodu. Tymczasem wystarczy ukończyć studia licencjackie, aby móc podjąć zatrudnienie w ośrodkach zdrowia. Oczywiście, studia magisterskie dają kolejne możliwości, dlatego warto kontynuować naukę. Pielęgniarz może pracować ,między innymi w:

• szpitalach,
  • publicznych i prywatnych ośrodkach zdrowia,
  • domach opieki,
  • żłobkach,
  • sanatoriach.

Z roku na rok coraz więcej pielęgniarzy decyduje się otworzyć własną praktykę bądź współpracować z lekarzami, którzy prowadzą prywatne ośrodki medyczne. Starzejące się społeczeństwo, które potrzebuje fachowej opieki, a także słaby dostęp do publicznej służby zdrowia sprawiają, że pacjenci coraz chętniej korzystają z prywatnych usług pielęgniarzy. Ci, którzy gotowi są podjąć dalszą naukę, mogą zostać pielęgniarzami środowiskowymi, natomiast osoby, które nie boją się wyzwań, mogą zostać instrumentariuszami. Pielęgniarstwo daje więc duże perspektywy rozwoju, a dodatkowo można być pewnym, że w przyszłości nie będzie brakowało ofert pracy dla tych, którzy posiadają uprawnienia do wykonywania zawodu. Zainteresowani podjęciem studiów na kierunku pielęgniarstwo powinni zapoznać się z ofertą Mazowieckiej Uczelni Medycznej i świadomie podjąć decyzję na temat swojej przyszłości i perspektyw zawodowych.

Zobacz rownież: babskiswiat.com.pl/jaka-jest-rola-poloznej-w-czasie-porodu.html

autor/źródło: mum.edu.pl